Sekretet e rregullave të Vanderpump të mbajtura më keq

Klea

Sekretet e rregullave të Vanderpump të mbajtura më keq

Traileri për Rregullat e Vanderpompës ka bërë xhiron, dhe ne jemi këtu për rrëmujën brenda. Në këtë, megjithatë, u zbulua një sekret i mbajtur prej kohësh. Kjo na bëri të mendojmë. Me kalimin e viteve, ky grup miqsh ka qenë me të vërtetë thithur për të mbajtur të fshehura çështjet private, apo jo?

Siç u shpreh Ally Lewber në trailerin tronditës të Sezonit 11, “asgjë në këtë grup nuk qëndron kurrë sekret”. Ajo ka të drejtë, për fat… për ne. Ne e duam një të vërtetë të mirë të zbuluar. Prandaj, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga sekretet e tjera të mbajtura më keq gjatë historisë së Vanderpump Rules.

Të gjitha indiskrecionet e Jax-it

Gjatë 8 sezoneve të para të Jax Taylor në VPR, ai u akuzua shpesh për tradhtinë e të dashurave të tij. Reagimi i tij i parë ishte mohimi dhe gënjeshtra. Por gratë në këtë kastë flasin dhe gërmojnë, dhe për këtë arsye, të gjitha mospërfilljet e Jax-it dolën në dritë.

Duke filluar në sezonin 1, Jax këmbënguli se ai nuk ishte i pabesë ndaj Stassi Schroeder. Në pamundësi për të mbajtur sekretin e tij, në finale, Jax pranoi se pretendimet për mashtrimin e tij në Las Vegas ishin të vërteta. Në sezonin 2, filloi një thashetheme se Jax dhe Kristen Doute ishin lidhur, ndërsa Kristen ishte në lidhje me Tom Sandoval. Pasi e mohoi vazhdimisht këtë, Kristen më në fund rrëfeu, pasi Jax i kishte dhënë Stassit akses në mesazhet e tyre, kështu që e vërteta po dilte gjithsesi.

Gjatë sezonit të 6-të, Faith Stowers pretendoi se ajo kishte marrëdhënie seksuale me Jax, i cili ishte në lidhje me Brittany Cartwright në atë kohë. Edhe pse Jax e mohoi këtë, më vonë iu desh të rrëfente, pasi u zbulua një bisedë e regjistruar mes tij dhe Faith. Në thelb, Jax gënjeu shpesh për mashtrimin. Megjithatë, sekretet e tij ishin disa nga më të këqijat e mbajtura në VPR, pasi e vërteta gjithmonë shfaqej.

Stassi po mashtron Jax-in

Pasi Jax e tradhtoi, Stassi fjeti me Frank Herlihy, por kur u thirr, ajo gënjeu. “Kjo është kaq e tmerrshme – e kam gënjyer Andy Cohen,” pranoi Stassi në një episod të pacensuruar të vitit 2016. “Më duhej të thosha jo dhe të luftoja deri në vdekje.” Stassi u përpoq ta mbante të fshehur lidhjen e saj, por në modën e vërtetë VPR, sekreti i saj u mbajt keq.

Sandoval e puthi Arianën në fund të fundit

Rreth kohës kur Kristen dhe Jax u lidhën, Kristen këmbënguli se Sandoval po e tradhtonte me Ariana Madix. Ndërsa Sandoval dhe Ariana e mohuan këtë, Sandoval përfundimisht doli i pastër te Stassi.

Ai pranoi se vetëm e kishte puthur Arianën, por mohoi se ata kishin fjetur ndonjëherë bashkë, para se të përfundonte lidhja e tij me Kristen. Stassi gjithmonë e bënte Sandovalin të cicëroj, pasi sekretet e tij më keq dhe temperamenti i tij zakonisht dështuan në praninë e saj.

Vajza nga Miami

Pasi Sandoval dhe Ariana filluan të takoheshin, një Kristen e zemëruar largoi një grua të quajtur Annemarie. Kjo grua pretendonte se kishte fjetur me Sandovalin ndërsa ai ishte me Arianën. Kur Annemarie hyri në SUR, Sandoval dhe Ariana u ngritën dhe për vite të tëra, ata të dy mohuan përfshirjen e Sandoval me “Vajzën e Miami”. Megjithatë, postoni një sezon të çrregullt të 10-të, Ariana hoqi dorë nga Sandoval në Watch What Happens Live.

