Rishikimi i skenës së qepjes së bukurisë jugore

Klea

Rishikimi i skenës së qepjes së bukurisë jugore

Sharmi jugor yll Craig Conover ka kaluar prej kohësh kohën kur ish-e dashura e tij Naomie Olindo i bëri një rrëmujë për qepjen e tij. Por, shikimi i asaj që u pa përsëri, akoma thumboi pak.

Në një episod të fundit të Reliving Reality, Craig, 34 vjeç, i tha US Weekly se ai ishte i vetmi që pa “vizionin e tij” në atë kohë. “Është thjesht qesharake se si unë në të vërtetë isha i vetmi që e pashë atë vizion. Njerëzit ishin aq të pasionuar për jetën time sa nuk isha unë,” kujton ai. “Nuk e kuptova kurrë.”

Nuk ka asgjë të keqe me qepjen e tij

Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Pavarësisht se ishte ende thumbuese për të parë skenën, Craig nuk mundi të mos qeshte kur mendoi për Naomie, 31 vjeç, duke i thënë se gjithçka që bëri ishte “ulej përreth, qepte dhe pretendonte se bënte gjëra”.

Në skenën tashmë të famshme, Craig i përgjigjet goditjes së saj me “Çfarë nuk shkon me qepjen time?”

Përgjigja u bë motoja e tij dhe pjesë e linjës së tij të jastëkëve Sewing Down South. Pra, në një farë mënyre, ai moment filloi pasionin e tij më të madh.

Craig pranoi se ishte “përulëse” të shihje se sa larg ka arritur që atëherë. “Kjo më bën të lumtur,” ndau ai. “Unë e imagjinoj dyqanin tani dhe të gjithë njerëzit që mund të vizitojnë në King Street në Charleston, dhe jam thjesht i lumtur që bëra atë që thashë se do të bëja.”

Bashkëprezantuesi i podcast-it të Pillows & Beer gjithashtu qeshi dhe tregoi se ai “kishte pirë shumë gjatë xhirimeve”, kështu që sinqerisht nuk i kujtohej gjithçka që ndodhi, por ai kujtoi se ishte “i trishtuar” nga kritikat.

“Ndihesha shumë i vetmuar në atë kohë sepse ndjeva se isha i vetmi që ndante mendimet e mia për biznesin,” shpjegoi ai. “Për fat të mirë, kam pasur prindër përkrahës. Gjithçka ndodh për një arsye.”

Njeriu jastëk i Charleston

Megjithë hezitimin e mëparshëm, Craig ndoqi pasionin e tij dhe u bë jastëku i preferuar në Charleston, Karolina e Jugut. Ai tregoi se fansat bërtasin “Çfarë nuk shkon me qepjen time?” tek ai gjatë gjithë kohës.

“Më pëlqen sepse është e bukur të bësh diçka ndryshe,” tha Craig. “Ndërsa kurrë nuk kam dashur të anoj shumë në etiketën ose ndonjë gjë tjetër, por padyshim që mund të gjeni “çfarë nuk shkon me qepjen time” në dyqan.”

Sa i përket Naomie, e cila ishte në lidhje me Craig për tre vjet, ajo pranoi se nuk ishte në linjë në atë skenë, por në fund të ditës, Naomie ishte e lumtur që e ndihmoi atë të motivonte për të ndjekur një biznes që i jep atij kaq shumë qëllim.

“Unë thjesht mendoj se është shumë mirë për të,” tha ajo.

Sezoni 9 i Southern Charm vazhdon të enjten në 9/8c në Bravo.