Rutinat më drithëruese të Dancing With the Stars për Halloween

Klea

Rutinat më drithëruese të Dancing With the Stars për Halloween

Dancing With the Stars nuk zhgënjen kurrë me episodet e tyre me temë Halloween. Setet ishin të frikshme. Kostumet ishin në pikë. Po për kërcimin? Ishte jashtë kësaj bote. Le të hedhim një vështrim prapa në rutinat më të tmerrshme të Dancing With the Stars për Halloween, nëse guxoni.

9. Kel Mitchell dhe Witney Carson – Jive

Witney Carson bashkëpunoi me komedianin dhe aktorin Kel Mitchell në sezonin 28 të DWTS për një xhiro. Çifti kërcenin me këngën Time Warp ndërsa ishin brenda një mbyllje xhami.

Publiku i tyre? Një grup zombish. I pavdekuri përfundimisht hynë brenda dhe rrëmbeu dyshen e kërcimit.

8. Bindi Irwin dhe Derek Hough – Tango argjentinase

Sweet Bindi Irwin u shndërrua në një mbretëreshë të egër vampirësh për Tango argjentinase të sezonit 21 me Derek Hough. Rutina, e vendosur në këngën Cry Little Sister, ishte teknikisht e përsosur.

Bindi shkatërroi vampirët e tjerë dhe u shpërblye me një rezultat perfekt. Ishte një performancë “fantastike”!

7. JoJo Siwa dhe Jenna Johnson – Jazz

Konkurrentja e DWTS JoJo Siwa mori karakterin e kllounit vrasës nga It, Pennywise, për rutinën e saj të xhazit. Partnerja e saj e sezonit 30, Jenna Johnson, luajti një fëmijë të vogël me atë mushama ikonë e verdhë. Dhe të mos harrojmë balonën e kuqe.

Rutina rrëqethëse, e vendosur në këngën optimiste, Anything Goes, ishte e mbushur me tension. Në fund të rutinës, JoJo ia hoqi dorën Xhenës dhe e kafshoi. Fatmirësisht, ajo ishte e rreme, por ishte ende e rëndë. Dhe kjo është arsyeja pse unë nuk u besoj kllounëve.

6. Charli D’Amelio dhe Mark Ballas – Tango argjentinase

Në këtë rutinë të keqe, Charli D’Amelio ishte nën kontrollin e partnerit të saj Mark Ballas. Ata vallëzuan një Tango argjentinase sensuale, por parandjenja në Tanguera.

Në fillim të kërcimit të sezonit 31, Charli u rrokullis prapa nga një shtrat në një stendë dore. Por ndaluesi i shfaqjes ishte ecja e saj me shpinë në stilin ekzorcist. Ishte e frikshme dhe tronditëse.

5. Frankie Muniz dhe Witney Carson – Bashkëkohor

Sezoni 25 na dhuroi këtë rutinë rrëqethëse nga Frankie Muniz dhe partnerja e tij, Witney Carson. Dyshja kërcenin me një ribërje të Every Breath You Take. Frankie luante një stalker dhe Witney ishte pre e tij e tmerruar.

Kur ai hyri në shtëpinë e saj, të dy u përfshinë në një betejë fizike. Kur Whitney ishte më në fund vetëm, ajo mendoi se ishte imagjinata e saj. Pastaj rrufeja shkëlqeu dhe Frankie e shikoi atë me shikim nga dritarja. Shprehja e tij më bëri të dridhura në shpinë.

4. Jordan Fisher dhe Lindsay Arnold – Paso Doble

Jordan Fisher dhe partnerja e tij, Lindsay Arnold, morën në shtëpi trofeun Mirrorball në sezonin 25. Përpara se ta bënin, ata kërcyen një Paso Doble që rrah zemra nën këngën Animals.

Koreografia ishte një kthesë e Kësulëkuqes. Ndërsa Lindsay luante Little Red, Jordan luante një ujk të uritur.

Dhe ndonjëherë, Lindsay ishte e rrethuar nga një tufë e tërë ujqërsh. Ky Paso Doble ishte i fortë, seksi dhe i mbushur me tension. Në fund, Lindsay ra pre e Jordanisë.

3. James Hinchcliffe dhe Jenna Johnson – Valsi vjenez

James Hinchcliffe u çiftua me profesionistin Sharna Burgess për sezonin 23 të DWTS. Por, për shkak të një dëmtimi, Sharna nuk ishte në gjendje të kërcente valsin e tyre vjenez.

Jenna hyri si Harley Quinn në Xhokerin djallëzor të James. Kimia e tyre cëcëritëse u shfaq teksa kërcenin me këngën You Don’t Own Me. Rutina eksploroi dinamikën e ndryshimit midis dy personazheve të këqij.

James dhe Jenna mishëruan Joker dhe Harley aq mirë sa harrova se po shikoja një konkurs kërcimi. Ishte e pabesueshme.

2. Iman Shumpert dhe Daniella Karagach – Bashkëkohore

Kampioni i sezonit 30 të Mirrorball, Iman Shumpert, dhe partnerja e tij, Daniella Karagach, na dhanë të gjitha drithërimat (dhe emocionet) me këtë rutinë bashkëkohore.

Kërcimi u bazua në filmin e frikshëm, Us. Dyshja kërcenin me I Got 5 On It. Ata kishin veshur veshje të kuqe dhe kishin gërshërë.

Performanca ishte shqetësuese. Ndërkohë ashensorët ishin të çmendur. Danielle qëndroi mbi supet e Imanit dhe më pas ra në krahët e tij. Dhe kur ata ndaluan për të parë kamerën, unë pata të dridhura.

1. Janel Parrish dhe Val Chmerkovskiy – Valsi vjenez

Aktorja Janel Parrish kërceu me Val Chmerkovskiy gjatë sezonit 19 të DWTS. Ata vallëzuan këngën Got a Secret, e cila ishte kënga e temës së Pretty Little Liars.

Kjo rutinë magjepsëse filloi me Janel duke puthur një kukull të vogël Val. Normale, apo jo?

Val, i cili dukej i hipnotizuar, hyri dhe vallëzuan. Skena ishte shqetësuese dhe shqetësuese. Më pas Xheneli doli nga dhoma dhe doli jashtë. Pasi tërhoqi një perde të mbyllur, ajo e goditi Valin.

Kjo performancë shënoi të gjitha kutitë për rutinën më tronditëse të Dancing With the Stars Halloween.

Bonus: Derek Hough dhe Hayley Erbert – Tango argjentinase

Por, meqenëse është Halloween, do të ndaj një dhuratë bonus.

Derek doli nga prapa tavolinës së gjyqtarëve për një performancë të Sezonit 30 të Halloween. Tango e tij e të vdekurve shfaqte të dashurën e tij të atëhershme Hayley Erbert dhe kërcimtarë nga rezidenca e tij në Las Vegas. Grupi kërceu me këngën Deadwood/New Blood.

Në këtë performancë, Hayley e ngriti të dashurin e saj nga varri vetëm për një natë. Tregimi ishte i shkëlqyer dhe kërcimi ishte jashtëzakonisht i bukur.