Ryan Boyajian

Klea

Ryan Boyajian i RHOC kritikon djalin kontrovers të gjyqtarit Tamra në mediat sociale!

Ryan Boyajian i RHOC kritikon djalin kontrovers të gjyqtarit Tamra në mediat sociale!

Ryan Bojajiani dashuri i Amvise të vërteta të Orange County yll, Jennifer Pedrantimori në shënjestër Gjyqtari Tamra’djali i tij, Ryan Vieth, në Instagram më pas Tamra kontrolloi shoqen e saj që e la burrin për një mashtrues serial.

Jennifer Pedanti

Jen’s i dashuri ka qenë një temë e nxehtë në sezonin që po transmetohet aktualisht dhe Xhen ka marrë goditje nga Tamra, i cili e prezantoi atë në grup. Tamra i akuzuar Ryan se kishte tradhtuar të gjitha ish të dashurat e tij dhe e mendoi këtë Xhen ka të ngjarë të zbarkojë në të njëjtin vend.

Djali Ryan Vieth

Tamra dhe Xhen u ndreq gjatë një episodi të fundit, por pasi u duk qartë se Tamra nuk do ta linte të ikte, Ryan goditi pak në Instagram.

Ryan thirri Tamra për t’u fokusuar tek ai dhe jo tek ajo Ryan, djalin e saj të rritur. Ai ka postuar një imazh të Tamra me fëmijën e saj më të madh, duke mbishkrimin e fotografisë: “I vetmi Ryan sjellja e të cilit Tamra duhet të shqetësohet.”

Jennifer Pedanti

Në qershor 2015, Ryan Vieth u arrestua me akuza për abuzim në familje, pesë muaj pasi ai mirëpriti një vajzë, Ava, tani 8 vjeç, me të dashurën e tij të atëhershme, Sarah Rodriguez. Një gjykatës më vonë e pushoi çështjen.

Ryan, i cili aktualisht punon si një fermë, ndezi polemika në maj 2018 pasi shkroi një përgjigje ndaj një komenti për drejtësinë sociale të postuar nga reperi, Snoop Dog. Reperi postoi një rrjet krahasimi të papërpunuar në Instagram dhe Ryan hodhi dy cent, një koment që shumë e konsideruan si racist. Ryan përforcoi dialogun e ngarkuar racialisht në përgjigjen e tij ndaj një kritiku të hapur të Snoop Dog.

“Fu*king faleminderit!” Ryan shkroi, pasi posteri i quajti “njerëzit” e Snoop Dog si “të egër të egër”.

Jennifer Pedanti

Ryan u gozhdua edhe për postimin e komenteve transfobike në mediat sociale, në janar 2019.

Në gusht 2019, e Ryan Ish-i dhe nëna e fëmijës së tij, Sarah Rodriguez, postuan një shkëmbim të çrregullt mesazhesh mes të dyve në Instagram – duke shpërthyer Ryan dhe ekspozimin e një kërcënimi të supozuar për jetën e saj. Ryan madje inkurajoi nënën e tij të vogël që t’i jepte fund jetës së saj, duke shkruar “shko vrit veten” në një nga mesazhet vicioze.

Ryan Vieth

Ryan urdhëroi Rodriguez-in të “f**k off”, e krahasoi vajzën e saj me “një kurvë të vogël…ashtu si ju” dhe shtoi një foto kërcënuese të një plumbi në shkëmbimin e keq të tekstit. Postimet u fshinë më vonë.

Sarah mbishkrimi i postimit të saj të fshirë që nga ajo kohë – “Kështu flasin viktimat për vajzën time. Ai më ka kërcënuar dhe ka thënë e ka bërë gjëra të paimagjinueshme. Unë kam mbaruar duke u fajësuar për veprimet e tij.”

Ryan Vieth

Xhen u akuzua për shkatërrimin e familjes së saj, por fansat e vjetër do ta mbajnë mend këtë Tamra shkatërroi marrëdhënien e saj me vajzën e madhe, Sidney Barney, pas divorcit të saj në vitin 2011 nga ish-bashkëshorti, Simon Barney. Sidney ndërpreu kontaktin me nënën e saj pasi Tamra nuk pranoi të nderonte dëshirën e saj për t’u lënë jashtë rrëfimit të RHOC, si në emision ashtu edhe në rrjetet sociale.

Jennifer Pedanti

Në qershor, Tamra ndau një përditësim të rrallë për marrëdhënien e saj me Sidney, duke i thënë Andy Cohen se ata janë në një “vend të mirë”.

“Unë në fakt e pashë atë në [daughter] Diplomimi i Sophias dhe gjërat ishin të mira. Tamra u zbulua gjatë një paraqitjeje të 7 qershorit në “Watch What Happens Live”.

Gjyqtari Tamra

Amvisat e vërteta të Orange County transmetohet të mërkurën në orën 21:00 ET në Bravo.