Sa është vlera neto e Stassi Schroeder?

Klea

Sa është vlera neto e Stassi Schroeder?

Stassi Shrëder bëri valë për të hedhur poshtë Luginën, por sinqerisht, ajo nuk ka nevojë për të. Pavarësisht se u pushua nga Vanderpump Rules në 2020, Stassi mbajti një karrierë të suksesshme jashtë TV realitetit.

Stassi kishte shumë punë të tjera gjatë viteve, duke përfshirë modelin, blogerin, prezantuesin e podcast-it, influencuesin dhe autorin. Ajo filloi të ndërtojë karrierën e saj anësore në sezonet e saj të fundit në Vanderpump Rules. Podkasti i saj, Straight Up With Stassi, mund të ishte i diskutueshëm, por ishte shumë i njohur. Në vitin 2019, Stassi shkroi një libër, Next Level Basic: The Definitive Basic B*tch Handbook, i cili u bë një bestseller i New York Times. Në të njëjtin vit, ajo priti një seri në internet, në thelb Stassi, në kanalin YouTube të Bravo.

Para verës 2020, Stassi u shfaq në krye të botës. Turnetë e saj të librave dhe podkasteve tërhoqën turma të mëdha, një vazhdim i nivelit tjetër bazë ishte në punë dhe ajo shkroi një kolonë të ftuar për Revistën Glamour. Megjithatë, veprimet dhe komentet e saj të pandjeshme racore ndaj Faith Stowers çuan në shkarkimin e Stassit nga VPR. Më pas, podkasti i saj u hoq nga platformat, kolona u tërhoq dhe planet për një libër të dytë u anuluan. Siç rezulton, “anulimi” ishte vetëm një përplasje në rrugë. Katër vjet pasi la Bravo pas, si fiton para Stassi? Dhe sa vlen 35-vjeçari raportohet se?

Sa është vlera neto e yllit të Vanderpump Rules, Stassi Schroeder?

Pasuria neto e Stassit thuhet se është rreth 2 milionë dollarë.

Kjo është duke shkuar nga vlerësimi për Vlerën Neto të Celebrity. Pavarësisht se është jashtë shfaqjes për vite me radhë, vlera e saj neto është ende në përputhje me ish-shokët e aktorëve. Thuhet se Stassi ka të njëjtën vlerë neto të vlerësuar si Ariana Madix, me të cilën ka ditëlindjen.

Vlerës së saj neto i shtohen edhe bashkëpunimet e ndryshme që ka pasur ndër vite. Ndjenja e modës e Stassit fitoi vëmendje shtesë në VPR dhe çoi në mundësi të tjera, duke përfshirë dy koleksione. Në vitin 2014, ajo kishte një linjë aksesorësh me ShopPrimadonna.com. Dhe në vitin 2019, ajo lëshoi ​​një linjë veshjesh kapsulash me JustFab. Ajo gjithashtu kishte një linjë verërash Nocking Point me Katie Maloney dhe Kristen Doute.

Si fiton para Stassi?

Pasi mirëpritën fëmijën e tyre të parë, Stassi dhe bashkëshorti Beau Clark filluan një podcast të ri për prindërimin, The Good The Bad The Baby. Podkasti ekskluziv i Patreon u lançua në Mars 2021 dhe vazhdon ende.

Përfundimisht, u njoftua se libri i saj i dytë do të dilte në fund të fundit. Këtë herë, gjithçka kishte të bënte me anulimin. I lëshuar në prill 2022, Off With My Head: The Definitive Basic B*tch Handbook to Surviving Rock Bottom u bë gjithashtu një bestseller në NYT dhe çoi në një tjetër turne të suksesshëm librash. Më vonë atë vit, podkasti Straight Up With Stassi u rilançua. Në vitin 2023, Stassi shkoi në një turne tjetër podcast.

Me podkaste të shumta, klientë, turne të shfaqjeve të drejtpërdrejta dhe libra më të shitur, Stassi ka shumë mundësi për të fituar para këto ditë. Ajo ka 3.3 milionë ndjekës në Instagram, më së shumti nga çdo anëtar aktual apo ish-anëtar i kastit të VPR. Kjo çoi në marrëveshje të shumta markash me kompani si Vivrelle dhe MGM Resorts. Ashtu si disa nga ish-bashkë yjet e saj të VPR, Stassi ka një vitrinë Amazon, nga e cila fiton komision.

Stassi së fundmi ka riemërtuar podcast-in e saj

Këto ditë, duket sikur çdo yll i Bravo ka një podcast. Por Straight Up With Stassi ishte një ndryshim i jashtëzakonshëm kur u lançua në 2015. Dy vjet pasi u rikthye podkasti, Stassi po ndryshonte gjërat. Përveç bashkimit me Dear Media Studios, Stassi gjithashtu njoftoi se po ndryshonte emrin e saj të podcast-it në vetëm “Stassi”.

Në një postim në Instagram që njoftonte ndryshimin e emrit, Stassi (personi) shpjegoi se çfarë mund të presin fansat nga Stassi (podkasti). Duke shpjeguar arsyet e ndërrimit, ajo tha: “E nisa nëntë vjet më parë me këtë ide për të folur vetëm për gjërat që më interesonin. Dhe me kalimin e kohës, u bë aq formale sa u mërzita. U mërzita duke intervistuar njerëz… Unë nuk jam Diane Sawyer!” Ajo vazhdoi, “Unë po e përqafoj kaosin…Po e çstrukturoj f*ckun nga ky podcast. Mund të bëj edhe solo, rrymë ndërgjegjeje.”

Ajo renditi temat e pritshme, duke përfshirë pjesët e periudhës, modën, arin, verën, alienët dhe teoritë e konspiracionit. Pra, ndërsa emri dhe struktura ndryshuan, duket se Stassi (personi dhe podkasti) do t'i qëndrojë besnike markës së saj. Gjë që ka kuptim, sepse kjo po shpërblehet qartë.