Scheana Shay zbulon pse mendon se Rachel Leviss foli

Klea

Scheana Shay zbulon pse mendon se Rachel Leviss foli

Scheana Shay po vë në pikëpyetje kohën e Rachel Leviss’ intervista e fundit me tre pjesë me Bethenny Frankel.

Në episodin e 1 shtatorit të podcast-it të saj Scheananigans, ylli i Vanderpump Rules pyet veten për Rachel që ripërsërit lidhjen e saj me Tom Sandoval pas gjithë kësaj kohe.

“Kjo është ajo që është kaq e çuditshme,” thotë Scheana. “Sepse [Rachel’s] nuk kthehet në shfaqje. Ju dëshironi të ndryshoni emrin tuaj, nuk doni të jeni në qendër të vëmendjes, nuk doni të ktheheni në LA, nuk dëshironi të jeni pjesë e këtij grupi miqsh dhe nuk doni të flisni më Tom Sandoval.”

Scheana mendon se historia ka më shumë. Duke e quajtur atë “një rastësi totale të çuditshme”, zonja Brock Davies teorizon se koha e intervistës ishte për të dëmtuar rregullat e Pump në votimin Emmy të ditës së ardhshme.

Vanderpump rregullon për dy Emmy

(Foto nga: Tommy Garcia/Bravo)

Pas 10 vitesh në transmetim, VPR mori dy nominimet e para për Emmy në korrik 2023. Vëmendja ka shumë të ngjarë për shkak të reagimit masiv të shtypit gjatë aferës Scandoval në mars 2023.

Në rast se nuk ju kujtohet, lidhja nëntëvjeçare e Sandoval dhe Ariana Madix shpërtheu kur lidhja e tij prej muajsh me Rachel doli në dritë. Kasti i diskutueshëm debatoi për problemet e tyre në ribashkimin e sezonit 10. Më pas, Rachel u nis për në një institucion të shëndetit mendor dhe njoftoi muajin e kaluar se nuk do të kthehej në shfaqje.

“Natyra ime është shumë e sjellshme dhe falës … ndaj njerëzve të tjerë,” pohoi Rachel. “Pra, koncepti se unë jam zuzari i fundit i realitetit televiziv, thjesht ma merr mendjen. Mënyra se si [Ariana] foli me mua në ribashkim … ishte e panevojshme.” Vërtet? Ti u fute fshehurazi me të dashurin e saj dhe e ke gënjyer për muaj të tërë, megjithatë mendon se ajo duhet të ishte më e sjellshme me ty? Sigurisht, Jan.

Rachel mohon të jetë BFF me Ariana dhe Scheana

Ariana Madix, Rachel "Raquel" Leviss
(Foto nga Jon Kopaloff/Getty Images)

Përveç kësaj, Rachel minimizoi miqësinë e saj me Arianën dhe Scheana.

“Unë dhe Ariana nuk ishim mikesha më të mira”, shpjegoi ish-mbretëresha e bukurisë. “Ne ishim të njohur që u miqësuam përmes emisionit. Ajo ka qenë gjithmonë … shumë e ëmbël për mua. Ajo do të ngrihej për mua dhe do të më inkurajonte … por ne kurrë nuk patëm një bisedë të thellë që do të kisha me një shoqe më të mirë.”

Edhe pse pranoi se Scheana ishte një shoqe e ngushtë, Rachel ishte dyshuese për motivet e saj. Pas ndarjes së saj me DJ James Kennedy, Scheana i ofroi Rachel të përdorte një apartament bosh në LA që ajo zotëronte.

“Ajo filloi të krijonte këtë rrëfim se ishte motra që nuk e kisha kurrë dhe si një nënë për mua,” vazhdoi Rachel. “Ajo më dha një vend për të jetuar kur askush tjetër nuk do… [and said] se nuk kam paguar qira, që nuk është e vërtetë. Kam paguar qiranë dhe gjithashtu [took care of] macja e saj.”

“Unë bëra edhe podkastet e saj,” shtoi Rachel. “[Scheana] tha se një podkast që bëra me të duke folur për ndarjen time me James ishte podkasti numër 1 më i dëgjuar… Është për të ardhur keq që ajo po përpiqet të krijojë këtë tregim që unë kam përfituar prej saj kur ndihem sikur kam bërë kontribuojnë.”

Nga ana e saj, Scheana nuk është më e interesuar për një miqësi me Rashelin. Ajo e quan intervistën e saj me Bethenny “gozhda në arkivol”.