Terry Dubrow

Klea

Rrëfimi plot lot i Terry Dubrow në ‘WWHL’ – Zbulon se Heather ia shpëtoi jetën fjalë për fjalë!

Rrëfimi plot lot i Terry Dubrow në ‘WWHL’ – Zbulon se Heather ia shpëtoi jetën fjalë për fjalë!

Dr Terry Dubrow u bë emocional gjatë një paraqitje të së mërkurës Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejtndërsa falënderoi gruan e tij, Amvise të vërteta të Orange County yll, Heather Dubrowpër të shpëtuar jetën e tij.

Terry Dubrow

Kirurgu plastik bëri një paraqitje virtuale në emisionin chat për të treguar për frikën e tij të fundit shëndetësore.

“Kam pasur simptoma të një goditjeje për shkak të një defekti anatomik në zemrën time,” shpjegoi ylli i “Botched”.

Heather Dubrow

“Do të përpiqem ta them këtë pa qarë,” Terry vazhdoi, para se të shpërthejë në lot dhe të mbulojë fytyrën.

“Arsyeja e vetme që jam duke qëndruar këtu sot dhe jo gjashtë metra më poshtë është insistimi i shokut tim më të mirë dhe gruas sime të dashur që të shkoj në dhomën e urgjencës dhe të kontrollohem,” shtoi 64-vjeçari, ndërsa gruaja e tij dëgjonte. .

Heather Dubrow

“Ajo më shpëtoi jetën, kështu që kjo është mënyra sesi shkon,” tha ai.

Heathere cila kishte lot në sy, bëri shaka me të shoqin që të mos “bënte këtë” pasi ajo kishte “një avari të planifikuar më 8 shtator”.

Heather Dubrow

Terry vazhdoi, duke përsëritur se do të kishte qenë në telashe nëse do të kishte udhëtuar në NYC për t’u shfaqur në WWHL së bashku me yllin e RHOC.

“Unë do të kisha shkuar në një aeroplan për të dalë për të parë ty, Andy, dhe do të kisha pasur më shumë mpiksje gjaku nga ai fluturim,” shpjegoi ai. “Unë definitivisht nuk do të kisha mbijetuar.”

Heather Dubrow

Sprova e frikshme u shpalos javën e kaluar ndërsa çifti darkoi në restorantin e Los Anxhelosit, The Ivy, me djalin e tyre, Nick.

Heather këmbënguli që djali i tyre 19-vjeçar të telefononte 911, pasi Terry filloi të “ngatërrojë fjalimin e tij” për “më pak se një minutë”.

Terry Dubrow

Heather gjithashtu e shtyu kirurgun të shkonte në spital përpara se të rekrutonte miq për ta mbështetur, gjë që “e turpëroi” burrin e saj.

Terry vuante nga një atak ishemik kalimtar (TIA), i cili bëri që mjekët të zbulonin një vrimë midis dhomës së majtë dhe të djathtë të zemrës së tij.

Heather Dubrow

Foramen ovale patentë (PFO) “shkaktoi TIA” kur një mpiksje gjaku “udhëtoi në trurin e tij”, e njëjta gjendje mjekësore që shkaktoi Hailey Bieber’s krizë shëndetësore vitin e kaluar. Hailey më vonë e quajti diagnozën e marsit 2022 si “momentin më të frikshëm” pasi ajo ndau për incidentin në një video në YouTube.

Terry Dubrow

Një burim i brendshëm i tha Page Six të mërkurën këtë Terry po bënte “shkëlqyeshëm” dhe “mbrapa 100 për qind pa asnjë dëmtim”.

Burimi tha: “Ai po tregohet plotësisht transparent sepse është mjek dhe ia ka kushtuar jetën e tij ndihmës së njerëzve të tjerë dhe e ka zhvendosur gjithë praktikën e tij në ndihmën e njerëzve”.