Sa e mirë ishte Lisa Rinna në tregimet horror amerikane?

Klea

Sa e mirë ishte Lisa Rinna në tregimet horror amerikane?

Lisa Rinna së fundmi bëri debutimin e saj në Tregime Horror Amerikane, dhe shumë fansa po pyesin se si ia ka dalë. Megjithëse ylli i Real Housewives of Beverly Hills ka një prejardhje aktrimi, ajo sigurisht që është më e njohur për shfaqjet e saj në TV realitet. Ndërsa disa fansa mund të shpresojnë se ajo bombardoi, ata ndoshta do të zhgënjehen. Rezulton se Lisa përshtatet menjëherë me spin-off-in e frikshëm dhe mund të çojë në një kapitull të ri në karrierën e saj televizive.

American Horror Stories është një spin-off i American Horror Story, dhe sezoni i tretë i serialit së fundmi u shfaq në Hulu. Pikërisht në kohën e Halloween-it, fansat e të gjitha gjërave drithëruese kanë katër episode krejt të reja për të shijuar. Një nga ato episode, i titulluar “Tapeworm”, luan Lisa Rinna. Ndërsa Lisa ka thënë se do të duheshin “shumë para” për t’u rikthyer në reality TV, bazuar në performancën e saj në AHS, e ardhmja e saj mund të mos jetë fare në reality TV.

Pra, sa e mirë ishte Lisa Rinna në American Horror Stories? Ju mund të habiteni.

“Tapeworm” është një dredhi

Episodi i Lisa-s i AHS ishte mjaft intensiv, dhe jo për t’u parë nëse je i mërzitur. Pastaj përsëri, e gjithë ekskluziviteti i “American Horror Story” mund të mos jetë për ju nëse jeni të turpshëm.

“Tapeworm” është historia e modeles së re idealiste, Vivian, e cila kërkon të depërtojë në industri për t’u bërë frymëzim për vajza të tjera si ajo. Megjithatë, ëndrrat e Vivian-it dërrmohen shpejt kur agjentja e talentit të ftohtë, Sheila Klein (Rinna) i thotë modeles së hollë me madhësi 4 se ajo është “shumë e trashë” për t’u bërë në modë.

Një Vivian e dëshpëruar shkon në gjasa ekstreme për t’u dobësuar, dhe rezultatet nuk janë … jo magjepsëse. Uria e Vivian për famë dhe sukses e çon atë në mjerim dhe episodin në një kulm tronditës visceral.

Episodi është një padi e qartë e çmendurisë Ozempic, e cila ndihet veçanërisht e rëndësishme në kontekstin e realitetit televiziv. Shumë shtëpiake të vërteta kanë bërë gjithashtu përpjekje ekstreme për të humbur peshë, kështu që është pothuajse poetike që mbretëresha e RHOBH Lisa Rinna të shfaqet në episod.

Roli i Lisa Rinna AHS

Rrjetet FX/YouTube

Do ta pranoj, kur fillova episodin, prisja të merrja një performancë të lezetshme dhe të çuditshme nga Lisa, por u befasova këndshëm! Ajo u përball shumë natyrshëm në ekran dhe mishëroi në mënyrë të përsosur një peshkaqen të industrisë së modës.

Personazhi i Lizës ishte si fëmija i dashurisë së Janice Dickinson dhe Miranda Priestly-me gjithë helmin e Dickinson-it, por qëndrimin e tonifikuar dhe shikimin e vyshkur të Miranda Priestly-t. Ylli i Bravo sigurisht që ka bërë një punë më të mirë se Kim Kardashian, e cila aktualisht po luan në American Horror Story: Delicate dhe duke bërë një punë të tillë.

Një gjë që më befasoi, megjithatë, ishte se sa i vogël ishte roli i Lisa Rinna-s. Ndërsa ylli i Bravo ishte i pari i faturuar në titullin e episodit, ajo në fakt nuk shfaqet shumë në ekran dhe roli i saj në histori është minimal. Por siç thonë ata, nuk ka role të vogla, vetëm aktorë të vegjël dhe Lisa ishte e vendosur të bënte një ndikim të madh.

Në përgjithësi, Lisa bëri një punë të shkëlqyer. Ajo e luajti personazhin e saj me thellësi dhe nuanca befasuese, duke qenë e natyrshme dhe duke mos vjedhur shfaqjen.

Sfondi i aktrimit të Lisa Rinna-s

(Foto nga: Evans Vestal Ward/Peacock/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Sigurisht, nuk duhet të jetë shumë tronditëse që Lisa Rinna ishte e mirë në American Horror Stories, në fund të fundit, ajo ka përvojë. Përpara se t’i bashkohej kastit të RHOBH, Lisa kishte role të shumta aktrimi në skenë dhe ekran, duke përfshirë Days of Our Lives, Melrose Place dhe Chicago.

Rolet e aktrimit të Lisa-s pasi iu bashkua kastit të RHOBH kanë qenë kryesisht të përbëra nga episode të njëpasnjëshme, kështu që është e qartë se ajo ndihet rehat duke luajtur pjesë të ndryshme. Disa madje do të argumentonin se talenti i aktrimit të Lizës është ajo që e bëri atë kaq bindëse në RHOBH. Tani që Lisa është larguar nga Real Housewives, mund të jetë koha që ajo të përqendrohet dhe të ndjekë aktrimin në vend të TV realitetit.

A ka Lisa Rinna një të ardhme në ekskluzivitetin AHS?

(Foto nga Marc Piasecki/WireImage)

Është e dukshme që Lisa Rinna ishte e mirë në American Horror Stories, sepse kjo mund të çojë në mundësi të mëtejshme. Siç e dinë fansat e Ryan Murphy, prezantuesit të AHS i pëlqen të ri-kastojë aktorët e tij të preferuar në role të ndryshme në shfaqje të ndryshme që ai prodhon.

Nëse i bëni përshtypje në një rol, shanset janë të mira që ai t’ju mbajë në mendje për të tjerët. Ryan Murphy është gjithashtu i njohur për aktorët me më pak përvojë, duke përfshirë yjet e realitetit televiziv dhe sportit. Kjo nuk është as hera e parë që Murphy ka përgjuar një nga Real Housewives për shfaqjet e tij – NeNe Leakes luajti një rol të vogël në Glee.

Megjithëse roli i Lisa Rinna-s në American Horror Stories nuk ishte i madh, ajo e performoi mirë dhe si një yll i madh i TV Reality, ajo pothuajse me siguri u dallua nga Ryan Murphy. Fakti që ajo u faturua për herë të parë është gjithashtu i dukshëm dhe mund të jetë një shenjë që Murphy e pa atë si një të shquar në episod. Të gjitha shenjat sugjerojnë se Lisa i bëri një përshtypje të fortë Ryan Murphy dhe është plotësisht e mundur që ne ta shohim atë përsëri në ekskluzivitetin American Horror Story.