Sai De Silva po i jep energji të ulët vajzave dhe fansat nuk janë këtu për të

Klea

Sai De Silva po i jep energji të ulët vajzave dhe fansat nuk janë këtu për të

Njujorkezët janë të mrekullueshëm, por ndonjëherë ata duhet të jenë të zhurmshëm, shtytës, të hapur dhe mendjemprehtë për të kuptuar pikën e tyre. Domethënë nuk e quajnë kot xhungla betoni dhe Sai De Silva nuk është përjashtim. Tifozët e Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut po e kanë të vështirë të përqafojnë anën e errët, le të themi, të Sai-t, por a është ajo me të vërtetë duke i dhënë energji vajzës së keqe? Episodi më i fundit i serialit tregoi Jessel Taank duke u përpjekur të korrigjohej me influencuesin, por u mbyll rëndë.

Sjellja e Sait është problematike

Imazhet e Rachpoot/Bauer-Griffin/GC

Shikuesit Bravo, veçanërisht ata RHONY, nuk kanë qenë kurrë të mirë në kafshimin e gjuhës kur bëhet fjalë për të ndarë mendimet e tyre për një anëtar të caktuar të kastit. Shikuesit kanë qenë në Sai për sjelljen e saj në drekën e pakëndshme dhe të thatë.

Sai tërboi ndjekësit të cilët mendonin se nëna e dy fëmijëve kishte qenë ajo që donte ta bënte Xheselin të priste. Në vend të kësaj, ishte Jessel që u shfaq vonë në modë. Dhe me modë, nënkuptojmë 40 minuta, Xhesel, vajzë, a ke një orë?

Gjithsesi, dukej sikur Sai po inatosej gjithnjë e më shumë çdo minutë, duke kuptuar se nuk do të bënte hyrjen dramatike që kishte shpresuar. Pse Sai, e cila u vonua 20 minuta vetë, nuk u largua dhe planifikoi një kontroll shiu? E kuptoj që je në një shfaqje, por në një moment, mund të jesh i rritur dhe të largohesh para se të fillojnë gërmimet.

Tifozët e RHONY mendojnë se Sai është një person i keq

Sai De Silva
Gotham/WireImage

Ndonëse nuk besoj domosdoshmërisht se Sai është i keq, disa fansa janë të pakënaqur me mënyrën se si e trajton veten vendasja e Bruklinit. Shikuesit u mblodhën në Reddit për t’u ankuar dhe për të analizuar bisedën e pasdites me një shënim: “Sai është një person i keq, më vjen keq. Kur Jessel tregoi fillimisht historinë e saj, Sai vazhdoi ta ndërpresë atë dhe t’i bërtiste. Pastaj Jessel më në fund takohet me të për t’u hapur, dhe Sai ka një problem me këtë.”

Nuk e ndihmoi fakti që Sai shpesh sillet sikur koha e saj të jetë më e rëndësishme se e kujtdo tjetër, me një fans tjetër që bën shaka: “Ju bëni foto në Instagram për bukën e gojës, sikur ta mbajmë në perspektivë. Po, Jessel ishte vonë, por nuk ishte e qëllimshme, dhe ajo zgjodhi një vend më larg nga ajo, kështu që Sai kishte më pak udhëtime në punë.”

Mjerisht, thjesht nuk ndjehet se personaliteti i Sait po rezonon me shumë shikues. Nuk ka kaluar pa u vënë re që Jessel duket si një shkas për Sain, por kjo ende nuk është një justifikim për të qenë kaq i pamëshirshëm ose mosfalës.

Tifozët duan një rishikim

The Real Housewives of New York me Andy Cohen
Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media

Pse Sai beson se miqtë e saj i detyrohen asaj një shpjegim se si janë rritur, është përtej mua. Breshëria e saj e vazhdueshme e pyetjeve dukej më shumë si takime të shpejta gjatë kohës së luftës në vend të një miqësie të vërtetë. Kur Sai fillon të mbyllet, ajo është thellësisht e papëlqyeshme, madje disa shikues shprehen se shpresojnë që ajo të riprodhohet për sezonin e ardhshëm.

Sai nuk arrin të sjellë ndonjë dobësi apo autenticitet të vërtetë në rol, por kërkon që të tjerët t’i japin atë dhe të parëlindurit e tyre. Thjesht duket sikur Sai po përpiqet shumë për kamerat Bravo, dhe ndonëse ajo mund të jetë mirë në jetën reale, ajo aktualisht po shfaqet si një vrimë e vërtetë.

A mund të rrjedhë sjellja e keqe e Sait nga disa pasiguri të mëdha? Po! Sai mund të jetë duke e trazuar tenxheren sepse jeta e saj nuk është perfekte, kështu që ajo po përpiqet të devijojë te dikush tjetër në vend që të reflektojë. Sai mendon se qëndrimi i saj “nuk më intereson” do ta mbajë atë imun ndaj kritikave, por gjithçka që po bën është të tregojë se ajo nuk është e gatshme të pranojë një falje të sinqertë.

Tani, teknikisht, kjo është pikërisht ajo që Bravo dëshiron të bëjnë fansat. Të flasësh pozitivisht ose negativisht për një pjesëtar të kastit, sepse duam apo s’duam, jemi të investuar. Do të doja ta shihja Sain të ishte pak më i bukur. Nuk e mendoja se do të bëhesha ndonjëherë Team Jessel, por ja ku jam, një shkrimtar që qëndron përpara një televizori duke kërkuar që Sai të ishte thjesht i lezetshëm, jo ​​i padurueshëm.