'RHOSLC' Argumenti i shëmtuar i Monica Garcia dhe mamasë së saj doli nga parukierja e Heather!

Klea

‘RHOSLC’ Argumenti i shëmtuar i Monica Garcia dhe mamasë së saj doli nga parukierja e Heather!

‘RHOSLC’ Argumenti i shëmtuar i Monica Garcia dhe mamasë së saj doli nga parukierja e Heather!

e Monica Garcias identiteti në Amvise të vërteta të Solt Lake City mund të ishte fabrikuar, por konfliktet e saj me nënën e saj, Linda Darnellishin vërtet intensive.

Monica Garcia

Kjo ishte e dukshme pas finales dramatike të sezonit 4, ku një video e zbuluar shfaqi një debat të ashpër mes Monika dhe Lindae regjistruar të nesërmen Angie Katsanevas’ Festa greke e Pashkëve.

Në video, Linda kritikuar Monika për të mos krijuar marrëdhënie më të mira me amvisat e tjera, përkatësisht Lisa Barlow, Meredith Marks, Heather Gaydhe Whitney Rose. “E vetmja gjë që bëtë ishte bashkimi i këtyre katër vrimave, kjo është e vetmja gjë që bëtë.” Linda tha. Ajo gjithashtu theksoi e Monikës dështimi për të marrë më shumë kohë para ekranit duke mos “luajtur mirë” dhe i kujtoi asaj të sillej sikur gjithçka ishte në rregull.

Shtypni luajtjen më poshtë.

Monika40-vjeçarja u hakmor duke akuzuar nënën e saj se e kishte braktisur gjatë konfrontimeve me gratë e tjera. “Ti je rrëmujë af–mbreti, dhe e bëre atë dje! Je i çmendur, dukesh si një i çmendur që ta dish, “tha ajo. Monika përmendi gjithashtu se ajo ra nga shkallët në Angie’s shtëpi, të cilën nëna e saj e hodhi poshtë si faj të saj.

Monica Garcia

Debati u përshkallëzua me Monika duke e quajtur nënën e saj “të neveritshme” dhe “të pahijshme” dhe duke i kërkuar asaj të largohej nga shtëpia. Pavarësisht shkëmbimit të nxehtë, debati vazhdoi me Linda duke shprehur zhgënjimin e saj për marrjen e një dite pushimi për të filmuar dhe e akuzuar Monika humbja e fokusit në objektivin e tyre. Monikanë këmbim, akuzoi nënën e saj se nuk ishte simpatike dhe një nënë e tmerrshme, veçanërisht se nuk kujdesej për rënien e saj. Linda u përgjigj ftohtë se nuk i interesonte, duke kritikuar e Monikës pamjen.

Monica Garcia

Pas rrjedhjes së videos, Monika pohoi në rrjetet sociale se ish-shoqja e saj më e mirë dhe Heather’s stilist, Tanesha Luckett, ishte përgjegjës për lirimin e tij. Ajo postoi një pamje të një bisede që tregon se ajo i dërgon videon Tanesha dhe la të kuptohet për një “heqje të plotë” nga Tanesha.

Tanesha Luckett

Ne pergjigje, Tanesha mohoi publikimin e videos në Instagram Story, duke sqaruar se qëllimi i saj nuk ishte të dëmtonte Monika por për të mbrojtur emrin e saj ndaj akuzave në lidhje me llogarinë e trollit në Instagram, Reality Von Tease. Kjo llogari,

ekspozuar nga Heather në finalen e sezonit 4, dyshohet se u përdor nga Monika për të sulmuar anëtarët e kastit origjinal, përfshirë të burgosurit tani Jen Shah.

Monika pranoi se ishte pjesë e grupit që kandidon Realiteti Von Teasefillimisht synonte Xhen, ku gratë e tjera janë objektiva të padëshiruara. “Gratë e tjera ishin vetëm dëm kolateral,” Monika thuhet në një rrëfim.

Monica Garcia

Konfirmoi edhe finalja Jen Shah si shkaktar i Heather’s syri i zi, një akuzë që i dënuari e ka mohuar që atëherë.

Ribashkimi trepjesësh i Amvisat e vërteta të Solt Lake City është vendosur të transmetohet duke filluar nga e marta, 9 janar në 20:00 ET në Bravo.