Rregullat më të mira të Vanderpump për stinët për t'u parë

Klea

Rregullat më të mira të Vanderpump për stinët për t'u parë

Në mars të 2023 lajmet u publikuan Rregullat e Vanderpompës Yjet Tom Sandoval dhe Rachel Leviss kishin një lidhje. Skandali, i njohur zakonisht si Scandoval, tërhoqi aq shumë vëmendjen e mediave sa që depërtoi në Bravoverse dhe hyri në rrymën kryesore. Si rezultat, shumë fytyra të reja u sintonizuan për të parë sezonin 10. Tani që baza e fansave është rritur ndjeshëm, shumë shikues të rinj nuk janë njohur me historinë e Vanderpump Rules. Nëse jeni fillestar i VPR, mos u shqetësoni, ne do t'ju kapim me shpejtësi.

Këtu janë 5 sezonet e Vanderpump Rules që duhet të shikoni:

5. Sezoni 1

Ah, po, ku filloi gjithçka. Ndryshe nga disa shfaqje të tjera Bravo (kollë, kollë Summer House), Vanderpump Rules nuk u përpoq të gjente bazën e saj në sezonet e hershme. Sezoni 1 ishte një turne me dramë të pandërprerë nga fillimi në fund. Filloi me yllin e Real Housewives of Beverly Hills, Brandi Glanville, duke u përballur me Scheana Shay për shkak të gjumit me burrin e saj dhe përfundoi me Jax Taylor që pranoi se kishte tradhtuar Stassi Schroeder në Vegas. Sezoni në tërësi ishte tronditës, argëtues dhe na bëri të ndiheshim më mirë për jetën tonë të çrregullt. Patjetër që ia vlen ta rishikoni.

4. Sezoni 2

Sezoni 2 është një sezon që duhet parë. Midis zbulimit të lidhjes së Jax dhe Kristen Doute dhe hyrjes së Ariana Madix në grup, është një pjesë e madhe e historisë së Vanderpump Rules. Është gjithashtu vetëm një sezon tepër argëtues. Stassi është mbrapa Kristen, Sandoval lëkundet në Jax dhe Scheana performon këngën e saj ikonë “Good as Gold” në bar në SUR.

3. Sezoni 3

Sezoni 3 është i nevojshëm për t'u parë për shkak të “Miami Girl”. Rreth gjysmës së sezonit, Kristen mori një mesazh të drejtpërdrejtë nga një vajzë që supozohej se kishte fjetur me Sandoval në Miami. Ky ishte një lajm fantastik për Kristen, e cila ishte e vendosur të prishte marrëdhënien e Sandovalit dhe Arianës. Kristen e solli vajzën në SUR për t'u përballur me ish-in e saj për qëndrimin e tyre një nate. Sandoval e mohoi të gjithë dhe e bëri vajzën të dukej totalisht e çmendur. Ariana tha se besonte se Sandoval po thoshte të vërtetën dhe skema e Kristenit ishte një bust. Për vite të tëra, ne të gjithë e hodhëm poshtë dramën si një mashtrim të dëshpëruar nga Kristen për t'u hakmarrë ndaj ish-it të saj. Kjo ishte deri në vitin 2023 kur Ariana zbuloi se Sandoval flinte me vajzën e Miami. Ajo gjithashtu pranoi se e dinte gjatë gjithë kohës që thashethemet ishin të vërteta. Sezoni 3 është një shikim thelbësor për të kuptuar modelin e gënjeshtrës së Sandoval. Dua të them, vajza e gjorë nga Miami, ajo po thoshte të vërtetën gjatë gjithë kohës.

Përveç Miami Girl, sezoni 3 na dha edhe fustanin e dasmës së Scheana-s, kështu që po, ishte goxha ikonik.

2. Sezoni 5

Nëse jeni një shikues më i ri i VPR, mund të pyesni veten: “Çfarë i bëri Tom Schwartz Katie Maloney-t për të shkaktuar gjithë këtë pakënaqësi?” Epo, mos shikoni më larg se Sezoni 5. Ka aq shumë dramë mes të dyve këtë sezon saqë është befasuese që ata dolën në rresht në finale. Katie duhet ta kishte lënë pas komenteve që bëri këtë sezon. Nëse jeni duke kërkuar njohuri se si ish-çifti përfundoi aty ku janë, shikoni Sezonin 5.

1. Sezoni 6

Sezoni 6 solli shumë nga momentet më ikonike në historinë e Vanderpump Rules. Nga lufta e Lala dhe James Kennedy “It's not about the pasta” deri tek Brittany Cartwright duke bërtitur, “Rot in h*ll” në Jax, është një televizor që duhet parë. Ky sezon është gjithashtu kur Scheana takohet me Rob Valletta. E dini, djali që mund të varte një televizor në mur në më pak se shtatë minuta.

Sezonet 7, 8 dhe 9 ndoshta nuk ia vlen të rishikohen. Sezoni 7 është i mrekullueshëm për sa i përket përmbajtjes së Scheana, por përveç kësaj, nuk ka shumë për të shkruar. Sezonet 8 dhe 9 janë kur VPR ishte në epokën e tij të flop. Ata prezantuan disa personazhe që nuk na interesonin dhe humbën disa personazhe për të cilët ne kujdeseshim. Nëse shikoni gjashtë sezonet e para dhe më pas kaloni në 10, ne do t'ju konsiderojmë ende një historian të VPR.