Sa i çrregullt mund të bëhet divorci i Kyle dhe Mauricio?

Klea

Sa i çrregullt mund të bëhet divorci i Kyle dhe Mauricio?

Kyle Richards sapo ka filluar të përdorë fjalën e frikshme D, dhe the Amvise të vërteta të Beverly Hills Ndarja e yllit tashmë është bërë pak e çrregullt. Për muaj të tërë, si Kyle dhe Mauricio Umansky mohuan se po jetonin jetë të ndara. Megjithatë, gjatë BravoCon 2023, Kyle hodhi një bombë ndërsa u prish për të ashtuquajturën martesë të saj përrallore. Ajo zbuloi se bashkimi i tyre 27-vjeçar ishte i varur nga një fije.

Gjatë gjithë shpërthimeve mediatike dhe madje edhe sezonit të ri, Kyle dhe Mauricio janë akuzuar se kanë dalë nga lumturia e tyre martesore dhe kanë tradhtuar. Pronari i agjencisë është thirrur për një lidhje të mundshme me Dorit Kemsley dhe partneren e tij në Dancing With The Stars, Emma Slater, pasi ai u pa duke u kapur për dore me këtë të fundit. Në të njëjtën kohë, aktori fëmijë ka qenë i lidhur me këngëtaren e kantri Morgan Wade. Të dy kanë mohuar ndonjë romancë të fshehtë.

Nuk ka një paramartesë

Ja dhe ja, një nga çiftet më të pasur në kodin e zonës 90210 mund të mos ketë nënshkruar një marrëveshje paramartesore përpara bashkimit të tyre. Unë mund të dëgjoj fjalë për fjalë çdo avokat të mirë divorci në botë duke goditur kokën në unison.

Në vitin 2017, teksa fliste në “Atëherë dhe Tani”, Kyle ndau: “Unë dhe bashkëshorti im nuk kishim dy nikel për t’i fërkuar kur u martuam, kështu që një paramartesë nuk ishte një opsion dhe as për të cilin flitej.” TMZ konfirmoi se ndërsa as Kyle dhe as Mauricio nuk kanë filluar ndonjë procedurë divorci, ata gjithashtu nuk kanë ndonjë dokument zyrtar në lidhje me financat e tyre.

Thjesht nuk mund të injorohet se të dy ata grumbulluan një pasuri midis dy rrugëve të tyre të karrierës. Kyle ka miliona falë RHOBH dhe koncertet e saj të aktrimit. Sipas gazetës, Mauricio do të ketë një vlerë prej 100 milionë dollarësh me pothuajse 5 miliardë dollarë shitje të pasurive të paluajtshme. Mo fillimisht punoi në industrinë e modës në linjën e tij të veshjeve përpara se të takonte Kyle. Megjithatë, pasi u martuan, ai filloi të punonte për kompaninë e pasurive të paluajtshme të Rick Hilton, Hilton & Hyland. Do të jetë interesante të shihet se çfarë pretendon njëri-tjetri pasi të bëhen avokat.

Pasuritë me shkëlqim të Kyle

(Foto nga Bryan Steffy/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Të dy kanë pasuri që do të ishin sjellë në martesë. Kyle ka shumë bizhuteri të nënës së saj, përfshirë unazën e famshme të diamantit që dikur ishte vjedhur. Thuhet se vetëm ai shkëmb vlen një milion dollarë. Kyle trashëgoi gjithashtu shtëpinë luksoze të nënës së saj në Los Anxhelos dhe shtëpinë në Palm Springs që ndante me motrën e saj.

Çifti ndan shtëpinë e tyre në Encino, të cilën e blenë në vitin 2017 për 8.25 milionë dollarë. Kyle dhe Mauricio gjithashtu blenë banesën e tyre në La Quinta, Kaliforni në 2014 për 2.35 milionë dollarë, sipas LA Times. Vlera e tyre neto mund të testohet të dyja nëse shtytja vjen për të shtyrë gjatë divorcit të Kyle dhe Mauricio.

Ata mund të luftojnë për kujdestarinë e fëmijëve të tyre

Kyle Richards dhe Mo
(Foto nga Jesse Grant/Getty Images për të pastrehët, jo pa dhëmbë)

Vetëm njëra nga vajzat e tyre është e mitur, me Portia Umanksy sapo ka mbushur 15 vjeç. Të dy prindërit do të ishin të përshtatshëm për të pasur kujdestarinë e fëmijës së tyre, me një gjykatës që mund të favorizojë idenë që Portia të jetonte me Kyle. Megjithatë, Mo mund të argumentojë se gruaja e tij priret të udhëtojë shumë për rolet e saj në film dhe nuk do të ishte një nënë që qëndron në shtëpi. Thënë kështu, sezoni i ri ka treguar gjithashtu se Mo është jashtëzakonisht i zënë me parkun e tij, duke udhëtuar në Aspen, Portugali dhe Bregun Lindor brenda një muaji.

Tradhtia mund të përdoret në gjykatë

Kyle Richards
(Foto nga Presley Ann/Getty Images për SoFi)

Edhe pse të dy kanë mohuar çdo mashtrim, kjo nuk do të thotë se nuk ka të vërtetë në thashethemet. Siç themi me çdo yll të Real Housewives, ku ka tym, ka zjarr. Nëse Mauricio ose Kyle mendonin se tjetri ishte i pabesë, ata mund të punësonin detektivë privatë, të kalonin në të dhënat telefonike dhe të thërrisnin dëshmitarë për të ndihmuar në çështjen e tyre. Lëvizja do të ishte e çrregullt, por do të kishte një fitues të qartë.

Tani për tani, çifti po zgjedh të luajë drejt, pa asnjë prej tyre ende të punësuar avokatë. Për një herë, do të ishte mirë të shihje një divorc miqësor, por gjithçka është e drejtë kur bëhet fjalë për paratë. Shprehja shekullore vjen në mendje: “Ajo që është e imja është e imja dhe ajo që është e jotja është e imja”. Këtu shpresojmë që të dy të gjejnë përfaqësim solid.