Rregullat e stinëve më të këqija të Jax Taylor të Vanderpump

Klea

Rregullat e stinëve më të këqija të Jax Taylor të Vanderpump

Jax Taylor ishte djali numër 1 i vetë-emëruar në grup në Rregullat e Vanderpompës nga sezonet 1-8. Gjatë sezoneve 9-10, Jax nuk u shfaq. Në Instagram, ai postoi (dhe më pas fshiu) një deklaratë, duke shprehur se si ishte koha që ai të vazhdonte më tej. Megjithatë ne të gjithë e dinim të vërtetën në atë kohë; Jax u konservua nga Bravo.

Në mënyrë të egër, Jax do të rishfaqet në sezonin 11. Me sa duket, ai filmoi së bashku me Tom Sandoval. Ndoshta këto skena do të na tronditin të gjithëve. Ndoshta më në fund do të shohim një Jax të pjekur, i cili është një mik i fortë për të dobëtit, të cilët Tom aktualisht është në VPR.

Ne nuk po e mbajmë frymën për këtë. E shihni, për vite me radhë, Jax nuk ishte një njeri i madh. Ai gënjeu, mashtroi, vodhi dhe u tërbua kundër të gjithëve që u përpoqën ta kërkonin llogari. Ndërkohë që ai na bënte të qeshnim, veprimet e tij shpesh ishin të errëta dhe mbi krye, veçanërisht gjatë sezoneve në vijim në Vanderpump Rules.

Dhe jo, ne nuk i renditëm këto në ndonjë renditje të veçantë, sepse të gjithë janë njësoj të përafërt.

Sezoni 1 – Një ditëlindje, një përleshje dhe një hale AA

Kur u transmetua sezoni 1, Jax po takohej me Stassi Schroeder. Megjithatë, ai e tradhtoi aq shpesh sa, në një moment, ajo e la atë për një djalë të quajtur Frank Herlihy. Prandaj, kur erdhi ditëlindja e Stassi-t, ajo e paftoi Jax-in dhe në vend të kësaj solli Frankun. I patrazuar nga kufijtë e një gruaje, Jax u tërhoq në Vegas gjithsesi, duke shokuar shokët e tij të VPR.

Kur ai mbërriti, i gjithë ferri shpërtheu. Në fillim, Frank e thirri Jax-in për trajtimin e keq të Stassi-t, dhe fjalët e Jax-it ishin të mbytura. “Mbaje. Shkoni. Shijoni timin. Shkoni shijoni atë, “bërtiti ai, duke supozuar se Stassi ishte prona e tij e hedhur poshtë, dhe kështu Frank tani po merrte mallrat e tij të përdorura. Ajo.

Më pas, dy djemtë e vegjël kanë dalë jashtë në parking, ku kanë grisur këmishët dhe janë përleshur. Më në fund, në finalen e sezonit 1, Jax pranoi se ai në fakt e tradhtoi Stassin gjatë një udhëtimi të ndryshëm në Vegas, gjë që rezultoi në faktin që gruaja mbeti shtatzënë me fëmijën e tij.

Megjithatë, mos kini frikë për beqarin Jax, sepse ai vazhdoi të takohej me Laura-Leigh, e cila po luftonte me varësinë. Një nga takimet e Laura-Leigh me Jax përfshinte atë që e shoqëronte atë në një takim me Alkoolistët Anonim. Në mënyrë tronditëse, Jax e hodhi atë pak më vonë, sepse ai nuk mund të përballonte këtë nivel të bagazheve, të cilat, tenxhere, e zezë, etj. Sezoni 1 i Vanderpump Rules në thelb konfirmoi faktin se Jax nuk do të ishte kurrë djali i mirë brenda këtij të hedhura.

