Rregullat më të egra dhe më kaotike të Vanderpump Udhëtimet e Cast

Klea

Rregullat më të egra dhe më kaotike të Vanderpump Udhëtimet e Cast

Pyetni ndonjë Rregullat e Vanderpompës fans për momentin e tyre të preferuar dhe ka shumë mundësi që të ketë ndodhur në një udhëtim me aktorë. Ndërkohë që ish-punonjësit e SUR-it janë gjithmonë kaotikë, ka diçka në lidhje me pushimet në grup që me të vërtetë e rrit mendjen. Edhe në stinët që përndryshe ishin dud. Ne po shikojmë prapa në udhëtimet më të paharrueshme të aktorëve gjatë dhjetë sezoneve të Pump Rules.

Las Vegas, Sezoni 1

Shikuesit mësuan për obsesionin famëkeq të Stassi Schroeder me ditëlindjen e saj gjatë udhëtimit të parë të aktorëve të serialit. Pavarësisht se Jax Taylor e tradhtoi në Las Vegas, Stassi vendosi të festonte me një udhëtim atje dhe solli me vete të dashurin e ri, Frank.

Mund të ketë qenë ditëlindja e Stassit, por shumica e kastit ishte (në mënyrë të pashpjegueshme) në anën e Jax-it pas ndarjes së tyre. Kur burri në fjalë rrëzoi festën e ditëlindjes, gjithçka doli jashtë kontrollit.

Tom Schwartz, i cili ishte vetëm një lojtar prapavijë deri në këtë pikë, pati momentin e tij të parë të madh që tregoi se ai ishte një djalë i keq gjatë gjithë kohës. Pasi i tha Stassit të mbyllte gojën, ai derdhi një pije mbi të.

Ajo rezultoi në një sherr në parkingun me Frank, ku Jax hoqi pulovrën e tij të dashur të thurura, duke treguar se donte me të vërtetë biznes. Fiasko vendosi një shifër shumë të lartë për udhëtimet e aktorëve të serialit, gjë që ky ekip kaotik ishte në një farë mënyre në gjendje ta pastronte.

New Orleans, Sezoni 5

Një nga shumë shenjat e këqija që çuan në dasmën e Schwartz dhe Katie Maloney ishte udhëtimi i tyre absolutisht katastrofik i përbashkët Bachelor/Bachelorette në New Orleans.

Katie ishte në humor të keq për shkak të mashtrimit të Schwartz-it (gjithashtu, ajo u godit në fytyrë me rruaza Mardi Gras). Tom Sandoval nuk mund të ndalonte së qari që Katie po “tredhte” Schwartz-in. Në të njëjtën kohë, Sandoval vazhdoi të tregonte tradhtinë e Kristen Doute me të dashurin e saj të ri, Brian Carter, (gjithashtu, Carter kishte një qëndrim një nate me Katie para se të takonte Schwartz).

I gjithë udhëtimi ishte një rrëmujë, por gjërat vërtet erdhën në krye natën që Schwartz-i, Sandoval-i, Jax-i dhe Ariana Madix-i ishin të veshur. Carter mbrojti Kristen dhe Katie në Toms dhe i ra një djegie të pabesueshme Sandoval. “Të gjithë rriten Tom,” tha ai, “dhe ti u rrite duke u bërë…Sia.” Stassi vazhdoi të nxirrte kokën nga këndi për të parë luftën, ndërsa Jax u fsheh në dhomën e tij dhe refuzoi të linte Brittany Cartwright të përfshihej.

Nata përfundoi me Sandoval që e quajti Schwartz-in një “grua të dhunuar” dhe hapi derën e banjës. Ne mendojmë se Sandoval nuk duhet të jetë më në VPR, por në atë moment, ai dha dramën e çuditshme që dëshirojmë. Zemërimi i tij në New Orleans është ende një nga momentet më të paharrueshme Bravo.

