Jen Shah

Klea

‘RHOSLC’ Jailbird Jen Shah mohon pretendimin e Heather Gay se ajo i dha asaj një sy të zi!

‘RHOSLC’ Jailbird Jen Shah mohon pretendimin e Heather Gay se ajo i dha asaj një sy të zi!

Jen Shah ka reaguar ndaj Heather Gay’s akuza se kriminelja e dënuar ishte përgjegjëse për syrin e saj të zi gjatë sezonit të tretë. Pas finales së sezonit 4, ku Heather49, vuri në dukje Jen Shah50 vjeçe, si personi pas lëndimit të saj misterioz, Xhen shkoi në Instagram për të hedhur poshtë akuzat.

Jen Shah

Në historinë e saj në Instagram, Xhen deklaroi, “BRAVO, nëse do ta godas Heather-in në sy, ju do të kishit filmime për ta vërtetuar këtë. Është e qartë se shfaqja nuk mund të jetojë pa mua, pasi unë u rrita në fillim, në mes dhe në fund të sezonit 4.” Shahu, aktualisht duke vuajtur një dënim pesë-vjeçar për përfshirjen e saj në një skemë telemarketing, përmendi gjithashtu, “Endi [Cohen] është ende i lënduar që unë refuzova intervistën e tij 1:1. Pse do të uleshit me dikë që ‘i dha’ një tjetër pjesëtar të aktorit një sy të zi? Historia e radhës.”

Heather’s zbulimi u shfaq ndërsa ajo, së bashku me Lisa Barlow, Meredith Marks, Whitney Rosedhe Amvise e re Monica Garciadiskutuar e Monikës lidhje e supozuar me llogarinë Instagram Reality Von Tease. Heather shprehu zhgënjimin e saj me Xhen, duke vënë në dukje se grupi kishte anashkaluar më parë dyshimet dhe mospërputhjet me të. “Unë shkova në një turne librash dhe e mbrojta dhe e mora – për faktin se ajo më dha një sy të zi.” Heather të zbuluara.

Jen Shah

Meredith Marks dhe Lisa Barlow u befasuan dukshëm nga Heather’s rrëfim, me Meredith duke thënë: “Çfarë?” dhe Lisa duke gulçuar, “Uau”.

Heatherduke iu drejtuar Monikatha, “Më duhej të hipja fort për të [Jen] dhe më duhej të gënjej për të. Ne nuk do ta bëjmë më me ju. Paketoni valixhet dhe shkoni.”

Heather Gay

Origjina e Heather’s syri i zi ishte një mister gjatë sezonit 3. Pas një nate jashtë në San Diego me Xhen dhe Meredith, Heather u shfaq me mavijosje, por rrethanat ishin të paqarta pasi kamerat e Bravo nuk po filmonin. Heather fillimisht kishte shprehur konfuzion për incidentin, duke thënë: “Nuk e di si ndodhi kjo, nuk më kujtohet”, dhe më vonë Rose, “Unë mendoj se të gjithë e dimë se çfarë ndodhi, thjesht mendoj se nuk duam flisni për të.”

Në ribashkimin e sezonit në janar 2023, Heather ruajti pasigurinë e saj, duke thënë: “Nuk e di se si e kam marrë syrin e zi. u nxorra. Nuk e di se çfarë ndodhi… Unë nuk mund të flas me asgjë tjetër përveçse shkova në dhomën time dhe u nxorra dhe u zgjova me një sy të nxirë.”

Jen Shah

Kishin ngritur spekulime rreth Jen’s përfshirjen, duke qenë se ata ishin bashkë atë natë, dhe Xhen ishte personi i parë Heather thirri të nesërmen në mëngjes. Heather i tha Andy Cohen në ribashkim se ajo i besonte Xhen më së shumti dhe fillimisht kërkoi ndihmën e saj për të krijuar një kopertinë duke u përpjekur të kuptonte se çfarë ndodhi. Ajo sqaroi: “Nëse do ta dija që Jen e bëri këtë, do ta mbuloja, por nuk ishte ky qëllimi im. Unë u nxorra jashtë. Çdo gjë mund të kishte ndodhur. Ende nuk e di se si ndodhi.”

Pjesa e parë e Amvisat e vërteta të Solt Lake City ribashkimi është caktuar të transmetohet të martën, më 9 janar, në orën 20:00 ET, në Bravo.