Rregullat më të diskutueshme të Vanderpump që merr fansi

Klea

Rregullat më të diskutueshme të Vanderpump që merr fansi

Rregullat e Vanderpompës Sezoni 10 ishte kaotik. Megjithatë, drama shet, dhe në këtë rast, mashtrimet e kastit, dmth. Scandoval, ka të ngjarë të shpëtojë këtë serial dikur të njohur Bravo. Vërtet, pasojat nga afera e Tom Sandoval dhe Rachel Leviss panë që vlerësimet të rriteshin. Nga ana tjetër, numri i opinioneve në internet që u postuan majtas dhe djathtas gjithashtu u rrit.

Këto pamje të ndezura ishin më së shumti argëtuese, me një anë yike. Për shembull, në Reddit, një temë me titull “Cili është sekreti i rregullave të Vanderpump ‘të vogël të pista’?” ka mbi 700 komente. Sa i përket asaj që ndjen shumica, këtu janë mendimet e tyre më të përsëritura, më të diskutueshme. Dhe ju lutemi mos e qëlloni këtë lajmëtar, pasi jam plotësisht dakord që shumica e tyre janë të gabuara.

OG nuk duhet të ishte shkarkuar

Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Stassi Schroeder, Kristen Doute dhe Jax Taylor u pushuan të gjithë për sjellje raciste kundër Faith Stowers në vitin 2018. Nëse pyetni shumicën e njerëzve, këta OG e meritonin konservimin e tyre. Megjithatë, shumë fansa kanë rrëfyer se i kanë munguar këta tre personazhe dhe duan që ata të rikthehen në transmetim, pasi sollën lehtësim humoristik në serial. Ata ishin të gjithë gjithashtu argëtues për t’u urrejtur, pasi i rrëzuan shokët e tyre të filmit për të njëjtat sjellje të dobëta që ata vetë shfaqnin shpesh.

Një këndvështrim tjetër popullor është se në vend që të pushoheshin nga puna, këta anëtarë të kastit duhej të ishin detyruar të qëndronin në transmetim me Faith, për biseda produktive rreth garës. Kjo është shumë për të vënë në Besim, nëse na pyet ne. Vërtet, rënia e këtyre tre OG-ve ishte e nevojshme dhe opinionet e diskutueshme për këtë çështje ka të ngjarë të jenë gjithmonë të larta dhe të nxehta.

Tom Schwartz nuk duhet të ketë nxehtësi skandaloze

Tom Sandoval dhe Tom Schwartz
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Tom Schwartz dinte për lidhjen e Sandoval me Rachel, për të cilën fansat panë të dhëna gjatë sezonit 10. Schwartz dhe Ariana Madix ishin aq të afërt sa Ariana u zgjodh si dhëndër në dasmën e tij. Prandaj, roli që ai luajti në mbulimin e çështjes goditi shumë njerëz në mënyrën e gabuar… jo vetëm ata në këtë temë të Reddit.

Në internet, shumë fansa mendonin se nuk ishte vendi i Schwartz-it për t’u përfshirë. Shumë njerëz në fakt deklaruan se nxehtësia që ai mori ishte krejtësisht e pajustifikuar, pasi gjithçka që bëri ishte të vinte në vend të parë mikun e tij më të mirë, gjë që “shumica e njerëzve do ta bënin”. Kjo temë ka të ngjarë të trajtohet gjatë sezonit të 11-të, pasi aktorët tani duhet të vendosin për qëndrimet e tyre të diskutueshme, duke vendosur nëse do të vazhdojnë ose jo të ndëshkojnë Schwartz-in për heshtjen e tij.

Lala Kent është një aktore që luan një rol

Lala Kent
Rachpoot/Bauer-Griffin/Getty Images

Lala Kent është një personalitet i hapur dhe me opinione. Në këtë temë, disa fansa teorizuan se personi i saj publik ishte thjesht një personazh, pasi Lala duket e fokusuar në ndërtimin e një marke, jo për t’u pëlqyer. Me komentet që variojnë nga “Lala CLOCKS THE F**K IN” deri në “Ajo e ka kuptuar punën e saj që nga DITA 1”, është e qartë të shihet se shumë fansa ndihen si një Lala në transmetim dhe një Lala jashtë transmetimit ka të ngjarë shumë të ndryshme. njerëzit.

