Scheana Shay diskuton humbjen e peshës 'jo të shëndetshme' pas skandalit

Klea

Scheana Shay diskuton humbjen e peshës ‘jo të shëndetshme’ pas skandalit

Scheana Shay nga Vanderpump Rules kohët e fundit u hap për mënyrën se si afera Tom Sandoval dhe Rachel Leviss ndikuan në trupin e saj.

Siç e dinë shumica, kasti i Pump Rules dhe i gjithë Bravoverse u kthye përmbys kur u publikua lajmi se Tom, i njohur si krimbi me mustaqe, dhe Rachel kishin fjetur së bashku për gati shtatë muaj. Ishte një tronditje e plotë për botën, por kryesisht për shoqen më të mirë të Rachel dhe “partneren e jetës” të Tomit prej gati 10 vitesh, Ariana Madix.

Më pas, yjet e VPR u mblodhën rreth Arianës për të treguar mbështetjen e tyre. Mes kësaj, kamerat filluan të rrotullohen për të kapur pasojat e dramës mes grupit. Mosmarrëveshjet ishin aq intensive saqë ekipi i SURvers shënoi dy nominime për Emmy dhe episodin më të ndjekur në Cable në qershor 2023.

Pavarësisht niveleve të larta të argëtimit që merrnim ne shikuesit, afera u dëmtua disa prej anëtarëve të kastit – veçanërisht serialit OG, Scheana.

Scheana hapet për trupin e saj

Në një episod të fundit të podcast-it të saj, Scheananigans, ylli i realitetit u tregua i sinqertë për peshën e saj aktuale.

“Që kur kam pasur [my now 2-year-old daughter Summer], jam munduar të mos peshoj gjatë gjithë kohës sepse nuk doja të fiksohesha me numrin”, nisi ajo. “Dhe pastaj dy muajt e fundit të jetës sime kanë qenë të çmendur.”

“Ka pasur shumë gjëra që kanë ndikuar në oreksin tim dhe zakonet e stërvitjes kohët e fundit.”

Nëna e një fëmije tha se kohët e fundit u peshua pas disa kohësh dhe u trondit nga ajo që pa.

“Unë e shkela atë dhe thashë: ‘Është koha për të rritur ushqimin dhe për të ngritur peshat. Nuk mendoj se kjo është një peshë e shëndetshme për mua. Ajo tregon se çfarë stresi dhe ankthi [do] për trupin tuaj.”

Ajo foli gjithashtu për valën e re Ozempic që përfshin Bravoverse.

“Nuk do ta bëja. Nuk është për mua”, tha Scheana. “Kam miq të tjerë që – nuk dua të përmend emra – të cilët kanë bërë disa shaka për këtë si, “Epo, pas fëmijës sime të radhës, thjesht do të hip në Ozempic”. Dhe unë jam si, “Unë nuk mendoj se është ajo për të cilën është atje?””