Jax Taylor dëshiron "më të mirën" për Tom Sandoval pas Dramës Scandoval

Klea

Rregullat më qesharake të Vanderpump Momentet që nuk do t’i harrojmë kurrë

Përpara Rregullat e Vanderpompës u shndërrua në një gropë drame, falë Scandoval, seriali ishte në fakt goxha i qetë dhe dha shumë të qeshura. Ashtu si shumica e shikuesve të serialit në atë kohë, kasti ishin të rinj të moshës 20 deri në 30 vjeç që përpiqeshin të ndiqnin një ëndërr ndërsa nxitonin në punën e tyre anësore. Kasti i OG i Stassi Schroder, Kristen Doute, Jax Taylor, Katie Maloney, Tom Sandoval dhe Tom Schwartz ishin miqtë më të mirë që natyrisht kishin kimi të vërtetë që shpesh rrezatohej në ekran.

Mbytja dramatike e Jax Taylor

Modelja nga Florida është një dhimbje e madhe në prapanicë, por ndonjëherë, Jax jep ar komedi. Ndërsa banda ishte jashtë në Big Bear, Jax, i cili e imagjinonte veten një notar olimpik, ndjeu shumë se ai mund të bënte një not të shkurtër deri në bojën e gjatë në gjysmë të rrugës në liqen. Ndërsa notonte, modeli i larë, me qëllimin e lojërave, kuptoi se nuk ishte mjaftueshëm në formë dhe filloi t’i kërkonte ndihmë shpëtimtarit.

Ndërsa Jax lëvizte lart e poshtë, ai komentoi: “E pashë jetën time të ndezur para syve të mi”. Natyrisht, producentët e Bravo nuk humbën kohë duke e bërë pis yllin dhe shpërndanë një montazh të të gjithë njerëzve që ai i kishte bërë keq gjatë viteve. Më pas Jax i tha rojtarit të patrazuar: “Ti mund të më ndihmosh nëse dëshiron.” Pasi producentët e bindën rojen se Jax ishte vërtet duke u mbytur, ai u tërhoq përsëri në breg, ku mori frymë. Momenti ende jeton pa qira në mendjet e shikuesve.

The Toms in Drag

Gjatë sezonit 5, zonjat e Vanderpump Rules ishin në gjendje të dëshmonin burrat e tyre të veshur, gjë që në një farë mënyre nuk ishte një ndalim. Tom Sandoval e mori më seriozisht pasi shpjegoi në rrëfimin e tij se pasi kuptoi se paruka e errët “ishte një njerkë 50-vjeçare, por bjondja po jep një pamje më të ashpër, seksi dhe rinore”.

Ndërkohë, Tom Schwartz ishte tashmë tre çarçafë në erë, pasi ishte festa e tij e beqarisë në New Orleans, dhe me parukën e tij bjonde dukej pak i turpshëm. Fluturoni përpara në fund të mbrëmjes, kur Sandy u kthye dhe rrëzoi derën e një hoteli në New Orleans, duke thirrur për Schwartz-in, i cili ishte duke buzëqeshur në tualet, në mes të jashtëqitjes, duke u dukur si një grua e dhunuar.

Stassi i ngjan Steve Jobs

Kush mund ta harronte ndonjëherë episodin e kryqëzimit të Shtëpisë së Verës kur Kyle Cooke i tha Stassi-t se ajo dukej si Steve Jobs me kostumin e saj të bardhë me jakë banje? Kyle, i cili e mendonte shumë veten një burrë zonja, i tha Stassi-t se ai ishte një “fan i madh” i themeluesit të Apple. Pasi harroi disa herë emrin e partnerit të tij në vaskë, biondja e thirri atë, megjithëse Kyle u përpoq të pretendonte se ishte një mashtrim që ai përdorte për të goditur vajzat.

Kyle filloi të kuptonte se ai mund të kishte hyrë në të, duke vënë në dukje, “Kështu që ne zbritëm në këmbën e gabuar.” Stassi kishte dalë tashmë pasi ai ofendoi sensin e saj të modës, megjithëse Kyle ende u përpoq të shpëtonte nga vaska e tij e nxehtë. Megjithatë, Stassi u sigurua që ta vendoste në vendin e tij dhe tha: “E vetmja mënyrë që mund të jetë më keq është nëse je një vrasës serial”.

Pumptini

Na vjen keq, por James Kennedy duke bërtitur “Pumptini” te Jax është meme-ja ime e preferuar për pothuajse gjithçka. Gjatë sezonit 5, James ishte në kulmin e alkoolit, duke luftuar pothuajse me të gjithë, dhe Jax nuk ishte përjashtim.

Pasi e quajti veten një yll rock, Jax nuk u përmbajt, ndërsa bërtiti, “Çdokush mund të shtyjë të luajë në një laptop, idiot!” Babai i një fëmije u tërbua gjithnjë e më shumë, ndërsa James shikoi në lokal, duke bërtitur: “Duhet të bëjnë një urdhër Jax. Ne duhet të marrim më shumë kozmopolitë.” Më pas, me një ritëm optimist, DJ e forcoi frazën e tij tërheqëse, duke bërtitur, “Pumptini!”

E gjithë sherri nisi për thashethemet se James ishte lidhur me një vajzë të quajtur GG teksa ishte në lidhje me Rachel ‘Raquel’ Leviss. Megjithatë, vendasja angleze zbuloi në një rrëfim: “Unë jam duke vozitur me një Ashton Marton; pse do të ulesha në një Honda Civic. E gjithë biseda ishte e paharrueshme dhe do të mbetet përgjithmonë si një nga momentet më qesharake të Vanderpump Rules.