Romancat Dancing With the Stars që filluan në pistën e vallëzimit

Klea

Romancat Dancing With the Stars që filluan në pistën e vallëzimit

Duke kërcyer me yjet është famëkeq për shkak të sa romancave kanë filluar në sallën e ballit. Të gjitha ato prova të djersitura, kontakti i ngushtë trupor dhe orët e gjata në mënyrë magjike përkthehen në dashuri (ose epsh.) Ndonjëherë profesionistët bien në dashuri me njëri-tjetrin. Dhe ndonjëherë është një personazh i famshëm që ka kimi me partnerin e tij DWTS.

Gjatë sezonit të 32-të, pati zëra se ylli i Too Hot to Handle, Harry Jowsey, po lidhej me partneren e tij, Rylee Arnold. Dhe të mos harrojmë se ylli i Real Housewives of Beverly Hills, Mauricio Umansky është fotografuar duke u kapur për dore me partneren e tij pro, Emma Slater. Edhe pse është ndarë, por ende i martuar me Kyle Richards.

Ndërsa disa çifte gjetën personin e tyre të përjetshëm, bashkimet e tjera ishin jetëshkurtër. Le të kthehemi në disa romanca të Dancing with the Stars që filluan në pistën e kërcimit.

Mario Lopez dhe Karina Smirnoff

(Foto nga Kevin Winter/Getty Images për NCLR)

Aktori Mario Lopez konkurroi në sezonin 3 të DWTS. Nuk kaloi shumë kohë dhe u përfol se ai ishte i lidhur romantikisht me partneren e tij, Karina Smirnoff. Dyshja doli në vendin e dytë.

Sipas Life & Style, çifti u nda pas dy vitesh së bashku. Syri endacak i Marios dyshohet se ishte shkaku i ndarjes.

Derek Hough dhe Shannon Elizabeth

(Foto nga Christopher Polk/WireImage nëpërmjet Getty Images)

Në vitin 2008, kërcimtari profesionist Derek Hough u bashkua me aktoren Shannon Elizabeth gjatë sezonit 6 të DWTS. Ndërsa ata nuk e morën në shtëpi trofeun Mirrorball, ata ndezën një lidhje dashurie.

Dyshja i dhanë fund lidhjes së tyre rreth një vit pas konkurrimit në emision. Shannon dhe Derek njoftuan ndarjen e tyre me postime të ngjashme në Twitter.

Maksim Chmerkovskiy dhe Karina Smirnoff

(Foto nga Randy Brooke/WireImage nëpërmjet Getty Images)

Menjëherë pas ndarjes nga Mario, Karina filloi të takohej me balerinin Maksim Chmerkovskiy. Ky çift kishte një kimi të çmendur.

Pas vetëm gjashtë muajsh lidhjeje, Maks ngriti pyetjen në natën e Vitit të Ri në 2008. Por dyshja e ndërprenë atë në të njëjtin vit. “Ajo që ishte menduar të ishte një “libër i përjetshëm”, u shndërrua në një “kapitull”…….dhe tani ai “kapitull” ka përfunduar…… Se la vie…”, shkroi Maks në një postim të fshirë që atëherë.

Maksim Chmerkovskiy dhe Peta Murgatroyd

(ABC nëpërmjet Getty Images)

Në vitin 2012, “djali i keq i sallës së ballit” lidhi një lidhje me kolegen e saj të kërcimit, Peta Murgatroyd. Dyshja dha dorëheqjen në vitin 2012.

US Weekly raportoi se ata u ribashkuan në vitin 2014. Në korrik 2017, Maks dhe Peta e zyrtarizuan dhe u lidhën në Kështjellën Oheka në Long Island, Nju Jork. Por së pari, ata mirëpritën djalin e tyre, Shai, në janar 2017. Pasi luftuan me infertilitetin, Peta dhe Maks mirëpritën djalin e tyre të dytë, Rio John, më 18 qershor 2023.

