Sandoval ka të ngjarë të paguajë Rachelin pas padisë për porno për hakmarrje

Klea

Sandoval ka të ngjarë të paguajë Rachelin pas padisë për porno për hakmarrje

Rachel Leviss tingëlloi në përvjetorin e një viti të Scandoval duke ngritur një padi hakmarrjeje për porno javën e kaluar kundër ish të dashurit të saj dhe ish të dashurës së tij, Ariana Madix. Aksioni ishte në përgjigje të Tom Sandoval duke filmuar Rachel pa pëlqimin e saj dhe ish e dashura e tij dyshohet se ndante provat mallkimore të lidhjes së tyre me të tjerët.

Një person i brendshëm i afërt me bashkëpronarin e Schwartz & Sandy zbuloi se si ndihej Bravolebrity kur u padit nga ish-dashnori i tij.

Tom është “aq i shtypur”

Insajderi i tha ekskluzivisht DailyMail.com se Sandoval mendonte se Rachel ishte “ajo me të cilën do të kalonte përgjithmonë”. Të paditet për “pornografi hakmarrëse, përgjim, pushtim të privatësisë dhe shkaktim të shqetësimit emocional” ishte një tronditje.

Më tej, padia akuzoi Sandoval për “regjistrimin e fshehtë të komunikimeve të tyre private dhe kapjen e pamjeve të qarta seksuale… pa dijeninë ose pëlqimin e saj”.

“Tom është kaq i dërrmuar tani nga kjo padi,” tha një burim i brendshëm i rrjetit për DailyMail.com. “Asnjëri prej tyre nuk e kuptoi kurrë se kjo do t’i shkaktonte dëm Rachel-it.”

“Tom sinqerisht mendoi se ai dhe Rachel do të hipnin në perëndim të diellit së bashku. Ai ishte i fiksuar pas saj,” vazhdoi insajderi. “Ai e donte aq shumë dhe ishte aq i sigurt se ajo ishte ajo me të cilën do të kalonte përgjithmonë. Që ajo të kthehet dhe ta padisë atë është shumë tronditëse.”

Rachel po kërkon “një gjyq jurie”, i cili do t’i “thithte të gjithë në gjykatë”. Pra, për të shmangur “rrëmujën e madhe” të mundshme, Sandoval po duket i qetë jashtë gjykatës.

“Ajo ka të ngjarë të paguhet privatisht në mënyrë që të mos arrijë atje,” tha burimi i brendshëm.

Rrjeti e trajtoi Rachelin “me respekt”

Ata vazhduan të pranojnë shqetësimin që Rachel përjetoi në duart e kolegëve të saj kur lidhja e saj u shfaq për herë të parë.

“Në atë kohë, ata të gjithë i lanë emocionet e tyre njerëzore të merrnin më të mirën prej tyre dhe nuk po mendonin për degëzime në karrierën e tyre,” tha i besuari i Tom për publikimin e lajmeve. “Rashelit iu thanë gjëra që nuk do të ishin kurrë në rregull, si për shembull Katie [Maloney] duke thënë se donte ta ndezte në zjarr. Scheana [Shay] Sulmi i Rakelës dhe shkaktimi i lëndimeve trupore është i dokumentuar.”

“Ajo u pikturua si villian,” vazhdoi insajderi. “Dhe po, Rachel ishte në negociata për t’u kthyer për sezonin 11 dhe mund të ishte kthyer nëse do të donte. Ajo zgjodhi të mos e bënte këtë për të mbrojtur shëndetin e saj mendor.”

Alumi i VPR zgjodhi të mos kthehej në xhirime. Në vend të kësaj, ajo po ndan anën e saj të historisë në një podcast të quajtur Rachel Goes Rogue. Tani, duket se Rasheli ka për qëllim të marrë dorën e sipërme ligjërisht, pa përfshirë rrjetin. “Rrjeti dhe shfaqja e trajtuan atë me respekt” dhe ajo ka një “marrëdhënie të mirë me prodhimin”.

“Ajo paditi dy personat që besonte se, përmes provave të dokumentuara dhe ndonjëherë të filmuara, janë përgjegjës për shkaktimin e traumës së pakthyeshme ndaj saj,” përfundoi burimi.

Është ende herët për të parashikuar se si do të ndodhë kjo, ose nëse Rachel do të pranojë të vendoset jashtë gjykatës, siç shpreson të bëjë Sandoval.

Kapni Vanderpump Rules të martën në 8/7c në Bravo.