RHONY Sezoni 14 Surpriza Ribashkimi

Klea

RHONY Sezoni 14 Surpriza Ribashkimi

Pjesa II e Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Ribashkimi i sezonit 14 u transmetua në Bravo të dielën, më 29 tetor. Ribashkimi me dy pjesë të RHONY mbuloi të gjitha temat e nxehta të këtij sezoni, duke përfshirë luftën famëkeqe të Erin Lichy dhe Ubah Hassan në Anguilla dhe jetën e dashurisë top-sekret të Jenna Lyons. Këtu janë të gjitha surprizat dhe pikat kryesore të ribashkimit të sezonit të RHONY 14.

Turneu i faljes së Erin

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Erin ishte padyshim përzierësi më i madh i tenxheres këtë sezon. Njujorkezja ishte vazhdimisht e përfshirë në konflikt me gratë e tjera dhe shumicën e kohës, ajo e fillonte atë. E dua atë për të.

Erin u duk si me vullnet të fortë, me opinion dhe pak kokëfortë, kështu që pasiviteti i saj në ribashkim ishte një surprizë totale për ne. Ne prisnim që Erin të kishte një strategji të fortë mbrojtëse të përgatitur për të justifikuar veprimet e saj këtë sezon, por në vend të kësaj, ajo kryesisht u kërkoi falje majtas-djathtas kolegëve të saj.

Në fund të ribashkimit, Erin tha se ajo duhet të punojë për lindjen e saj pasi kuptoi se si fjalët e saj lënduan gratë e tjera. Joooo!! Erin, mos ndrysho kurre! Vetëdija nuk është kurrë e mirë për një amvise të vërtetë. Ky sezon nuk do të kishte qenë asgjë pa mënyrat tuaja nxitëse! Shpresojmë që Erin të harrojë të gjitha mësimet që mësoi këtë sezon dhe ta kthejmë mbretëreshën tonë të dramës vitin e ardhshëm.

Ubah erdhi në HOT

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ubah nuk po frenonte asgjë në ribashkim, veçanërisht kur bëhej fjalë për dramën telefonike të Anguilla nga ferri. Modelja ishte ende e mërzitur nga Erin që i mori telefonin gjatë udhëtimit të vajzave dhe vazhdoi të bënte një shaka të plotë për shakanë e gabuar.

Biseda u ashpërsua aq shumë sa Ubah filloi të qante dhe Erin nxitoi për të ngushëlluar shoqen e saj.

Historia e fejesës tre herë e Brynn u çmend më shumë

(Foto nga Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media)

Brynn Whitfield tërhoqi vëmendjen e fansave këtë sezon kur zbuloi se më parë ishte fejuar… tre herë. A mund të jetë ajo më ikonë?

Fansat takuan një nga ish-të fejuarit e Brynn këtë sezon, kur ajo e kaloi ditën me ish të dashurin e saj, Gideon Lang-Laddie. Kimia mes të dyve ishte e dukshme dhe shumë fansa pyesnin veten pse ajo nuk u martua me të.

Në ribashkim, Andy Cohen e pyeti Brynn për tre fejesat e saj dhe ajo zbuloi se të tre ish të fejuarit e saj i propozuan asaj kur ishin ndarë. ÇFARË? Andy e ka transmetuar plotësisht këtë informacion, duke e quajtur atë “romantik”.

Ai u largua shpejt nga tema, por ne ishim në shtëpi si “Whaaatttt?” Ne e dinim historinë e Gideonit. Ajo kishte një të dashur, Gideoni i propozoi asaj, ajo duhej t’i thoshte të dashurit se ishte e fejuar me një burrë tjetër. SUPER e sikletshme. Por të zbulojmë se ky skenar i ka ndodhur Brynn-it edhe dy herë të tjera është çmenduri për ne.

Sai erdhi për martesën e Jessel-it… Përsëri

(Foto nga Arturo Holmes/WireImage)

Martesa e Jessel Taank ishte një temë kryesore e diskutimit këtë sezon. Vajzat nuk mund të ndalonin thashethemet për Jessel dhe Pavit. U mërzit shumë shpejt dhe u ndje si vajzat e shkollës së mesme që flasin pas shpinës së shokut të tyre.

Erin kërkoi falje për të gjithë çështjen në ribashkim, por Sai De Silva mori një kërkim të fundit, duke i thënë Jesselit se ajo nuk “sheh një lidhje” midis saj dhe burrit të saj, Pavit. Oh.

Gratë nuk e donin Xhenën në shfaqje

(Foto nga Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media)

Në pjesën e parë të ribashkimit, Ubah njoftoi se gratë e tjera nuk donin që Jenna Lyons në shfaqje. Vërejtja ishte krejtësisht e kotë, madje edhe Andi ishte i hutuar. Andi hodhi poshtë pretendimin dhe vazhdoi me pyetjet e tij. Fatmirësisht, Jenna iu kthye pretendimit në fund të ribashkimit.

Sai iu drejtua vërejtjes, duke thënë se ajo, Erin dhe Jessel fillimisht kishin rezerva nëse Jenna do të futej në grup.

“Para se të takoheshim me Jenna-n, ne të tre, besoj, thamë, ‘Oh, nuk mendoj se ajo do të futet në grup’, tha Sai, duke iu referuar vetes, Erin dhe Jessel. “E cila, unë i qëndrova asaj në atë kohë. Nuk mendoja se do të futeshe në grup. Mendova se ishe një kartë e egër – ti je një kartë e egër – të gjithë e thanë atë.”

“Po, sepse ju jeni si një person profesionist, normal dhe ne jemi të gjithë të çmendur,” shtoi Erin.

Gratë thanë se ata bënë një supozim sepse nuk e njihnin personalisht njeriun e modës para xhirimeve.