Rikthimi i Kate Chastain te Traitors ishte një veprim brilant, ja pse

Klea

Rikthimi i Kate Chastain te Traitors ishte një veprim brilant, ja pse

Tradhtarët Sezoni 2 është një realitet televiziv që kafshon gozhdë në maksimum. Kjo lojë mashtrimi, e vendosur në një kështjellë në Skoci, është problematike. Ata zgjodhën fshehurazi Tradhtarët për të vrarë një Besnik çdo natë. Dhe Besnikët përpiqen t’i votojnë Tradhtarët në mbledhjet e tryezave të rrumbullakëta të natës.

Në lojë është një çmim prej 250,000 dollarësh. Çdo besimtar që arrin deri në fund do të ndajë paratë. Por nëse një tradhtar ka planifikuar rrugën e tyre për në finale? Pastaj ata marrin të gjithë çmimin.

Gjatë episodit 5 të sezonit të dytë, prezantuesi Alan Cumming u shërbeu mysafirëve të tij një surprizë tronditëse. Ai solli përsëri shap poshtë Deck Kate Chastain për të shkundur lojën. Gjatë sezonit 1, emri i Kate u hodh vazhdimisht si një tradhtar nga Besnikët. Dhe Tradhtarët nuk e vranë sepse ajo po krijonte kaq shumë kaos në lojë.

Disi, Kate ishte konkurrentja e fundit e eliminuar përpara finales së Sezonit 1. Dhe tani ajo ka një mundësi të dytë për të luajtur lojën, përsëri si një Besnik. Megjithatë, grupit iu tha se ajo mund të ishte edhe një tradhtare. Ja pse rikthimi i Kate Chastain në The Traitors ishte një veprim i shkëlqyer.

Ajo ka përvojë duke luajtur lojën

Gjatë sezonit 1, një Kate e frustruar, e lodhur nga të qenit një peng, në fakt hodhi mijëra dollarë nga tenxherja e çmimit gjatë një sfide. Në fund të fundit, nëse Kate nuk do t’i merrte paratë, as askush tjetër nuk do t’i merrte. Por shpirti i saj luftarak e bëri atë të dashur për Alan.

Gjatë një paraqitjeje në Watch What Happens Live, prezantuesi Andy Cohen dhe Alan diskutuan paraqitjen e Kate në sezonin e parë. Andi pyeti pse e gjithë shtëpia ishte jashtë për të marrë Kate.

“Sepse dua të them se ata janë të tillë, është si Zoti i mizave. Ata kanë një mentalitet të vogël dhe kur ajo…ajo ishte pak kurvë për një kohë në fillim. Unë mendoj se ata të gjithë e kthyen atë për arsye të gabuara, “shpjegoi Alan. “Më duket qesharake.”

Deri më tani, asnjë prej Besimtarëve nuk ka arritur të dëbojë një Tradhtar, kështu që sjellja e një lojtari që i njeh litarët mund të ndihmojë grupin.

Pasi Kate u ul në tryezën e rrumbullakët, ajo tha: “Më trego gjithçka! Kë urrejmë ne?”

Në rrëfimin e saj, Kate shprehu objektivin e saj për herë të dytë në emision. Ajo deklaroi se ishte atje për të “përfunduar disa gjëra”. Kate gjithashtu ndau dashurinë e saj për procesin e tryezës së rrumbullakët në rrëfimin e saj. “Më pëlqen një tryezë e rrumbullakët. Më pëlqen komunikimi. Më pëlqen drama”, tha Kate. Ajo shtoi: “Më pëlqen të flas për mut”.

Gjatë sezonit 1, kush mund të harrojë Kate duke thënë rastësisht, “Rachel [Reilly] është tradhtar!” Dhe mospëlqimi i Kate për modën e Rachel luajti një rol në atë grindje.

Por Kate shkëlqeu në tryezat e rrumbullakëta, ku ajo lutej rregullisht të dëbohej. Ajo ishte shumë e vlefshme për Tradhtarët, të cilët e përdorën atë si një mburojë njerëzore të çuditshme.

Ajo meriton një ri-bërje pas sezonit të kaluar

Ndërsa Kate mund të ketë qenë duke luajtur një lojë si një ujk i vetmuar, ajo gjithsesi arriti të renditet e pesta në konkurs. Kjo është e mahnitshme duke pasur parasysh se shumica e lojtarëve të tjerë donin që ajo të dëbohej. Dhe komentet e saj të mprehta dhe dëshira për t’u larguar nga loja e bënë atë të dashur për shikuesit.

Kate i tha PEOPLE: “Ajo që e bën kaq emocionues kthimin tim te The Traitors është se askush nuk e pa atë që po vinte… përfshirë edhe mua! Unë isha e gatshme t’i jepja një tjetër lojë, sepse e dija se kasti i këtij viti ishte i mbushur me kaq shumë personalitete të mëdha dhe argëtuese, “tha Kate. “Dhe le ta pranojmë: kur Alan Cumming ju fton të ktheheni në kështjellën e tij, ju shkoni!”

Megjithatë, Kate është inteligjente, e organizuar dhe analitike. Ajo i përdori të gjitha ato aftësi si Chief Stew, dhe sigurisht, ato janë të dobishme në këtë lojë.

Kate nuk ka frikë nga asnjë garues

Ish-ylli ynë i “Blow Deck” nuk është ngjyrë vjollce që zvogëlohet. Ajo do t’i tregojë kujtdo saktësisht se si ndihet për ta. Ne kemi parë tashmë një paraqitje të shkurtër të sjelljes së sigurt të Kate gjatë tryezës së saj të parë të rrumbullakët.

Ajo e pyeti Mercedes “MJ” Javid emrin e burrit që po fliste. Ylli i Bling Empire, Kevin Kreider i tha në mënyrë agresive Kate që “të dëgjonte”. Ajo përsëri duartrokiti: “Po. e kuptova. Ti mendon Janelle [Pierzina’s] një Tradhtar. E kuptova.” Kevin kishte gjumë më të mirë me një sy hapur.

Kjo mbretëreshë e Tradhtarëve nuk luan një lojë të qetë dhe i përshtatet shumë personalitetit të saj. Ndërsa disa lojtarë po peshojnë strategjinë e tyre, Kate po mendon të të vrasë nëse rrëmben kiflet e fundit. Dhe ajo është besnike! Kjo është arsyeja pse rikthimi i Kate ishte një veprim i shkëlqyer për Traitors. Le të vazhdojnë kaosi dhe vrasjet!