RHOSLC Sezoni 4: Kunati i Monica Garcia u zbulua pas bombës së aferës 18-mujore

Klea

RHOSLC Sezoni 4: Kunati i Monica Garcia u zbulua pas bombës së aferës 18-mujore

Monica Garcia erdhi në Amvise të vërteta të Solt Lake City në sezonin 4 dhe djali ka bërë një deklaratë. Ajo filloi fuqishëm, por përfundoi me shumicën e aktorëve në anën e saj të gabuar. Kjo tha se ajo ishte në anën e djathtë të Andy Cohen në ribashkim për shkak të mashtrimeve të saj.

Mon hipi në bord me një rrëfim bindës të të qenit i komunikuar nga kisha Mormone pasi kishte pasur një lidhje. Me kunatin e saj, një shef i departamentit të zjarrit në Utah. Tani është zbuluar njeriu që qëndron pas mëkateve të Monikës. US Sun e ka lugën.

Një copëz dashurie e zjarrtë?

Foto Kredia: Facebook/Weber Fire District

Ne ju shohim zotëri, në mes, me pllakën tuaj të zbukuruar.

Kur Monica iu bashkua Real Housewives, skeleti i saj kryesor ishte një dëshirë e zjarrtë për pabesi, e cila u shua nga kunati i saj, shefi i zjarrfikësve. Ajo kishte një festë të fshehtë dashurie me të për rreth 18 muaj.

Jared Taylor bëri më shumë sesa t’i mbrojë rrugët e Jutës nga ferret e furishme, shumë më tepër. 42-vjeçari Jared u diplomua në Akademinë e Zbatimit të Ligjit të Weber State në maj 2019, por duket se ai mund të ketë anashkaluar kursin e etikës. Që nga diplomimi, ai ka ngjitur shkallët dhe tani është Shefi i Divizionit për Distriktin e Zjarrfikësve Weber.

Ai ka katër fëmijë, ashtu si Mon, dhe një diplomë në Administrim Biznesi dhe Menaxhim. Ngatërrimi romantik filloi në vitin 2010 dhe Monika rrëfeu mënyrat e saj të liga te peshkopi i kishës, sepse ajo “ndihej fajtore”.

Monika tha gjithashtu se ajo u trajtua si paria e qytetit pas zbulimit. Ylli i RHOSLC dyshohet se ishte “i mënjanuar nga të gjithë dhe fjalë për fjalë i padëshiruar kudo” dhe tha se ishte “me të vërtetë një nga përvojat më të këqija të jetës sime”.

Një burim i brendshëm këshilloi që Jared dhe Monica ishin “të pakënaqur në martesat e tyre” dhe Jared po e “ndiqte” atë përpara lidhjes. “Ata ishin të dashuruar dhe madje folën për planet e ardhshme”, shtoi burimi. “Monika gjithmonë ka folur për Jaredin, por në fund vendosi të mos e mbante sekret dhe i tha familjes dhe kishës së saj.”

E ardhmja nuk ishte shumë e ndritshme…

“Sapo sekreti u zbulua, jeta e saj u kthye përmbys,” vuri në dukje shoqja. Ndërsa Monika u përjashtua nga jeta mormone, Fire Marshall Jared nuk mori të njëjtin trajtim.

Monica paraqiti kërkesën për divorc nga burri i saj në 2013 duke përmendur dallime të papajtueshme dhe gruaja e Jared e la atë në tetor 2014. Me sa duket, Jared është një burrë i zënë pasi ai tashmë është rimartuar dhe divorci i tij i dytë u finalizua në nëntor 2022. Fat i mirë për pretendentin e radhës!

Sezoni 4 i Real Housewives of Salt Lake City vazhdon të martën në orën 20:00/ET në Bravo.