Sean Combs and Casandra Ventura

Klea

Sean 'Diddy' Combs u kap në video duke sulmuar brutalisht Cassie Ventura në 2016

Sean 'Diddy' Combs u kap në video duke sulmuar brutalisht Cassie Ventura në 2016

CNN ka siguruar ekskluzivisht një video vëzhgimi të vitit 2016 që tregon Sean “Diddy” Combs në një përleshje fizike me të dashurën e tij të atëhershme Cassie Ventura. Videoja kap Krehërat ndërsa ai kap, shtyn, tërhiqet zvarrë dhe shkelm Ventura gjatë një incidenti që përputhet me pretendimet e bëra në një padi federale tashmë të zgjidhur të ngritur nga Ventura ne nentor.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Pamjet, të mbledhura së bashku nga kënde të shumta të kamerës dhe të datës 5 mars 2016, regjistrojnë incidentin në hotelin tashmë të mbyllur InterContinental në Century City, Los Angeles. Vendndodhja u konfirmua nga CNN përmes fotografive të disponueshme publikisht të brendshme të hotelit.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Në sekuencën shqetësuese, Ventura shihet duke dalë nga një dhomë hoteli dhe duke u nisur drejt një ashensori. Krehërati veshur vetëm me një peshqir rreth belit, e ndjek pas Ventura dhe shihet duke e kapur nga pas qafa, duke e hedhur me forcë në tokë. Ndërsa ende arrin ta mbajë peshqirin e tij të mbyllur me njërën dorë, ai më pas e godet me shkelm siç është kapur nga videoja.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Si Ventura shtrihet në tokë, Krehërat merr një çantë dhe valixhe pranë ashensorëve. Ai kthehet dhe i jep një goditje tjetër Ventura i cili shfaqet i palëvizshëm në dysheme. Mes dy goditjeve kalojnë afërsisht katër sekonda. Videoja tregon më tej Combs duke u zvarritur Ventura me xhupin e saj drejt një dhome përpara se ai të largohej.

Shtypni luajtjen më poshtë.

Më pas, Ventura ngrihet ngadalë, merr gjërat e saj nga dyshemeja dhe arrin të marrë një telefon pranë ashensorëve. Krehërat, ende në peshqirin dhe çorapet e tij, kthehet në pamje. Një pasqyrë përballë kamerës së sigurisë kap Combs teksa ai duket duke shtyrë Ventura përsëri.

Pak çaste më vonë, Krehërat ulet në një karrige, merr një objekt nga një tavolinë aty pranë dhe e hedh me forcë drejt Ventura. Ai largohet dhe më pas kthehet në drejtim Ventura ashtu si duket dikush duke dalë nga ashensori.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Pas ngjarjes, Venturai cili arriti një marrëveshje të pazbuluar me Krehëratnuk ka pranuar të komentojë mbi videon.

Douglas H. Wigdor, e Venturas avokati, iu përgjigj publikimit të pamjeve, duke deklaruar, “Videoja tronditëse vetëm sa ka konfirmuar më tej sjelljen shqetësuese dhe grabitqare të zotit Combs. Fjalët nuk mund të shprehin guximin dhe guximin që Zonja Ventura ka treguar duke dalë përpara për ta nxjerrë në dritë këtë.”

Diddy

Cassie Venturanjë modele dhe këngëtare e njohur më së shumti për hitin e saj “Me & U”, ishte përfshirë në një marrëdhënie të trazuar pa pushim me Sean “Diddy” Combs nga viti 2007 deri në vitin 2018. Dyshja u panë publikisht së bashku për herë të fundit në premierën e filmit “A Perfect Match” në Los Anxhelos më 7 mars 2016. Menjëherë pas kësaj, ndodhi një incident shqetësues që krijoi bazën e të Venturës padinë e mëvonshme.

Diddy

Sipas të Venturës ankesa, sherri ka ndodhur “rreth marsit 2016” në hotelin InterContinental në Century City, Los Angeles. Padia detajon se Krehërat, ndërsa ishte “jashtëzakonisht i dehur”, e sulmoi Venturën duke e goditur me grusht në fytyrë, gjë që rezultoi në një sy të nxirë. Pas sulmit, Ventura u përpoq të largohej nga dhoma, por kur Combs u zgjua, ai e ndoqi në mënyrë agresive në korridorin e hotelit ndërsa bërtiste.

Nancy Grace

Më tej në ankesë pretendohet se Krehërat më pas ka përshkallëzuar dhunën duke rrëmbyer vazo qelqi nga korridori dhe duke i hedhur Venturaduke bërë që xhami të thyhej rreth saj ndërsa ajo iku drejt ashensorit. Ventura arriti të arratisej në banesën e saj nëpërmjet një taksie, por nga frika e zemërimit të mëtejshëm të Combs, ajo më vonë u kthye në hotel, duke shpresuar të de-përshkallëzonte situatën duke kërkuar falje.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Pas kthimit të saj, sigurimi i hotelit, pasi ishte dëshmitar i sherrit përmes pamjeve të sigurisë, këshilloi Ventura të largohej sërish për sigurinë e saj. Ankesa gjithashtu pretendon se Krehërat më vonë i pagoi hotelit 50,000 dollarë për të marrë pamjet e sigurisë së korridorit nga ajo natë.

Pretendimet nga ky incident janë pjesë e një serie më të gjerë pretendimesh të bëra në një proces gjyqësor të nëntorit ku Ventura pohoi se ishte përdhunuar në vitin 2018 dhe kishte duruar vite të tëra abuzimi të përsëritur fizik dhe emocional nga Krehërat. Këto akuza nxjerrin në pah një model sjelljeje thellësisht shqetësuese që Ventura përjetuar gjatë kohës së saj me Krehërat.