RHONY Sezoni 14 Pamje rrëfimtare: më e mira dhe më e keqja

Klea

RHONY Sezoni 14 Pamje rrëfimtare: më e mira dhe më e keqja

RHONY rindezja ka qenë një surprizë e këndshme, duke fituar edhe fansat skeptikë prej kohësh (epo, shumica prej tyre). Kur u njoftuan anëtarët e rinj të kastit, veçanërisht ish-dizenjatorja e J. Crew, Jenna Lyons, shikuesit e Bravo shpresonin për më shumë modë të lartë dhe më pak Jovani. Por keni rrymën Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut ofruar në atë potencial?

Po shikojmë pamjet më të mira dhe më të këqija rrëfimtare të sezonit 14 të RHONY që janë zbuluar deri më tani. As në gjysmë të sezonit, tashmë ka shumë për të diskutuar.

Më e mira – Fustani rozë i Brynn Whitfield

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Ky fustan i prerë me mëngë të fryra të heqshme është me flluska, i guximshëm dhe i paharrueshëm. Pra, është njësoj si Brynn Whitfield, ylli më i përfolur i rindezjes. Ky dizajn PatBO duket si versioni më i mirë i asaj që duhej të ishte fustani i maturës së Molly Ringwald në Pretty In Pink.

Është gjithashtu në kohë të përkryer për trendin Barbiecore. Brynn padyshim e pëlqen këtë nuancë rozë, pasi ajo kishte veshur një numër tjetër të prerë në këtë ngjyrë për premierën e rindezjes. Dhe pse të mos jetë ajo—duket e pabesueshme me tiparet e saj. Plus, është ngjyra perfekte për një vajzë që nuk mund të mos e dojë të qenit e dashuruar.

Më e keqja – Bustier xhins i Sai De Silva

Sai De Silva RHONY
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Edhe një ndikues i modës si Sai De Silva bën gabime. Kjo veshje me busti xhins dyshohet se është nga Mulger. Por sigurisht që nuk duket si moda jashtë kësaj bote për të cilën është e famshme marka legjendare. Në vend të kësaj, është aq keq i montuar, saqë në të vërtetë të shpërqendron. Dhe ky bob i mprehtë nuk është as stili ynë i preferuar i flokëve në Sai.

Një look i ngjashëm rrëfimtar ka mbajtur edhe Erin Dana Lichey, dhe nuk jemi të sigurt nëse i përshtatet më i miri apo më i keqi. Veshja e dyfishtë xhins e Erin është më e mirë se ajo e Sait. Pjesa e sipërme e saj ishte gjithashtu një stil më busti, megjithëse në fakt i shkonte asaj. Por në përgjithësi, ne nuk jemi të sigurt se xhins është pëlhura e duhur për rrëfimtarët e amvise.

Më e mira – Këmisha të bardha të freskëta të Jenna Lyons

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Jenna ishte tashmë një ikonë stili shumë kohë përpara se të bashkohej me Bravo. Pamjet e saj të dallueshme menjëherë përfshijnë buzët e kuqe, flokë të hijshëm, syze të mëdha dhe veshje të frymëzuara nga veshjet e meshkujve. Mund të mos jetë shija e të gjithëve, ashtu si kopra nuk është e saj. Por nëse asgjë tjetër, ju duhet ta respektoni atë për të qëndruar besnike ndaj vetes. Ky është përkufizimi i stilit personal.

Jo, një buton i bardhë i qartë nuk është pamja tipike rrëfimtare e Real Housewives. Por Jenna nuk është ylli tipik i Housewives – dhe kjo është pikërisht arsyeja pse ne e duam atë.

Gjithashtu vlerësojmë që rrëfimtarët e saj janë filmuar para një prej dollapëve të saj ikonë.

Më e keqja – e Brynn-it… Çfarëdo që të jetë kjo

Brynn Whitfield RHONY
(Fotografia: Bravo/Youtube)

Stili i Brynn është zakonisht në pikën. Ajo ka veshur kaq shumë gjëra të lezetshme jashtë dhe në shfaqje, duke përfshirë edhe në rrëfimtarët. Fustani i saj i zi i zbukuruar me pupla, të cilin e kombinoi me një bisht të lartë, i mungonte për së miri prerja.

Por kjo pamje e veçantë rrëfimtare na huton më shumë se çdo gjë. Ne as nuk jemi të sigurt se si ta quajmë atë. Është një top, ne e dimë këtë. Por kjo është një … rruaza … jakë breshkë? Me thekë? Duket si diçka që një showgirl në Vegas do të vishte si kostum.

Dhe me gjithë atë rruaza, duket tmerrësisht e rëndë. Ndoshta Cher ose Diana Ross mund ta bënin këtë punë në skenë në atë kohë. Por ndërkohë që na pëlqen një pamje rrëfimtare e tepërt, ne jemi kryesisht të hutuar pse do ta zgjidhnit këtë për t’u ulur dhe biseduar me orë të tëra.

Ashtu si fustani i saj rozë, është PatBO. Por ajo vesh atë fustan, ndërsa ky top e vesh atë. Është thjesht shumë – kjo është ajo që disa shikues mendojnë për vetë Brynn.

Më e mira – Braleta e Bejeweled e Ubah Hassan-it

Ubah Hassan është aq e bukur, sa mund të bëjë gjithçka të funksionojë. Por kjo pamje e veçantë rrëfimtare është unike dhe absolutisht mahnitëse. Ajo po promovon gjithashtu markën e re Harbison Studio.

Nuk është çudi që stilisti, Charles Harbison, e quajti atë një muzë. Një ngatërresë jonë është se ne dëshirojmë që rripat të përshtaten më mirë. Por në përgjithësi është një pamje kaq e mrekullueshme, saqë mund të falim disa të meta të lehta.

Më e mira – fustani i kuq i zjarrtë i Jessel Taank

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Ndonjëherë, pamjet më të mira të rrëfimit të Real Housewives kanë të bëjnë më pak me të qenit elegant ose të veshur. Në vend të kësaj, ajo që e ndan një ansambël nga pakoja janë mënyrat se si ai përfaqëson në mënyrë të përsosur personazhin e yllit të realitetit.

Një fustan i kuq i zjarrtë me një detaj ekstravagant të shpatullave, i krijuar për t’iu ngjasuar trëndafilave të lulëzuar, ka shumë kuptim për Jessel Taank. Ajo e aksesoi numrin e Carolina Herrera me një updo dhe një buzëkuq të kuq të përsosur. Jessel nuk është e qetë, kështu që sigurisht ajo vishet me zë të lartë. Shihni gjithashtu, setin dypjesësh me temina ngjyrë vjollce me mëngë të mbuluara me gëzof që ajo veshi në festën e përvjetorit të Erinit.

Nuk patëm një vështrim mjaft të mirë të pamjes së saj të fundit rrëfimtare, një fustan të zi, të bardhë dhe ari me çmim 6800 dollarë, për të bërë thirrjen e fundit. Por bazuar në atë që pamë, është tepër e lartë, pak e çuditshme dhe si diçka që Joan Collins do të vishte në Dinasty. Me fjalë të tjera, ne jemi të sigurt se do të bëjë listën më të mirë sapo të hedhim një vështrim tjetër.