Savannah Guthrie

Klea

Savannah Guthrie thirret nga fansat për një intervistë “mosrespektuese”.

Savannah Guthrie thirret nga fansat për një intervistë “mosrespektuese”.

Savannah Guthrie habiti fansat kur ajo nuk u shfaq në episodin e së premtes Sotpasi u gris në internet për intervistën e saj “mosrespektuese” me Kelly Rowland.

52-vjeçari u zëvendësua në zyrën e lajmeve të premten nga Craig Melvini cili u ul së bashku me mikpritësin, Hoda Kotbpër të dhënë titujt.

Savannah Guthrie

Hoda i shpallur – “Savana është jashtë këtë mëngjes”, vetëm 24 orë pasi prezantuesja u godit me reagime të kundërta nga fansat të cilët besuan se ajo kishte kaluar kufirin gjatë intervistës së saj me Rowland.

Savannah Guthrie

Rowland u shfaq në emisionin e ditës për të promovuar filmin e saj të ri në Netflix, “Mea Culpa”, por Guthrie fillimisht refuzoi të largohej nga diskutimi Rowland’Ish-partneri i Destiny’s Child, muzika e re e Beyonce.

“Çfarë mendoni për shoqen tuaj Beyonce?” Guthrie pyeti aktorja.

“Jam shumë krenare për të,” Rowland u përgjigj, por Guthrie vazhdoi të shtypte për më shumë detaje.

Kelly Rowland

Ajo pyeti: “E di, por a je befasuar dhe çfarë mendon për këtë?”

Rowland, i cili luajti dhe prodhoi filmin e Netflix, përsëriti – “Jam shumë krenar për të. Shumë e lumtur për të.”

Guthrie më në fund mora shenja që Rowland donte të diskutonte projektin e saj aktual, por fansat nuk e lanë prezantuesen të largohej.

Tifozët shkuan në X për të tingëlluar në shkëmbimin e vështirë dhe për të përplasur Guthrie.

Savannah Guthrie

Një shikues u mërzit – “Shumë mungesë respekti të pyesësh artisten e aftë si @KELLYROWLAND për Beyoncen çdo herë të frikshme që ajo vjen në shfaqjen tënde. Nuk e pyete J-Lo për Puffy ose A-Rod ose In Living Color.”

Një tjetër fanse thirri – “Kelly Rowland ishte në emisionin Today këtë mëngjes dhe ajo nuk donte që ta pyesnin për Beyoncé që bën muzikë country lol. Reagimi i saj ishte qesharak për mua. Ajo është atje për filmin dhe gjërat e saj. Ajo e trajtoi me hir kur u pyet, por e kuptoj pse do të mërzitej.”

Kelly Rowland

Guthrie aktualisht është në turne duke promovuar librin e saj të ri, “Kryesisht çfarë bën Zoti: Reflektime mbi kërkimin dhe gjetjen e dashurisë së tij kudo”. Ajo vizitoi Teksasin të enjten dhe foli për projektin e saj të fundit para një auditori që përfshinte ish-Presidentin George Bush dhe ish-zonjën e parë, Laura Bush. Ajo udhëtoi në Oxford Mississippi të Premten dhe vazhdoi me paraqitjet në Tenesi, përpara se të udhëtonte në Karolinën e Jugut më 18 shkurt.

Savannah Guthrie

Rowland bëri bujë javën e kaluar pasi ajo hoqi dorë nga një koncert në shfaqjen e mëngjesit mbi një dhomë të zhveshjes nën nivelin e duhur, për Faqe gjashtë.

Të enjten, këngëtarja R&B ishte planifikuar të shfaqej gjatë orës 8 të mëngjesit të “sot” e ndjekur nga një qëndrim si mikpritës i ftuar për Jenna Bush Hager në orën e katërt të “Sot me Hodën dhe Xhenën.”

Savannah Guthrie

Rowland thuhet se u tërhoq në minutën e fundit, duke u larguar Kotb në një kërkim të furishëm për një zëvendësues.

Kelly dhe ekipi i saj nuk ishte i lumtur. Atyre nuk u pëlqeu dhoma e zhveshjes, kështu që vendosën ta largonin atë nga shfaqja, duke u larguar [Kotb] pa një mikpritës për orën 10 të mëngjesit”, tha një burim për gazetën.