Ribashkimi i sezonit 11 të Vanderpump Rules: Momentet më të habitshme

Klea

Ribashkimi i sezonit 11 të Vanderpump Rules: Momentet më të habitshme

Pjesa II e sezonit 11 Rregullat e Vanderpompës ribashkimi u transmetua në Bravo të martën, më 21 maj. Specialja një-orëshe u bë intensive ndërsa anëtarët e kastit transmetuan ankesat e tyre me shokët e tyre të kastës prej shumë kohësh. Lala Kent vuri në dyshim kufijtë e Ariana Madix, Jo Wenberg foli për marrëdhënien e saj me Tom Schwartz dhe Ally Lewber hodhi poshtë historinë romantike të grupit.

Këtu janë momentet më befasuese nga ribashkimi i Sezonit 11 të Vanderpump Rules:

Sandoval e quan Rakelën 'frikacak' – Pjesa I

Gjatë pjesës së parë të ribashkimit, Tom Sandoval tregoi se si ndihej për ish-shoqen e tij të lidhjes Rachel Leviss që nuk u kthye në shfaqje.

“Duke parë prapa, mendoj se ajo është frikacake,” tha ai. “T'u predikosh të gjithëve se ajo po ecën përpara, por ende flet pa pushim për mua dhe të gjithë është thjesht qesharake.”

Ai gjithashtu ndau mendimet e tij për Rakelën duke ia hedhur fajin atij. Ajo ka deklaruar në podcast-in e saj se është ndjerë e “bombarduar nga dashuria” dhe e “manipuluar” nga Sandoval.

“Ne të dy e bëmë këtë,” tha ai. “Ne të dy zgjodhëm ta bënim. Ne të dy jemi përgjegjës.”

Sandoval qëndron për Ariana – Pjesa I

Në pjesën e parë, prezantuesi Andy Cohen pyeti Arianën dhe Sandoval për padinë e tyre në vazhdim me Rachel. Në shkurt, Rachel ngriti një padi kundër ish-shoqeve të saj. Sipas NBC News, ajo akuzoi Arianën për shpërndarje pornografike hakmarrëse. Ariana ka pohuar se ajo kurrë nuk e ka shpërndarë videon e Rashelit që gjeti në telefonin e Sandoval në mars 2023.

Sandoval iu përgjigj padisë në ribashkim dhe në një kthesë befasuese të ngjarjeve, ai mbrojti ish të dashurën e tij, Ariana.

“Është një gjë që ajo të vijë pas meje, por të vijë pas Arianës, po e pyes nëse ajo ka shpirt të mërzitur,” tha ai.

Ariana nuk e ndoqi sezonin – Pjesa I

Në fund të pjesës së parë, Ariana rrëfeu se nuk e kishte parë sezonin 11. Zbulimi erdhi si një tronditje si për fansat ashtu edhe për shokët e saj. Ylli i Çikagos tha se ajo nuk donte të “tërhiqej” në hapësirën kryesore në të cilën ndodhej pasi lajmet për lidhjen shpërthyen. Unë mund ta respektoj këtë, por asaj i mungojnë disa informacione jetike.

Lala thotë se Katie nuk ishte 'autentike' këtë sezon – Pjesa I

Lala dhe Katie ishin të trashë si hajdutët në sezonin 10, por në sezonin 11, miqësia e tyre po shfaqte disa të çara. Në ribashkim, Lala tregoi se Katie i kishte dërguar një mesazh duke e quajtur “një klloun” për t'u afruar më shumë me Scheanën. Përveç DM-së së zjarrtë, ajo pretendoi se Katie nuk ishte e sinqertë për problemet e saj me Arianën këtë sezon, duke sugjeruar se ishte më e gatshme të ishte kritike ndaj partnerit të saj të biznesit jashtë kamerës.

Brock disses Schwartz – Pjesa II

Në pjesën II të ribashkimit, Brock Davies hodhi një goditje në Schwartz që kishte nofullat e fansave në dysheme. Vendasja australiane e akuzoi Schwartz-in për pakësimin e vetëbesimit të Katie gjatë marrëdhënies së tyre. Scheana u pajtua me mendimin e burrit të saj, duke thënë: “Ti ishe një burrë i rremë”. Thirrja dukej se e befasoi Schwartz-in. Ai hodhi poshtë pretendimin, duke i thënë Brock dhe Scheana: “Jo, nuk isha”. Po.

Scheana thotë se Sandoval e goditi – Pjesa II

Rezulton se Schwartz nuk është i vetmi Tom që ka bërë një lëvizje ndaj Scheana. Në ribashkim, Scheana zbuloi se Sandoval i bëri një kalim asaj gjatë një udhëtimi në Nju Jork në vitet e para të VPR. Ajo tha se ai komentoi se si ai dhe e dashura e tij e atëhershme Kristen Doute ishin rrallë intime ndërsa ishin në një dhomë hoteli së bashku. Sandoval mohoi se komenti ishte menduar në një mënyrë flirtuese.

Ally u shpërngul për disa ditë – Pjesa II

Në fund të episodit të 21 majit, Ally tregoi se ajo dhe James Kennedy patën disa ditë ndarje për shkak të pirjes së tij. 28-vjeçarja tha se kaloi dy netë në shtëpinë e një shoqeje dhe pranoi se nuk i pëlqen kush është James kur është duke pirë. Ajo madje shkoi aq larg sa tha se do ta linte nëse ai do të fillonte të pinte përsëri. Pavarësisht lemzës, çifti ende po forcohet. Ally tha se do t'i thoshte po një fejese nëse James do t'i propozonte.

Kastet shikuan finalen së bashku – Pjesa III

Në pjesën III të ribashkimit, Andi hodhi një bombë mbi kastin kur zbuloi se do të shikonin së bashku minutat e fundit të ribashkimit. Ishte brutale. Ariana pa Sandoval, Lala dhe Scheana duke u ankuar për kufijtë e saj pas shpine për tre minuta rresht. Ariana u emocionua dhe pranoi se komentet e shokëve të saj e lënduan vërtet.

Sandoval dhe Ariana përballen – Pjesa III

Ariana qëndroi e pastruar nga Sandoval gjatë gjithë sezonit, por në ribashkim, nuk kishte ku të fshihej. Në pjesën III, Ariana u emocionua pasi Sandoval e nxiti atë të bisedonte me të. Ishte zemërthyese të shikoja Arianën të emocionohej për ish-in e saj dhe dhimbjen që ai i shkaktoi. Ajo i tha ish-it të saj: “Thjesht dua që të largohesh nga unë”, ndërsa ajo luftoi me lotët.