Nëse nuk jeni një stan Lala, mbase ky qëndrim i diskutueshëm do t’ju ndryshojë mendje (ose jo), duke e ditur se ajo që shihni në transmetim mund të jetë thjesht një akt.

Lisa Vanderpump që i quan kafshët shtëpiake “seksi” është “AF e tmerrshme”

Lisa Vanderpump
Christopher Willard përmes Getty Images

Të gjithë e dimë se Lisa Vanderpump i do kafshët e saj shtëpiake, por deklaratat e saj për to kanë bërë që fansat të flasin. Një shikues kujtoi Lizën duke bërë shaka për ushqyerjen me gji të qenit të saj Giggy, shpirti i tij i ëmbël qenush u preftë në paqe. Të tjerë u hodhën për të deklaruar se ajo i quan kafshët e saj “seksi” shumë, gjë që është “AF rrëqethëse”.

Ky mendim popullor nga fansat është çuditërisht i diskutueshëm, shkrova unë, ndërsa puthja macen time Ragdoll në kokën e tij seksi.

Brittany Cartwright shkatërroi rregullat e Vanderpump

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Brittany Cartwright u martua me Jax-in në vitin 2019. Kur ajo iu bashkua kastit, disa shikues u ndjenë sikur prania e saj pa një ndryshim në rënie në këtë serial. Ndonëse u përmend “e qeshura e saj e rëndë”, ishte mbulimi i saj i vazhdueshëm për Jax-in që i mërziti më shumë fansat, pasi ata donin që Jax të ishte me dikë që do ta thërriste atë. Kjo pamje e diskutueshme e Brittany-it që shkatërron serialin thjesht për të qenë të qetë është e çrregullt.

Ariana Madix nuk është aq e pëlqyeshme

Ariana Madix, Rregullat e Vanderpump, Rregullat e Pompës, VPR
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Ariana e ka kaluar këtë, megjithëse aktualisht është në ngritje të lidhjes së Sandoval. Megjithëse Ariana aktualisht po fiton para në këtë histori, disa nga fansat e shfaqjeve kanë filluar t’i shikojnë.

Nga deklaratat se “e dinte se Sandoval ishte një mashtrues”, deri tek mbrojtja e imazhit të tij me çdo kusht prej vitesh, ndjenjat për Arianën duket se janë të përziera. Të mos pëlqesh zonjën e orës është e diskutueshme, por secilit për vete.

Epoka e shëlbimit të James Kennedy nuk është e justifikuar

Presley Ann/Getty Images për MTV

Ka një hapje për djalin numër një në grup. Tani që Sandoval dhe Schwartz janë në dalje, James Kennedy është njeriu kryesor që ka mbetur në këmbë. Për vite me radhë, shikuesit kanë qeshur me përgjigjet e mprehta të James. Ata gjithashtu kanë mbetur të tmerruar se sa pije alkoolike është në gjendje të konsumojë, gjë që shpesh përfundon në sulme zemërimi.

Kristen takonte James. Ashtu si Rakela. Para (ndoshta, një tjetër pretendim i diskutueshëm se mund të ketë pasur një mbivendosje) lidhjes së saj me Sandoval, ajo madje ishte e fejuar me DJ-in me temperament. Të dyja këto marrëdhënie përfunduan në mënyrë të tmerrshme.

Në këtë pikë, popullariteti i Jame është në rritje. Megjithatë, shumë prej këtyre fansave në internet mendojnë se fama e tij nuk është e justifikuar. Në fakt, disa vunë në dukje parashikimet e fundit të Kristen për një ‘të vërtetë të errët’ që do të dilte në lidhje me James dhe temperamentin e tij. Në këtë këndvështrim të diskutueshëm, vetëm koha do të tregojë se si do të përfundojë, ose do të rritet popullariteti i James në Vanderpump Rules.