Sa e shkruar është poshtë kuvertës?

Klea

Sa e shkruar është poshtë kuvertës?

Ndërsa disa shfaqje të tjera Bravo si Real Housewives dhe Summer House mund të kenë lehtësisht momente shumë të skenarizuara, Poshtë kuvertës është pak më e vështirë të shtosh një histori imagjinare. Shumë nga momentet e detit të hapur ndodhin, ju e merrni me mend, në det, ku ekuipazhi i prodhimit futet në një dhomë të vogël kontrolli.

Me kamera në të gjithë mega jahtet, është e lehtë të kapësh saktësisht se çfarë po ndodh nga sekonda në sekondë. Mes udhëtimeve me varkë dhe aksidenteve të frikshme, duket se shumica e episodeve janë mjaft të sakta dhe të sakta. Pra, sa pjesë e Below Deck është e shkruar në të vërtetë?

Poshtë kuvertës është aq reale sa mund të bëhet realitet

(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Realiteti përkufizohet si bota ose gjendja e gjërave siç ekzistojnë në të vërtetë, dhe duket se kapiteni Jason Chambers do të pajtohej me këtë ndjenjë. Gjatë intervistës në Media Week, kapiteni i çuditshëm komentoi: “Gjëja më e mirë për këtë shfaqje, është një reality show i vërtetë”.

Kapiteni Jason e bëri të qartë se kasti nuk ka kohë për të humbur me kamerat, pasi ka një punë për të kryer. Australiani vuri në dukje, “Ka shumë pak prej tyre. Kapja më vdekjeprurëse, Rush ari apo çfarëdo tjetër. Nuk ka shumë prej tyre, por ne jemi një reality show i vërtetë. Ju nuk mund ta hiqni atë.”

50-vjeçari preku gjithashtu se sa e rëndësishme është siguria në anije. “Ka elemente rreth motit dhe ne duhet t’i kënaqim të ftuarit charter, kështu që ju vendosni të gjitha këto në ballë të mendjes tuaj sepse kjo është ajo që duhet bërë,” tha kapiteni Jason. “Nuk keni kohë të shqetësoheni për kamerat.”

Kapiteni Jason nuk shqetësohet shumë se si do të perceptohet në kamera, edhe pse ai mori pseudonimin, “Captain Cutie”. Duket se babai i një fëmije është shumë krenar se sa reale është ekskluziviteti i tij në krahasim me disa hite të tjera të Bravo.

Kapiteni Lee ndjen se shfaqja është e vërtetë

Kapiten Lee Rosbach
(Foto nga: Virginia Sherwood/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në vitin 2015, kapiteni Lee Rosbach i tha Reality Blurred se ndjente se Below Deck është “një fotografi mjaft e saktë”, duke thënë: “Unë vërtet e bëj. Ajo që ndodh, ndodh dhe gjithçka kapet në film.”

Edhe drama duket se është shuma e duhur. “Gjithmonë keni pasur dramë në bordin e një varke,” tha kapiteni Lee. “Sa herë që merrni njerëz që jetojnë dhe punojnë së bashku në atë afërsi, do të keni probleme dhe gjëra do të ndodhin, dhe drama do të ndodhë. Ka qenë kështu në jaht për vite, shumë kohë përpara se të vinte seriali.”

Kapiteni ndau disa informacione nga prapaskenat duke zbuluar rrathët që duhet të kalojë çdo anëtar i kastit, dhe ato nuk janë për njerëzit e dobët. Personaliteti Bravo zbuloi: “Secili nga anëtarët e ekuipazhit duhet të ketë një STCW, i cili është një standard i vendosur nga industria detare për mbajtjen e rojeve dhe thjesht të qenit në bord – është ndihma e parë bazë, shuarja e zjarrit. Është një kurs dyjavor dhe një certifikim që duhet të kenë përpara se të lejohen të punojnë në jahte.”

Kapitenët kanë fuqinë

(Foto nga: Astrid Stawiarz/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kjo ndihmon që të gjithë kapitenët e Poshtë Deck të mbajnë të gjithë fuqinë. Ndryshe nga reality show-t e tjerë, ata kanë fjalën e fundit se kush punësohet dhe kush shkarkohet. Producentët shpesh kërkojnë një pjesëtar të kastit që mund të sjellë më shumë dramë ose të thotë gjërat më të çmendura. Por, çdo kapiten duhet të sigurojë që anëtarët e ekuipazhit të tyre mund të kryejnë punën për të cilën janë punësuar.

Kapiteni Lee ndau: “Nuk mund të flas drejtpërdrejt nëse dikush pushohet nga puna ose diçka për këtë, por mund t’ju them se e kam atë autoritet, po, sa herë që sillni ekuipazh të ri në bord, qoftë për një televizor. seritë ose nëse keni humbur një pjesë të ekuipazhit tuaj të vjetër – gjë që ndodh mjaft shpesh në jaht – ju do të kaloni disa ndryshime dhe do të bëhen përshtatje.”

Edhe pretendimet e Bravo poshtë kuvertës janë reale

(Kredia e fotografisë: Bravo/YouTube)

Courtland Cox, një producent ekzekutiv, dikur ndau me Bravo TV se shfaqja ishte, në fakt, njëqind për qind legjitime. Anëtarët e ekuipazhit që janë ftuar të punojnë në shfaqje kanë mbajtur gjithmonë punë në industrinë e jahteve.

Edhe të ftuarit më sfidues të charterit nuk janë aktorë me pagesë. Ata janë thjesht njerëz super të bezdisshëm me një ndjenjë të madhe privilegji.