Rregullat e Vanderpump jashtë kamerës, Momentet që dëshirojmë t'i shihnim

Klea

Rregullat e Vanderpump jashtë kamerës, Momentet që dëshirojmë t’i shihnim

Çfarë vendos Rregullat e Vanderpompës Përveç disa shfaqjeve të tjera të Bravo është se anëtarët e kastit janë një grup i mirëfilltë miqsh me histori të thellë, dekadash. Ish-punonjësit e SUR-it janë kaq të çrregullt, saqë janë përballur me aq shumë dramë jashtë ekranit sa në ekran. Ndërkohë që kjo i bën marrëdhëniet më autentike, ajo gjithashtu na heq mundësinë për të parë disa nga momentet më mahnitëse.

Shumica e Scandoval, për shembull, ndodhi në muajt kur shfaqja ishte në ndërprerje pas sezonit 10. Por, siç do t’ju thotë çdo shikues i vjetër i Pump Rules, ky nuk ishte rodeoja e parë e kastit. Këtu janë disa momente të tjera të rregullave të Vanderpump jashtë kamerës gjatë viteve që ne duam dëshpërimisht pamjet e tyre.

Jax Taylor pranon se ka fjetur me Kristen Doute

(Foto nga: Vivian Zink/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Ashtu si Scandoval, aq shumë nga afera e Jax Taylor dhe Kristen Doute ndodhi jashtë kamerave. Hera e parë që u ngritën thashethemet ishte falë Katie Maloney. Mjerisht, ajo e përmendi këtë vetëm pasi kamerat ndaluan së rrotulluari pas një prej shpërthimeve të saj të shumta të Tequila Katie në Sezonin 2.

Momenti jashtë kamerës Vanderpump Rules që do të donim të shihnim më së shumti ishte kur Jax më në fund pranoi të flinte me Kristen. Para së gjithash, është kaq e rrallë që Jax të pranojë të vërtetën për ndonjë gjë. Por erdhi edhe pas një sezoni të tërë që ai dhe Kristen e mohuan me këmbëngulje dhe mbuluan me profesionalizëm gjurmët e tyre. Ne gjithashtu do të donim të kishim parë reagimin fillestar të Stassi Schroeder për të dëgjuar historinë se si ata u lidhën gjatë shikimit të filmit Drive.

Jax Dissing Brittany Cartwright për Faith Stowers

(Foto nga: Isabella Vosmikova/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Kjo teknikisht ndodhi në kamera, por shikuesit nuk arritën ta dëgjonin atë. Falë Lala Kent, e cila bëri regjistrimin e Faith Stowers në telefonin e saj, Brittany Cartwright ishte në gjendje të dëgjonte të gjitha gjërat e tmerrshme që Jax po thoshte pas shpine. Për disa arsye, ne dëgjuam vetëm aktorët që përmbledhin përmbajtjen e regjistrimit. Ne morëm gjithashtu një kontekst për atë se sa keq ishte falë përleshjes së Ariana Madix dhe Tom Sandoval.

Por thjesht nuk ka zëvendësim për gjënë e vërtetë. Do të donim gjithashtu që ai regjistrim të bënte prerje në mënyrë që prodhuesit të mund t’i referoheshin atij. Sidomos sa herë që Jax përpiqet të sillet sikur është më i mirë se Sandoval.

Katie Maloney i kërkon Tom Schwartz-it një divorc

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Pas vitesh shikimin e Tom Schwartz-it që e trajtonte Katie-n si pisllëk, do të donim ta shihnim atë të kërkonte divorc. Pështyma e çiftit toksik po vinte prej shumë kohësh, ashtu si Katie më në fund u ngrit për veten dhe lumturinë e saj. Ajo tronditi qartë Schwartz-in, i cili me sa duket dëshiron që Katie të kthehet.

Jemi të sigurt se ai ka vepruar si viktima dhe ka tentuar ta ndezë me gaz në atë moment. Ky është djali që fajësoi Katie për pabesinë e tij. Por Schwartz ia del me gjithçka, kështu që do të ishte shumë e kënaqshme ta shihje atë të përballet më në fund me pasojat e veprimeve të tij.

