Ribashkimet më tronditëse të amvisave reale

Klea

Ribashkimet më tronditëse të amvisave reale

Ndërsa Amvise të vërteta shpesh prodhojnë sezone mahnitëse dramatike, shikuesit nuk duhet të flenë në specialitetet e ribashkimit. Ajo që dikur ishte një segment njëorësh në fund të serialit, tani është kthyer në dy apo edhe tre pjesë.

Gratë e çdo qyteti lejohen të përballen me njëra-tjetrën në hije dhe të komentojnë secila mbi episodet. Shpesh ka ndeshje të bërtitura dhe ndonjëherë edhe zënka. Andy Cohen shpesh do të përpiqet të bëjë më të mirën për t’i qetësuar gratë, por ai zakonisht humbet zërin e tij duke u bërtitur gjithashtu atyre. Këto janë ribashkimet më tronditëse të Real Housewives që kanë ende fansa duke folur.

Bunnygate

Në fund të sezonit 7 të Real Housewives of Beverly Hills, Kim Richards dhe Lisa Rinna nuk ishin ende në marrëdhënie të mira edhe pse aktorja e sapunit i dërgoi një degë ulliri gjyshes së re. Ajo që do të zbresë përgjithmonë në historinë e ekskluzivitetit 90210 ishte një rikthim i pakëndshëm i një lepurushi blu të mbushur. Gjatë sezonit, Lisa vendosi të blinte një ofertë paqeje për Kim, e cila po festonte mirëseardhjen e nipit të saj të parë në familje.

Kur u rrotullua ribashkimi, fansat kureshtarë pyetën veten se si po kalonin dy zonjat në marrëdhënien e tyre. Në një lëvizje shumë dramatike, Kim zbuloi para aktorëve se nuk mund ta pranonte dhuratën, aq më pak t’ia jepte nipit të saj. Në atë kohë, Kim vuri në dukje, “Nuk dukej sikur kishte energji të mirë.” Kuptohet se Lisa u trondit dhe la një lot të rrëmbyer në fytyrën e saj para se të largohej nga skena.

Porsha Blacks Out

Gjatë sezonit 7 të Real Housewives të Atlantas, tensionet u rritën si Porsha Williams dhe Kenia Moore vazhduan të kërcejnë njëri-tjetrin gjatë rrëfimit të të gjithave. Mes shkëmbimit të fyerjeve, që përfshinte një rresht ikonik nga Porsha që thoshte: “Ti je një zuskë e viteve ’90”, asnjëri nuk mund të merrte asnjë fjalë në mënyrë të skajshme. Ndërsa Kenia u përpoq të zbatonte rekuizita si skeptër dhe brirë demi, Porsha nuk kishte asgjë. Në një përshkallëzim budalla, Kenia vuri në dukje se do ta pushonte Porsha, gjë që çoi në dëshirën e yllit të saj për të.

Porsha kapi flokët e Kenisë, duke e tërhequr atë në tokë. Porsha më pas tërhoqi zvarrë Kenian ndërsa Andi bërtiti furishëm: “Jo! Jo! Jo! Ndalo!” Ndërsa Kenia shtrihej e tronditur, Porsha bërtiti, duke thënë se ishte errësuar. Ajo përsëriste vazhdimisht: “Kam kaluar kaq shumë! “Nuk mund ta besoj se e bëra këtë! e kam vënë veten në siklet; Nuk mund ta besoj se ai i mjeri më bëri të shkoj atje.”

Tereza thirret nga kushëriri

Teresa Giudice është mësuar të djegë ura majtas e djathtas, por askush nuk mendonte se ajo do të përkulej aq poshtë sa të fliste për kushërirat e saj, Kathy Wakile dhe babain e vdekur të Rosie Pierrit. Megjithatë, gjatë sezonit 4, kjo është pikërisht ajo që ndodhi. Shikuesit mësuan se nëna e Kathy-t dhe babai i Terezës kishin konfliktin e tyre vite më parë dhe nuk flisnin për gati një dekadë. Gjatë ribashkimit, Teresa dhe Kathy hynë në një diskutim të nxehtë, gjë që bëri që Rosie të shihej e kuqe.

Ndërsa qëndronte në prapaskenë, Rosie u nxeh aq shumë sa filloi të bërtiste se donte t’i shqiste kokën Terezës. Të bërtiturat e saj nuk kaluan pa u vënë re, me Terezën që pretendoi të bënte fytyrë në shpërthim. Rosie vazhdoi t’i thoshte Tre, “Ajo më mirë të shikojë gjuhën e saj fu * king ose unë do ta pres menjëherë”.

Beteja e tekstit RHONY

Sezoni 10 i Real Housewives të Nju Jorkut ishte mjaft i trishtuar, pasi tregoi rënien e miqësisë së Bethenny Frankel me Carole Radziwill. Për sezone të tëra, të dy gratë kishin qenë mikesha më të mira, por një pykë e çuditshme erdhi mes të dyve që i la shikuesit në tronditje. Marrëdhënia nuk mund të rikthehej në rrugën e duhur, pasi ribashkimi forcoi fundin. Të dy luajtën një lojë tenis fyerjeje teksa hodhën akuza përpara dhe mbrapa.

Në një moment, të dyja gratë nxorën telefonat për të treguar faturat e tyre, me shpresën për të diskredituar tjetrën. Argumenti u përqëndrua rreth një burri të quajtur Brian nga takimi i shpejtë, të cilin Bethenny e kishte renditur si “Brian in the Red Scarf Speed ​​Dating Guy”. Duket se themeluesi i Skinny Girl pretendoi se ishte përpjekur të krijonte Carole, gjë që shkrimtari e mohoi se kishte ndodhur ndonjëherë. Ndërsa lexonte me ethe tekstin, Carole i thotë Bethenny-t të “largohet nga puna”.

Andi, zakonisht zëri i arsyes, vuri në dukje se Bethenny nuk po gënjen, ndërsa ai lexoi, “Unë mund të të vendos lehtësisht me Carole”, të cilës Bethenny u hodh nga vendi i saj duke bërtitur “Booyah b-tch!”

Pa talent Kim

I gjithë sezoni i parë i Real Housewives of Atlanta i la fansat të hutuar nëse Kim Zolciak dhe NeNe Leakes ishin vërtet miq apo jo. Gjatë ribashkimit të Sezonit 1, NeNe nuk i frenoi mendimet e saj për talentin e Kim-it në të kënduar dhe marrëdhënien me Big Papa. Nëna e dy fëmijëve i tha Andit se nuk mendonte se Kim “mund të këndonte”, duke thënë: “Ky është mendimi im”.

Ndërsa fliste për marrëdhënien e saj me burrin e martuar, Kim zbuloi se romanca e saj vazhdonte vazhdimisht, duke vënë në dukje se emisioni kishte bërë të vetën. Kim vazhdoi t’i tregojë prezantuesit se Big Papa ndjeu se NeNe ishte “telashe”, por ish-striptistja mendoi se Kim sapo kishte shpikur informacionin. NeNe e mbylli diskutimin kur i tha Kimit: “Mbylli këmbët për burrat e martuar!”