“Ata kanë fjetur bashkë. Ishte përpara se ai dhe unë të ishim ekskluzivë. Nuk doja që njerëzit të mendonin absolutisht më të keqen për njeriun me të cilin mendoja se do të kaloja pjesën tjetër të jetës sime, kështu që e mbrojta atë”, shpjegoi Ariana.

Sekreti i Sandoval nga Miami Girl nuk u mbajt aq mirë sa ai kishte planifikuar, sepse një grua e përbuzur nga Vanderpump Rules gjithmonë do të ekspozojë të vërtetën.

Të gjitha indiskrecionet e Schwartz-it

Këtë sezon në Vanderpump Rules, sekreti i lartpërmendur që u zbulua më në fund ka të bëjë me Tom Schwartz dhe Scheana Shay, pasi ata me sa duket u puthën ndërsa Schwartz ishte me Katie Maloney. “Unë u takova me Scheana-n në Vegas dhe askush nuk e di këtë,” i thotë Schwartz një Lala Kent me sy të hapur. I acaruar, Scheana tha se ky supozohej të ishte një sekret që u çua në varr. Oops.

Ashtu si Jax, asnjë nga pakujdesitë e shumta të Schwartz-it nuk mbeti kurrë i fshehtë. Gjatë sezonit të 3-të, ai u akuzua se u shoqërua me dikë ndërsa ishte me Katie. Për këtë ai e shiti veten, por edhe e luajti duke thënë se “sapo” e kishte puthur. Pas martesës së Schwartz-it dhe Katie-t, Schwartz-i pranoi sërish në sezonin e 6-të se ishte përballur në gjendje të dehur me një nga miqtë e Lalës, sepse kur vjen puna për të mbajtur sekretet e tij, Schwartz-i është më i keqi.

Sekreti i Lala dhe James

U deshën tetë vite të gjata para se James Kennedy dhe Lala të zbulonin sekretin e tyre të vogël. Në Sezonin 4, këto flakë binjake në fund të fundit ishin intime. Përpjekja e tyre ndodhi në fillim të marrëdhënies së James me Rachel Leviss, ndërsa Lala gjithashtu kishte filluar të takohej me Randall Emmett. Ky sekret tashmë i mbajtur keq u zbulua gjatë sezonit të 10-të, kur Lala ia përmendi të gjitha Rashelit.

James gjithashtu vetë-zbuloi një sekret në sezonin 4, pasi menjëherë pasi gënjeu fytyrën e Kristenit, duke i premtuar asaj se nuk flinte me një punonjës tjetër të SUR, ai shkoi në një rrëfim dhe i mërzitur tha: “E vërteta është, Jenna dhe unë. ishin padyshim të kockave.”

Epo, James. Gjithashtu, çfarë ndodh me të gjithë këta anëtarë të kastit të Rregullave të Vanderpump që nuk janë në gjendje të mbajnë sekretet e tyre të fshehura? Jo se jemi të çmendur. Këto sekrete të mbajtura më keq kanë krijuar një televizion të mrekullueshëm, kështu që vazhdoni të derdhni çajin, të gjithë.

Skandoval

Ky sekret i fundit i mbajtur keq sapo ndodhi gjatë sezonit 10. Këtu, Sandoval dhe Ariana i dhanë fund lidhjes së tyre nëntëvjeçare, pasi Ariana kishte zbuluar lidhjen e fshehur të Sandoval me Rachel. Ky zbulim i bombës u bë i njohur si “Skandoval” dhe gjatë disa muajve, kaq shumë sekrete të fshehura u zbuluan. Nga takimet e fshehta te lidhjet, të gjitha rrëshqitën.

Kjo ngjarje e errët shënoi një pikë kthese për Vanderpump Rules. Vlerësimet kaluan në çati dhe sleuths kërkuan pamjet e vjetra, duke kërkuar të dhëna për ekzistencën e kësaj afere në episodet e mëparshme. Nëse Sezoni 11 mund ta ruajë këtë momentum apo jo, do të duhet të presim dhe të shohim. Thënë kështu, pasi anëtarët e kastit në VPR janë më të këqijtë në mbajtjen e sekreteve, ka të ngjarë të kemi disa sezone të tjera drame të mbetura në trokitje.