Sa herë që Kyle Richards ishte një mik i keq në RHOBH

Klea

Sa herë që Kyle Richards ishte një mik i keq në RHOBH

Kyle Richards është një emër i njohur në Amvise të vërteta të Beverly Hills. Çdo sezon, Kyle flet për miqësinë e saj të ngushtë me kolegët e saj. Megjithatë, çdo vit, ka ekzistuar një marrje e zakonshme. Në thelb, nëse Kyle thotë se ju dhe ajo jeni ngushtë, a jeni vërtet?

Ndoshta sjelljet e Kyle janë të qëllimshme. Ndoshta ajo thjesht po krijon histori. Ose, më shumë gjasa, Kyle nuk është aq i vetëdijshëm dhe nuk e kupton se si komentet dhe veprimet e saj të dyshimta kanë bërë të ndihen të tjerët. Sido që të jetë, ndërveprimet e Kyle me të dashurit e saj nuk kanë qenë gjithmonë të shkëlqyera, kështu që le të rishikojmë herët kur Kyle i ka trajtuar keq miqtë e saj të ngushtë në RHOBH.

Kyle Shaded LVP Herët

Kur Kyle dhe Lisa Vanderpump u prezantuan në sezonin 1, Kyle pretendoi se ajo dhe Lisa ishin shumë të afërt. Më pas, në ribashkimin e tyre të parë, Kyle vendosi t’i mbyllte sytë plotësisht të dashurit të saj. Këtu, Kyle e quajti Lizën “e llogaritur”. Më pas ajo shkoi një hap më tej, duke thënë se miqësia e tyre ishte si “të luanin shah me Bobby Fischer”.

Lisa u lëndua padyshim nga fjalët e Kyle, kështu që ajo zgjodhi të distancohej nga Kyle në sezonin 2. Për shkak të distancës së Lizës, Kyle filloi të përplaste shoqen e saj nëpërmjet rrëfimeve të saj. Ajo gjithashtu thashetheme për Lizën nga zhgënjimi, pasi inati i sezonit 1 të Lizës ishte shumë i fortë për dëshirën e saj. Megjithatë, Kyle donte të prezantohej mirë, kështu që u drejtua për në rezidencën e Lizës në sezonin 2.

Këtu, Lisa i kërkoi Kyle të kërkonte falje, por Kyle refuzoi, duke thënë “Mos më thuaj çfarë të them”. Kyle nuk u interesua që fjalët e saj e kishin lënduar LVP. Ishte e trishtueshme të shikoje Kyle-n duke e kthyer këtë rrëfim te Lisa, duke mos marrë asnjë përgjegjësi për lëndimin e ndjenjave të dikujt. Gjithashtu, nëse dikush do të ishte vërtet miku juaj i ngushtë, nuk do të duhej t’i kërkoni atij falje, ata do ta bënin këtë instinktivisht.

Kyle “gjoja” planifikoi të rrëzonte LVP-në, dy herë

Në sezonin 4, Joyce Giraud paralajmëroi Lizën për një histori të supozuar që ishte në punë. Në këtë, Joyce rrëfeu se një nga aktorët e tyre donte ta rrëzonte Lizën. Joyce më pas la të kuptohej se Kyle ishte amvisa që dyshohet se po komplotonte këtë grusht shtet. Në thelb, ky rrëfim i pa anëtarët e këtij kasti që akuzonin Lizën, pa prova, për shitjen e tregimeve në shtyp.

Po kështu, Joyce pohoi gjithashtu se Kyle e kishte paralajmëruar për Lizën para fillimit të xhirimeve. “Kyle vazhdoi të përpiqej të fliste keq për Lizën në sezonin tim,” ndau ajo me Daily Mail. Ndryshe nga Kyle, Joyce ishte një shoqe e vërtetë e ngushtë, siç dëshmoi përgjigja e saj “Vazhdova të thosha, nuk e shoh”.

Në sezonin 9, ne kemi një tjetër histori të sajuar të gjetur në Puppygate. Kjo na lëndon trurin, kështu që do ta mbajmë shkurt. Në thelb, Lisa u akuzua edhe një herë nga Fox Force Five e bezdisshme për rrjedhje të historive në shtyp. Ndërsa kjo histori përfshinte një qenush të pafajshëm dhe biznesin e Lizës, Lisa bëri një test detektor gënjeshtre në ajër për të ndihmuar në pastrimin e emrit të saj.

