Sandoval Riparon Miqësi Më shumë Strategjike se Terapeutike

Klea

Sandoval Riparon Miqësi Më shumë Strategjike se Terapeutike

Është jashtëzakonisht e vështirë të ndihesh keq Tom Sandoval meqenëse ai solli shumë çështje mbi vete falë mënyrave të tij të poshtër. Që nga shpërbërja e Scandoval në mars të vitit 2023, ai ka humbur shumë nga miqtë e tij të vjetër, të cilët tani nuk duan të lidhen më me të. Gjatë një të fundit Rregullat e Vanderpompës episodi, bashkëpronari i TomTom ndau, “Kështu që unë jam mbështetur në ato që kanë ngecur përreth.” Nuk ka kaluar pa u vënë re që krimbi ka filluar të përpiqet të shkojë në një turne faljeje për të rifituar favorin brenda grupit të tij WeHo. Por shikuesit nuk mund të mashtrohen pasi duket se Sandoval është në kërkim të një lloj shpengimi ndërsa përpiqet të mbrojë imazhin e tij të çmuar.

Tom po punon për veten e tij

Me sa duket, shikuesit nuk e morën memorandumin se Tom është përpjekur maksimalisht të punojë për veten e tij. Tom ka pohuar vazhdimisht se ai po përpiqet të përqendrohet në gjërat që janë të rëndësishme në jetën e tij, dhe ndërsa të gjitha këto ide të madhështisë janë të mira në teori, unë do të argumentoja se ato janë thjesht shumë ajër i nxehtë. Gjatë sezonit 11, Tom u shpreh se ndihej i humbur në ditët pas Skandovalit në një rrymë epshi dhe urrejtjeje. Dhe ndërsa imazhet janë krijuese, unë nuk po blej faljen e tij monotone. Gjatë episodit të fundit, Tom vuri në dukje se do të përpiqej t’i afrohej pasojave të Scandoval nga një vend i matur.

Rezulton se Rachel Leviss ishte gjithashtu esëll ndërsa ishte në objektin e saj të trajtimit dhe Tom mendoi se ata mund ta bënin atë së bashku. Unë nuk e besoj këtë për asnjë sekondë dhe ndjej se Tom ka hyrë në bandën e matur, aq më tepër që tendenca e re duket se po heq dorë nga alkooli. Këngëtarja thjesht po bën lëvizje, duke u përpjekur të thotë të gjitha gjërat e duhura, por në vend të kësaj, fjalët thjesht ndihen të gabuara duke lënë gojën e Tomit.

Gardhe Tom Mends

Epo, ai po përpiqet, veçanërisht kur bëhet fjalë për këngëtaren tonë banore të Good as Gold, Scheana Shay. Shikuesit e Vanderpump Rules e kanë parë Tomin të pranojë se gjëja më e vështirë në lidhje me tradhtinë e Arianës ishte se ai humbi miqësinë e tij të gjatë me Scheana-n e zgjuar dhe të kujdesshme. Këtu është një këshillë profesionale: ndoshta mos mashtroni dhe mos e hidhni në erë botën tuaj të vogël të fshatit Valley. Edhe pse biseda në rrugicën SUR nuk shkoi siç ishte planifikuar, dhe Tom u akuzua për “zgjedhjen e një zgjebe”, ai ende po përpiqet të bëjë më të mirën për të rifituar Scheanën. Ndjej sikur korrigjimi me Scheana është vetëm një tjetër marifet PR, sepse me të vërtetë mendoj se Tom, në mendjen e tij, mendon se ka shumë miq.

Por kamerat e Bravo kanë vënë në dukje me dashamirësi se ai paguan shumicën e po-menëve të tij. Është e qartë se Tom e di se Scheana është lidhja e dobët në grup për shkak të luftës së saj të brendshme. Është e arsyeshme që nëse Tom mund ta kthejë Scheana-n në anën e tij, ai mund të fillojë të depërtojë në pjesën tjetër të grupit dhe ndoshta të fillojë të ndryshojë mendjet dhe aleancat e tyre.

Egoja e Tomit ka marrë një rrahje

Pa dyshim, Tomit i është dashur të shikojë që imazhi i tij të ketë një goditje të madhe. Për vite me radhë, ai u përpoq të portretizonte se ishte djali numër një në grup, gjë që tani e dimë se është një gënjeshtër e plotë. Tom u fut në kast duke aktruar u zgjua, duke treguar shqetësim për të pafuqishmin dhe madje duke spërkatur para në ngjarje të mëdha si festa e fejesës me temën e Rachel-it. Të gjitha këto nxitime anësore ishin marifete për të mbuluar se kush ishte Tom i vërtetë. Në vend që të dëshirojë të riparojë vërtet miqësitë e tij, ai dëshiron dëshpërimisht që egoja e tij të fillojë të ndihet më mirë.

Kjo është arsyeja pse ai ka vazhduar me Tomin e tij budalla dhe më I paguar Turne muzikor shtesë edhe pse njerëzit blenë bileta vetëm për ta urryer. Është gjithashtu arsyeja pse ai pranoi të merrte pjesë në Forcat Speciale: Testi më i Vështirë në Botë. Duke pretenduar se e shtyn veten deri në kufijtë, ai mendon se do të nxisë një formë emocioni nga shikuesit, të cilët, nga ana tjetër, do të fillojnë ta simpatizojnë atë. Plani është mjaft inteligjent. Thjesht Tom është një aktor aq i tmerrshëm sa askush nuk po i blen lotët e tij krokodili. Gjithçka ka të bëjë me atë që ai fle më mirë në jastëkët e tij të mëndafshtë gjatë natës.