Big Bear, Sezoni 6

Udhëtimi i aktorëve të VPR-së në Big Bear mbahet mend më së miri pasi në atë kohë Jax pothuajse u mbyt, por kishte edhe më shumë kaos. Lala Kent dhe James Kennedy vazhduan luftën e tyre “nuk bëhet fjalë për makaronat” dhe ndjenjat e tyre romantike ishin të dukshme gjatë gjithë kohës. Ndërkohë, Rachel Leviss në mënyrë të sikletshme dhe të qetë u ul pranë si një rrotë e tretë (shumica e paraqitjeve të hershme të Rachel ishin pikërisht kjo, gjë që është pjesë e arsyes pse Scandoval fillimisht ishte kaq tronditës).

Ky ishte gjithashtu kulmi i obsesionit të denjë të Scheana Shay me Rob Valletta. Në të njëjtin udhëtim, Rob i pranoi Jax-it se deklaratat e Scheana-s për dashurinë e bënë atë të pakëndshëm, pasi ai nuk ndihej njësoj. Natyrisht, Jax ua shpërndau të gjithëve, duke krijuar më shumë dramë.

Udhëtimi tjetër i aktorëve të sezonit 6 ishte disi edhe më i egër.

Meksikë, Sezoni 6

Vetëm disa episode pas Big Bear, kasti bëri një tjetër udhëtim në Meksikë. Duke u rikuperuar nga përvoja e tij afër vdekjes, Jax pretendoi se i ofrohej puna e tij e ëndrrave në Florida. Askush nuk e besonte vërtet se kjo ishte e vërtetë, por gjithsesi shtoi tensionin në marrëdhënien e tij me Brittany.

Një darkë në grup u shndërrua në një ndeshje të madhe ulëritës, ndërsa Lala dhe Stassi mbronin Brittany. Jax iu përgjigj duke bërtitur se nuk e njihte as Lalën. Sandoval, i cili më vonë do ta tërhiqte këtë lëvizje sapo të zuri vendin e Jax si zuzar, mbrojti mikun e tij më të mirë të atëhershëm. Ariana u fsheh pas një pecete.

Ndërkohë, Schwartz i dehur përfundoi në një hotel tjetër, ku fansat supozojnë se ai e tradhtoi sërish Katie. Është teorizuar gjithashtu se Sandoval mbuloi Schwartz-in duke i kushtuar vëmendje bisedës së James dhe Kristen në natën vonë.

James tha shumë qartë se u shoqërua me ish-in e tij, por Sandoval u tha të gjithëve që ai pranoi se ata ishin të lidhur (në fund të fundit, kjo është kur James duhet ta kishte kuptuar se Sandoval ishte një gënjeshtar). “Krazy Kristen” çuditërisht nuk u përgjigj mirë.

Gjithashtu, Lala i ka treguar Scheana-s se gjatë natës pi nga një shishe bebesh.

Kthehu në Meksikë, Sezoni 10

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Udhëtimi i aktorëve të sezonit të kaluar në Meksikë për martesën e dytë të Scheana ishte kaotik në ekran dhe jashtë saj. Rakela, e larguar nga ditët e saj, duke u ulur në mënyrë të vështirë, me të vërtetë e rriti dramën. Në ekran, ajo dhe Schwartz ndanë “make out” e tyre të shumëpritur (të cilën Katie e përshkroi si një puthje “të mërzitur xhaxhai”).

Drama e vërtetë po ndodhte jashtë kamerave, pasi Rachel dhe Sandoval e mbanin lidhjen e tyre nën hundët e të gjithëve. Me sa duket ata u zhdukën për orë të tëra. Dhe dizajnerët e fustaneve të dasmës së Scheana pretenduan se i shihnin duke u puthur.

Duke parë me njohuri për Scandoval, afera dukej e qartë nga veprimet e tyre. Sandoval ishte shumë, shumë i prekshëm me Rachel. Ata gjithashtu bënë shaka për xhelozinë e Arianës menjëherë pas shpinës së të dashurës së tij të atëhershme (fjalë për fjalë).

Përvoja e çuditshme e shikimit e bëri këtë një lloj tjetër udhëtimi të egër të kastit VPR se kurrë më parë. Do të shohim nëse udhëtimet e aktorëve të sezonit të ardhshëm mund ta përmbushin atë. Ne tashmë e dimë se një udhëtim në Liqenin Tahoe do të tregojë tërheqjen shëruese të Scheana dhe Sandoval dhe Puppygate 2.0. Shpresojmë të ketë më shumë momente kaotike që nuk janë prishur ende.