Scheana Shay blen 2.5 milion dollarë shtëpi në San Fernando Valley

Klea

Scheana Shay blen 2.5 milion dollarë shtëpi në San Fernando Valley

Fillimisht të tërhequr në Hollywood nga ëndrrat për famë dhe pasuri, shumë prej kastit të Vanderpump Rules janë vendosur në periferi. Scheana Shay është i fundit që iu bashkua migrimit në Luginën e San Fernando, i njohur ndryshe si “Lugina”.

Ish zonja e SUR dhe i dashuri i saj, Brock Davies, hodhën 2.5 milionë dollarë për dykatëshin e tyre të ri Sherman Oaks 4000 metra katrorë. Janë shumë para bakshishi.

Por më pas, Scheana ka qenë gjithmonë “e mirë sa ari” me financat e saj. Ajo gjithashtu zotëron një shtëpi në Palm Springs.

Një shtëpi për një familje

E ndërtuar në vitin 2016, shtëpia u shit për herë të fundit po atë vit për 1.7 milionë dollarë. E veshur me stilin e “shtëpisë moderne në fermë”, shtëpia ndërthur tiparet tradicionale të dizajnit me komoditetet moderne. Ndërsa pjesa e jashtme është e zbukuruar me dru dhe gur, pjesa e brendshme anon drejt hapësirave më të lehta dhe të ajrosura të jetesës që janë perfekte për argëtim.

Kombinimi mikpritës i dhomës së ndenjes/dhomës së ngrënies ka dysheme druri me dërrasa të gjera, një oxhak dhe mbulesa kurorë. Një shkallë qendrore të çon lart, ku ndodhen katër nga pesë dhomat e gjumit. Kuzhina e kuzhinierit krenohet me një ishull të madh, qilar për shërbëtorin dhe pajisje komerciale. Një dhomë komode familjare ngjitur me kuzhinën, me dyer franceze që hapen në një oborr të gjerë.

Ndërsa secila nga pesë dhomat e gjumit ka banjën e vet, masteri gjithashtu ka një oxhak komod, një ballkon dhe një dollap të madh. Oborri modest i shtëpisë është i mbrojtur për privatësi dhe ka hapësirë ​​të mjaftueshme për një pishinë/spa. Ka edhe disa zona me bar ku mund të luajë vajza e Scheana, Summer.

Shtëpia gjithashtu ka disa karakteristika të teknologjisë së lartë. Ekziston një sistem zëri i plotë, një sistem alarmi dhe një sistem sigurie me kamera të shumta vëzhgimi.

Me siguri do të shohim shtëpinë e re të Brock dhe Scheana në një moment në një episod të ardhshëm të Pump Rules. Është një shtëpi e bukur dhe nuk do ta fajësoja për dëshirën për ta treguar atë. Plus, ajo është vetëm rreth gjashtë milje nga Valley Village, kështu që ndoshta ajo dhe Summer mund të kenë takime me Jax Taylor dhe djalin e Brittany Cartwright, Cruz.

Vanderpump Rules transmetohet të martën në 8/7c në Bravo.

ME THUA – ÇFARË MENDONI PËR SHTËPINË E RE TË SCHEANA? PO PRITNI TA SHIHNI NË EPISODET E ARDHSHME?