Sezoni 2 – Një doute dhe një qeli burgu

Jax dhe Stassi ishin ende në mënyrë të çuditshme në sezonin 2 derisa u shfaqën thashethemet se Jax e kishte tradhtuar atë me shoqen e saj më të mirë, Kristen Doute. Kur e vërteta doli në shesh, duke zbuluar se ata u përplasën, Stassi e ktheu mbrapsht shoqen e saj, ndërsa djemtë mbështetën ashpër njëri-tjetrin. Uh.

Me një tundje të pashpjegueshme, Jax gjithashtu u zhduk për disa ditë, dhe kur u materializua, tha se kishte qenë në burg. Detaji i tij i dhënë ishte se ai duhej të këmbente një copë bukë me letër higjienike. Në ribashkim, Stassi shprehu mendimet e saj se e gjithë kjo ishte një gënjeshtër. Nga ana tjetër, fansat teorizuan se gjatë mungesës së tij, ai në të vërtetë ishte i fshehur tek Kristen’s.

Në përgjithësi, Sezoni 2 ishte një tjetër bust për djalin tonë Jax.

Sezoni 6 – Mashtrimi i kifleve të Kentakit

Në kohën kur filloi sezoni 6, Brittany Cartwright dhe Jax ishin një artikull. Madje akoma, Jax mashtroi. Faith Stowers ishte partneri i tij këtë herë, dhe në transmetim, u pretendua se përpjekja e tyre ndodhi me një grua 95-vjeçare aty pranë. Kjo ishte një grua për të cilën Feith po kujdesej, por Faith ka mohuar pjesë të këtij pretendimi që me People.

“Nuk kam fjetur me të para askujt… Mendoj se mendimi im është se kam fjetur me dikë pa bërë kërkimet e mia. E dini, ai më tha një gjë, ishte tjetër gjë, “tha Faith.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, gratë u bashkuan dhe thirrën Jax-in, me Brittany-n që kërkonte të dinte se sa herë Xheksi kishte fjetur me Faith-in. Kur ajo nuk do ta pranonte BS-në e tij, ai u tërbua, duke bërtitur gjëra të tilla si “mos ma bëj këtë” dhe “heshti”, pikërisht përpara se ajo t’i hidhte gomarin. Vërtetë, sjelljet e Jax-it ndaj dashurisë së supozuar të jetës së tij mbytën gjatë sezonit 6.

Sezoni 8 – The Wedding Groomzilla

Brittany e ktheu Xhekun dhe në sezonin 8 ndodhi dasma e tyre, e cila u shtri në shumë episode. Këtë sezon, sjelljet e Jax-it u intensifikuan, por askush nuk e thirri atë, gjë që ishte e vështirë për t’u parë. Makaronat do t’ia bëjnë këtë një burri…

Për të përmbledhur, Jax i tha Sandovalit se Ariana Madix ishte “duke qenë një kurvë”. Pastaj, Jax shpërtheu në fotosesionin vjetor të SUR thjesht sepse Lisa Vanderpump pati guximin të komentonte vonesën e tij. Ai gjithashtu nuk u paraqit në ditën e pastrimit të plazhit të kastit dhe humbi mendjen kur u sfidua se pse nuk mori pjesë.

Gjithashtu, pastori që ata kishin zgjedhur për ceremoninë e tyre të dasmës kishte pikëpamje shumë konservatore, kështu që kur Sandoval e pyeti Jax-in se pse kishte zgjedhur dikë që nuk ishte miqësor me LGBTQ+, Brittany u hodh brenda, duke bërtitur që Jax të eliminonte Sandoval. Pothuajse të gjithë morën frymë të lehtësuar kur këta të dy u anuluan pas këtij sezoni.

Megjithatë, në internet, spiralja vazhdoi. Jax shkoi në jetën e tij në Instagram, duke nxjerrë marrëzi se si Brittany mendonte se po mashtronte, krahas dashurisë së tij intensive për palestrën dhe neverisë së tij për opinionet e fansave. Tani mbetet vetëm një pyetje. A janë pjekur Jax dhe Britt, apo do të bëhet spin-off i tyre i ri, The Valley, një serial po aq katastrofik për t’u parë?