Robert Herjavec dhe Kym Johnson

(Foto nga Arturo Holmes/WireImage nëpërmjet Getty Images)

Kur ylli i Shark Tank Robert Herjavec nënshkroi për të konkurruar në sezonin 20 të DWTS, ai nuk priste të binte në dashuri. Por ai e bëri. Robert dhe partneri i tij profesionist, i preferuari i fansave Kym Johnson, u martuan në korrik 2016.

Dhe në vitin 2018, çifti i lumtur mirëpriti binjakët e tyre, Hudson dhe Haven.

Val Chmerkovskiy dhe Jenna Johnson

(Eric McCandless/ABC nëpërmjet Getty Images)

Kërcimtarët Jenna Johnson dhe Val Chmerkovskiy ishin takuar pa pushim në vitin 2016. Ata u ribashkuan vitin e ardhshëm, dhe vazhdoi! Nuk mund të mohohet që kjo dyshe cëcëritet në sallën e vallëzimit.

Në qershor 2018, Val i propozoi Jenna-s në Venecia magjike, Itali. Çifti tha “Unë po” në 2019.

Jenna dhe Val mirëpritën fëmijën e tyre të parë, djalin Rome Valentin, më 10 janar 2023. Një tjetër romancë e suksesshme që filloi në pistën e kërcimit DWTS. Është interesante se ky ka një lidhje familjare: Maks dhe Val janë vëllezër.

Sasha Farber dhe Emma Slater

(Foto nga FOX Image Collection nëpërmjet Getty Images)

Profesionistët e kërcimit, Sasha Farber dhe Emma kishin lidhje për tre vjet përpara se të ndaheshin në vitin 2014. Ata vendosën të pajtoheshin dhe Sasha i propozoi në tetor 2016. Përshëndetje! raportoi se ai e bëri pyetjen pasi çifti kërceu një rutinë intime në DWTS.

Në vitin 2018, Emma dhe Sasha u martuan në Bella Blanca në Los Angeles. Mjerisht, çifti u nda në gusht 2022. Në shkurt 2023, Emma bëri kërkesë për divorc.

Pra, çfarë e bëri këtë dyshe t’i jepte fund martesës së tyre? “Është vërtet çështja e fëmijës. Është interesante sepse dua të kem fëmijë, thjesht nuk dua të vonoj rrugën e Sashës për të pasur fëmijë sepse e di që ai është gati për këtë,” shpjegoi Ema.

Nikki Bella dhe Artem Chigvintsev

(Përmbajtja e Disney General Entertainment nëpërmjet Getty Images/Eric McCandless)

Mundësi i WWE Nikki Bella kërceu me profesionistin Artem Chigvintsev gjatë sezonit 25. Në atë kohë, Nikki ishte fejuar me John Cena.

Por pasi ajo dhe John e ndërprenë atë në vitin 2018, Nikki filloi të takohej me Artem. Sipas US Weekly, Artem i propozoi martesë në nëntor 2019. Më pas në korrik 2020 lindi djali i tyre, Matteo.

Pasi vonuan vazhdimisht planet e tyre të dasmës për shkak të pandemisë COVID-19, çifti u martua në Paris në gusht 2022.

Britt Stewart dhe Daniel Durant

(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images për Shoqatën Kombëtare të të Shurdhërve)

Aktori i CODA, Daniel Durant dhe partnerja e tij, Britt Stewart, konkurruan në sezonin 31 të DWTS. Danieli është i shurdhër. Britt mësoi gjuhën amerikane të shenjave për të komunikuar më mirë me Danielin gjatë sezonit të tyre.

Ata u renditën në vendin e pestë në garë. Në shkurt 2023, çifti zbuloi në Instagram se ata ishin një artikull. Britt dhe Daniel kishin një lidhje kaq të fortë gjatë konkurrimit. Nuk habitem aspak që hynë në zonën e romancës.

Është e ligjshme që shkëndija të fluturojë në sallën e ballit në DWTS. Ndonjëherë flirte të shkurtra zhvillohen dhe shpejt dështojnë. Herë të tjera, martesat e lumtura kanë rezultuar nga këto romanca në pistën e vallëzimit.