Rregulla të çmendura të shtëpisë verore që shikuesit mund të mos i kenë vënë re

Klea

Rregulla të çmendura të shtëpisë verore që shikuesit mund të mos i kenë vënë re

Tani, e kam shikuar Shtëpi verore që kur u ngjiz në 2017. Premisa më foli pasi ishte një bandë miqsh që merrnin me qira një vend veror së bashku. Midis krijimit të kujtimeve, pijes dhe dramës, ky ishte një shfaqje që mund të mbetej qartë. Por pasi u angazhova për tetë sezone, ka disa gjëra interesante që kanë kaluar pa u vënë re. Sidomos kur bëhet fjalë për disa nga rregullat e pathëna të shtëpisë.

Jo Glam

Pasi kam parë vite dhe vite të ekskluzivitetit të Real Housewives, jam mpirë nga fakti që gratë shpesh punësojnë skuadra personale të glam-it. Këto ekipe vijnë të kompletuara me një artist grimi, lëkurë lëkurësh dhe parukier. Qëllimi është të siguroheni që gruaja në fjalë të duket mirë në çdo moment. Kush mund ta harrojë rrëfimin e Lisa Barlow se ajo ka ekipin e saj në një mbajtës? Amvisa e Real Housewives of Salt Lake City zbuloi se ajo shpenzon 60,000 dollarë në vit për t'u siguruar që të duket më e mira.

Megjithatë, ky rregull nuk vlen për kastin e Summer House, të cilët shpesh kapen duke bërë glamin e tyre. Një nga pikat kryesore të çdo episodi është shikimi i vajzave që bashkohen në një banjë. Aty aplikojnë fytyrat dhe flasin për djemtë. Shumicën e kohës, janë vetëm Paige DeSorbo, Ciara Millier dhe Lindsay Hubbard të grumbulluara rreth produkteve të tyre, duke bërë YouTubing se si të bëjnë konturin e përsosur të syrit të maces ose të hundës.

Banjat janë të sigurta

Ashtu si shumica e shfaqjeve të tjera Bravo, e vetmja dhomë në shtëpi që është pa sy kureshtarë është banjo. Pra, ka kuptim që shumica e aktorëve t'i drejtohen perëndisë së porcelanit si vendi për të pasur një moment intim. Paige e konfirmoi këtë duke folur në The Skinny Confidential, duke thënë, “Nëse jeni në banjë me një person tjetër, kamerat mund të hyjnë, por nuk ka mbikëqyrje në banjë. Është një botë shumë reale.” Sinqerisht, ka kuptim – nuk do të doja që shikuesit të gjurmonin lëvizjet e mia të zorrëve.

Siç theksoi Paige nëse aktori është i gatshëm të bëjë një bisedë ndërsa është në banjë, kamerat janë më se të mirëpritura. Por prodhuesit nuk do të hyjnë vetëm teksa do të jenë numri një ose dy. Kasti është mjaft i mirë për të mos përfituar nga ky rregull. Dhe shpesh sigurohuni që të përfshini ekuipazhin e xhirimit kur të jetë e mundur.

Ku lejohen lidhjet?

Kur bëhet fjalë për Shtëpinë Verore, ne kemi parë çifte të bashkohen në dhomat e tyre të gjumit, qilarin, lavanderinë dhe pothuajse kudo tjetër që mund të mendoni. Por ka një Zonë No Go që është absolutisht njëqind për qind jashtë kufijve. Dhe është pishina. Jo vetëm që është një shqetësim për shëndetin dhe sigurinë. Por të mos bësh seks në pishinë është shenjë respekti. Ekuipazhi e ka shfrytëzuar shtëpinë shumë më tepër këtë verë dhe askush nuk dëshiron të hidhet në ujë me notarë shtesë. Gjithashtu, pronarët e mini-rezidencës nuk do ta miratonin lëvizjen.

Etiketa e restorantit

Herë pas here, banda e Summer House shijon një natë jashtë në qytet. Kompletoni me një përvojë ngrënieje me pesë yje ose në Hamptons ose Montauk. Zakonisht është një shans 50/50 nëse nata është e suksesshme apo jo. Por qëllimi kryesor i prodhuesve është të mos shqetësojnë mysafirët e tjerë që paguajnë. Kyle Cooke ka pasur më shumë se një përkeqësim ndërsa ishte në tryezën e darkës, por miqtë e tjerë të darkës duket se nuk e shqetësojnë edhe aq. Por rregulli i përgjithshëm është që aktori të mbajë dramën në minimum. Dhe prisni derisa të kthehen në shtëpi.

Bravo thërret të shtënat

Gjatë të njëjtit podcast, Paige tregoi se ka ndriçim profesional në të gjithë tavanin e Shtëpisë Verore. Duket se Bravo e merr shumë seriozisht punën e shkëlqimit. Paige vazhdoi duke thënë: “Ka drita në të gjithë tavanin” dhe kamera në çdo “cep”. Paige gjithashtu ndau se ekuipazhit i kërkohet të nënshkruajë kontrata. Fashionistja zbuloi se dy të tjerë para saj u larguan. Dhe asaj iu tha nëse donte të punonte, do t'i duhej të nënshkruante në vijën me pika pikërisht atë ditë. Asgjë si një vendim i shpejtë!

Ndoshta një nga gjërat më të çuditshme që nuk e vura re kurrë ishte se lavatriçes së pushimeve nuk bën kurrë pushime. Harroj se shumë që jetojnë në New York City nuk kanë akses në makinat e brendshme. Pra, tani ka kuptim pse Luke Gulbranson po kursente gjithmonë rrobat e tij të pista. Por nëse jeni të gatshëm t'i duroni këto kërkesa, ndoshta mund t'i mbijetoni një fundjave në Shtëpinë e Verës.