Megjithatë, Kyle shkoi edhe një herë në shtëpinë e Lizës, vetëm për ta bërë të ditur se ajo dhe pjesa tjetër e grupit të tyre besonin se ajo ishte një narkozë. Futni Ken Todd duke e përzënë Kyle me zë të lartë nga shtëpia e tyre me linjën e tij tashmë ikonike “Goodbye Kyle”. Tragjikisht, Lisa po përballej gjithashtu me pasojat e vdekjes së vëllait të saj nga vetëvrasja këtë sezon, kështu që ajo që i duhej vërtet atë ditë në kuzhinën e saj ishte mbështetja, jo ky tregim i trashë. Kjo miqësi dikur e ngushtë kafshoi zyrtarisht pluhurin në këtë pikë.

Kyle vuri në dyshim abortin e Sutton-it

Në sezonin 12, Diana Jenkins tregoi humbjen e saj të fundit të shtatzënisë. Kjo bëri që Sutton Stracke të hapej për abortet e saj të dhimbshme. Edhe pse Diana nuk ishte një audiencë e hapur, Sutton donte që ajo të mos ndihej e vetme në pikëllimin e saj.

“Më vjen shumë keq që ke humbur fëmijën tënd. Unë thjesht po përpiqem të kontaktoj me ju, sepse e kuptoj këtë në një farë mënyre. Unë kam humbur dy foshnja, “i tha Sutton Dianës. E ëmbël, apo jo? Jo për Kyle.

Kyle në vend të kësaj e shtyu supin e Sutton-it, në mënyrë që Sutton të ishte përballë saj. Më pas ajo vuri në dyshim pretendimet e Sutton, të cilat ishin të turpshme. “Të dua, por kjo ndihet si bullsh*t,” tha Kyle, ndërsa Diana qeshte. Natyrisht, Sutton u bë emocional, por në vend që t’i ofronte ngushëllim shoqes së saj të ngushtë, Kyle vuri duart mbi Sutton, duke u përpjekur ta bënte atë të pushonte së foluri.

“Ajo humbi një fëmijë. Ti nuk e bëre,” tha Kyle. Në rrëfimin e saj, Sutton u shpreh se Kyle i kishte thyer zemrën dhe e zhgënjeu atë në miqësinë e tyre.

Kyle qeshi kur Erika mallkoi djalin e Garcelle

Në sezonin 12, një Erika Jayne e dehur u përball me reagime të mëdha nga fansat pasi shau djalin 14-vjeçar të Garcelle Beauvais, Jax. Në një skenë të mëvonshme, një Kyle esëll dhe Dorit Kemsley ndanë një të qeshur me burrat e tyre për këtë incident. Duke qeshur, Kyle deklaroi se ishte bukur të shihje këtë “anën më të relaksuar” të Erikës. Hej Kyle, një fëmijë u mallkua në televizionin kombëtar, kështu që ja, ju zgjodhët shokun e ngushtë të gabuar për të krahun.

Fatmirësisht, Kyle dhe Erika më vonë kërkuan falje.

Kyle harron detajet kryesore dhe tallet me miqtë e saj

Kyle duket se kujton vetëm rrëfimet që kanë të bëjnë me veten. E shihni, para sezonit 8, LVP u kishte thënë zonjave shumë për Dado Kay-n e saj. Por gjatë udhëtimit të aktorëve të sezonit 8 në Berlin, Kyle ndërpreu një nga tregimet e Lizës për të pyetur “Kush është Nanny Kay?” Edhe Erika, e cila nuk ishte e afërt me LVP, e dinte se kush ishte Dado Kay.

Diçka e ngjashme ndodhi gjatë sezonit 13. Këtu, kasti udhëtoi për në Barcelonë me një Sutton të pikëlluar, i cili kishte nevojë të përhapte hirin e shoqes së saj Merce ndërsa ishte në Spanjë. Në një skenë emocionuese, Kyle ngushëlloi Sutton për vdekjen e shoqes së saj. Por në tjetrën, Kyle u tall me pikëllimin e shoqes së saj të supozuar.

Në një rrëfim, Kyle i tha kamerës: “Nuk e kam dëgjuar kurrë emrin e Merce para këtij udhëtimi, por hej nëse [Sutton] dëshiron ta përdorë këtë si një justifikim për të ardhur në Spanjë dhe për të hedhur hirin e tij dhe për të na dhënë disa lule…”

Shpresojmë të ecim përpara, Kyle mund të jetë po aq mikeshë pas dikujt, sa edhe përballë personit të tyre.