Savannah Chrisley

Klea

Savannah Chrisley mban zi për vdekjen e ish të fejuarit Nic Kerdiles

Savannah Chrisley mban zi për vdekjen e ish të fejuarit Nic Kerdiles

Savannah Chrisley nderoi ish të fejuarin e saj, Nic Kerdilespas aksidentit të fundit me motor që i mori jetën 29-vjeçarit.

Savannah Chrisley

“Chrisley di më së miri” Alum shkoi në Story-n e saj në Instagram ku ajo postoi një video në Boomerang të dyshes duke ndarë një puthje.

Ajo e mbizoti postimin: “Unë ende shpresoj që t’i përgjigjeni tekstit tim …”

Savannah Chrisley

26-vjeçarja ka shkruar një mesazh të përzemërt krahas një fotoje të ish-çiftit dorë për dore në një plazh.

“Qielli fitoi sot engjëllin më të bukur… Më mungon dhe të dua. Do t’i ruaj përgjithmonë mesazhet tona të fundit të ‘Të dua’. Savana ka shkruar në Instagram Story.

Ajo vazhdoi – “Të lutem më dërgo një shenjë se je mirë… ndoshta do të jetë përmes një krep me proshutë dhe djathë.. Ose makarona me salcë të bardhë… ose ndoshta edhe tortën tuaj të preferuar me karrota.”

Savannah Chrisley

Ish-ylli i realitetit përfundoi: “Ne kemi dashur shumë … dhe mezi pres të ngas biçikletat përgjatë plazheve të parajsës me ju një ditë.”

Savannah Chrisley’s vëlla, Ndjekje, 27, kujtohet Nic duke postuar një foto të dyshes me kapele të ngjashme sportive dhe duke pirë puro duke shijuar kohën në një fushë golfi.

Savannah Chrisley

Ai shkroi krahas fotos: “Pa fjalë… të dua njeri”.

Te dielen, Savannah Chrisley shkroi një mesazh të dytë duke nderuar ish-in e saj, duke shkruar:

“Nicolas Henry Stephan Kerdiles… Uroj që të mund të shihni të gjithë njerëzit që po shfaqen dhe ju duan tani. Unë mund ta shoh atë buzëqeshjen tuaj kaq qartë. Ti ke lënë një shenjë të tillë në këtë botë dhe është kaq bosh pa ty.” Ajo vazhdoi: “Është e pamundur të besosh se je me të vërtetë ikur. Nuk jam i sigurt se si ta përthith atë lajm, nuk di si të reagoj. Jam shumë i trishtuar dhe kaq i mpirë.”

Savannah Chrisley

Savana kujtoi takimin Nic kur ajo ishte 20 vjeç dhe ai 23, duke vënë në dukje se ata ishin “thjesht fëmijë që mësonin për jetën dhe dashurinë dhe përpiqeshin ta bënin të gjithë botën”.

“Kemi pasur disa momente vërtet të shkëlqyera, të ndritura, dhe kemi pasur disa vërtet të vështira. Savana shkroi, duke shtuar — “por pjesa e marrëdhënies sonë që do të mbaj do të jenë gjithmonë momentet në mes. Do të jetë jeta e përditshme që duhet të ndajmë për 5 vite të pabesueshme.”

Ajo përfundoi: “Ne mësuam se si të duam së bashku. Mësuam se si të jemi të rritur, sipërmarrës dhe profesionistë. Provuam ushqime të reja, eksploruam qytete të reja dhe krijuam kaq shumë kujtime gjatë rrugës. Koha jonë në San Diego do të jetë gjithmonë e paharrueshme për mua. Pikërisht këtu filluam…Dhe do të doja shumë që të mund të hipja në një fluturim dhe ti të ishe atje duke më pritur mua.”

Savannah Chrisley

Nic vdiq më 16 shtator pasi vrapoi përmes një tabele ndalimi në motoçikletën e tij në një lagje në veri të Nashville qendrore rreth orës 3:30 të mëngjesit, tha Departamenti i Policisë Metropolitan Nashville për WRKN News 2.

Gazeta Nashville raportoi se sipas policisë, Nicit motoçikleta ka goditur një BMW në anën e shoferit. Shoferi i BMW-së raportohet se nuk është lënduar por Nic më vonë vdiq në një spital aty pranë nga plagët e marra.

Savannah Chrisley

Nic, një ish-lojtar profesionist hokej, dhe Savana u fejua në dhjetor 2018 pas lidhjes për rreth një vit. Nic luajti për Anaheim Ducks nga 2014 në 2017 përpara se të hartohej nga Winnipeg Jets në 2018.

Prezantuesja e podcast-it “Unlocked” konfirmoi për People se ata kishin anuluar fejesën dhe dasmën e tyre në korrik 2020. Ajo hyri në Instagram në shtator për të ndarë përditësimin me fansat dhe ndjekësit, duke shkruar se ata “kishin vendosur ta quajnë dorëheqjen”.

Savannah Chrisley

Savana shkroi në atë kohë – “Nuk ka urrejtje mes nesh të dyve…dhe me gjithë sinqeritet…kjo e bën lamtumirë edhe më të vështirë. Ne nuk kemi asgjë përveç dashurisë, respektit dhe admirimit për njëri-tjetrin, por është koha që ne të ecim përpara individualisht.”