Origjina e Miqësisë së Kristen Doute dhe Ariana Madix

Në kohën kur Ariana dhe Kristen folën për miqësinë e tyre në kamera, ata ishin mjaft të afërt për të deklaruar dashuri për njëri-tjetrin. Në fakt, ata shfaqën më shumë intimitet me njëri-tjetrin sesa në marrëdhëniet e tyre përkatëse me Sandoval. Kjo ishte shumë larg nga stinët që ata kaluan në fyt njëri-tjetrin, për të thënë të paktën.

Të dyja zonjat kanë thënë se kanë bërë biseda filmike ku janë krijuar dhe kanë filluar një miqësi, por ato nuk ia dolën kurrë. Duke rishikuar stinët 5-7 me këtë në mendje, afërsia e tyre në rritje është më e dukshme. Por padyshim që shumë gjëra ndodhën për t’i bërë ata të kalojnë nga bashkë-yje të përzemërt në më të dashurat jashtëzakonisht të afërta.

Një nga pikat kryesore të finales së sezonit 10 ishte rikthimi i Kristenit në shfaqje për hir të Arianës. Me sa duket, ata janë afruar vetëm që nga Scandoval. Tani që Kristen është në spin-off-in e VPR, ne jemi të sigurt se do të shohim më shumë dashuri mes ish-ish të Sandoval.

Ally Lewber kap Tom Sandoval dhe Rachel Leviss në Abbey

Tifozët e VPR mund të jenë të lodhur nga Scandoval, por ka ende shumë që nuk dimë. Kjo ishte një aferë intensive që vazhdonte për muaj të tërë nën hundët e të gjithëve, dhe megjithatë ne mezi pamë Sandoval dhe Rachel Leviss të ndërveprojnë si çift. Në skenat e tyre të pakta një për një, ata ishin super të sikletshëm dhe shumë të vetëdijshëm për kamerat.

Momenti kur gjërat vërtet u bënë të dyshimta ishte pasi e reja Ally Lewber zbuloi se i kapi ata duke kërcyer në Abbey. Pasi ajo e solli atë në shfaqje, Sandoval dhe Rachel po sajonin narrativën e tyre. Por duke marrë parasysh se sa të pacipë ishin kur e dinin se po filmoheshin, ne mund të imagjinojmë vetëm atë që Ally pa në të vërtetë.

Ka kaq shumë pyetje pa përgjigje për ditët e para. Ku ishte kjo lidhje e supozuar magnetike dhe biseda e mrekullueshme që i shtyu ata të lidheshin në natën e djalit? Pastaj përsëri, pamjet e Sezonit 10 të Zbuluara të Sekreteve të tyre duke flirtuar në një stuhi mëngjesin e mëpasshëm ishin mjaft indinjuese.

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Mënyra se si u zbulua për herë të parë Scandoval është kthyer tashmë në legjendë. Nga telefoni i Sandovalit që i ra nga xhepi, tek zbulimi i Arianës, pikërisht kur Rachel dhe Scheana Shay u shfaqën në Watch What Happens Live, dhe Rachel ia pranoi të vërtetën Scheana-s në mënyrë të pahijshme. Çfarë ndodhi në të vërtetë me Scheana dhe Rachel në atë moment? Ende nuk e dimë, dhe akuzat shkaktuan shumë dhimbje dhe pengesa prodhimi.

Fatmirësisht, Ariana thirri producentët dhe kamerat u kthyen sa më shpejt që të mundeshin. Rezultati ishte disa nga përmbajtjet më të mira Bravo në vite dhe i dha VPR disa nominime për Emmy. Por ne nuk mund të mos pyesim veten se si do të dukej që kamerat të rrotulloheshin përpara se skandali të bëhej lajm ndërkombëtar. Sidomos pasi kjo bëri që Rachel të zhytej jashtë, të fikte telefonin e saj dhe të refuzonte të filmonte më skena.