RHONY Sezoni 14 Fituesit dhe Humbësit

Klea

RHONY Sezoni 14 Fituesit dhe Humbësit

Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Sezoni 14 pothuajse ka përfunduar, me vetëm ribashkimin për t’u transmetuar. Sezoni 14 ishte një udhëtim i egër, që paraqiste një kast krejtësisht të ri. Ubah Hassan, Jenna Lyons, Erin Lichy, Sai De Silva, Jessel Taank dhe Brynn Whitfield bënë debutimin e tyre këtë sezon. Ndërsa disa u pritën mirë nga fansat, të tjerët jo shumë. Tre nga gratë e përfunduan sezonin 14 të RHONY me një notë të lartë, ndërsa tre të tjerat nuk lanë përshtypjen më të mirë.

Ubah Hassan – Fitues

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ubah ishte padyshim një nga fitueset e sezonit 14 të RHONY, dhe asaj nuk iu desh shumë kohë për t’u bërë e preferuara e fansave. U bë menjëherë e qartë se Ubah kishte një dëshirë të fortë – në fund të fundit ajo ka biznesin e saj të salcës së nxehtë! Ndryshe nga disa nga anëtarët e tjerë të kastit, Ubah gjithmonë i shikonte gjërat nga një këndvështrim racional dhe bëri çmos që të mos ishte burimi i dramës. Megjithatë, ajo nuk hezitoi të mbrohej, si për shembull kur Erin ia fshehu telefonin në mënyrë famëkeqe.

Gjatë finales së sezonit 14, u zbulua se Ubah aktualisht po shihte dikë të ri. Ubah e filloi sezonin si single, kështu që kjo ishte padyshim një zbulim i këndshëm. Ubah e mbylli sezonin me një notë super pozitive, ndërsa disa nga shokët e saj të kastit nuk ishin aq me fat.

Jenna Lyons – Fituese

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Jenna është një tjetër fituese nga sezoni 14 i RHONY, i cili e filloi sezonin si disi e dobët. Ngjashëm me Ubah, Jenna filloi sezonin single dhe gati për t’u bashkuar. Megjithatë, në fund të saj, ajo arriti të gjejë dashurinë dhe aktualisht po përflitet se ajo mund të jetë edhe e fejuar!

Një tjetër gjë e mrekullueshme për Jenna ishte se ajo kurrë nuk dështoi të ishte vetvetja e saj autentike. Ajo ishte e hapur se nuk dëshironte të fluturonte si trajner dhe bëri një deklaratë të guximshme duke vendosur të veshë xhinse në ribashkim. Ne miratojmë! Jenna tregoi shumë rritje gjatë gjithë sezonit, gjë që e konsideron atë si një nga fitueset.

Jessel Tank – Fitues

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Pavarësisht se kishte një udhëtim të vështirë në sezonin 14 të RHONY, Jessel gjithashtu përfundoi si fitues. Jessel kishte një nga harqet më të mëdha të shpengimit të sezonit, pasi ajo nuk e nisi me notën më të mirë. Deri në fund të sezonit, nuk kishte shumë fansa që nuk ishin duke u mbështetur në Jessel. Ajo trajtoi me hijeshi ngacmimet nga disa gra të tjera, të cilat shkuan aq larg sa sugjeruan se burri i saj mund ta tradhtonte.

Gjatë finales, Jessel u kthye më i fortë se kurrë. Ajo mbylli shpejt Sain dhe Erin kur ata u përpoqën të fillonin një dramë, gjë që tregoi se ajo ishte personi më i madh. Jessel e përfundoi sezonin 14 të RHONY si fitues në librin tonë!

Sai De Silva – Humbëse

Sai De Silva
Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Fatkeqësisht, Sai ishte një nga humbësit e këtij sezoni, ajo solli vërtet energjinë e zuzarit! Sai ishte e paarsyeshme në grindjen e saj me Jeselin, e cila ishte asgjë më pak se e vogël. Gjatë finales së sezonit, Sai u bë agresiv dhe i vrazhdë me Jesselin pa asnjë arsye. Sai përfundimisht doli shumë jashtë kontrollit dhe filloi të shante, gjë që rezultoi në largimin e Jessel.

Jessel nuk ishte e vetmja grua që Sai bëri pis, pasi ajo ishte gjithashtu një shoqe e keqe për Ubah. Ubah i besoi Sait që të mos u tregonte grave të tjera për burrin e saj të ri misterioz, por Sai kishte buzë të lira. U zbulua gjatë finales se Sai ishte kthyer në fjalën e saj në Ubah. Po.

Brynn Whitfield – Humbëse

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Brynn gjithashtu e përfundoi sezonin si një humbëse, pasi ajo ishte burimi i pjesës më të madhe të dramës finale. Ndërsa Brynn nuk ishte e përfshirë në aq shumë dramë para kësaj, finalja vërtet ndryshoi fatin e saj. Në fund të fundit, ishte festa e saj e ditëlindjes që shkaktoi kaos!

Pas disa pijeve, Brynn u hodhi të gjithëve bombën se Ubah kishte një të dashur të ri. Ndërsa ky ishte edhe faji i Sait, Brynn duhet ta kishte ditur më mirë, pavarësisht. Brynn bëri gjithçka për të vënë në siklet Ubah, gjë që nuk është aspak e këndshme.

Erin Lichy – Humbëse

Greg Endries/BRAVO nëpërmjet Getty Images

Më në fund, Erin është e fundit në listën tonë të humbësve fatkeq të sezonit 14 të RHONY. Ndërsa Erin kishte qëllime të mira ndonjëherë, ajo në fund të fundit kontribuoi në shumë dramë. Erin gjithashtu demonstroi cilësi të ulëta si vajza gjatë gjithë sezonit, si për shembull kur ajo u tregoi Jenna grave të tjera në Anguilla.

Erin gjithashtu kishte një tendencë për të qenë hipokrite, si kur ishte në gjendje të bënte shaka për martesën e Jessel-it pa qenë në gjendje të dëgjonte shaka për të sajën. Ndërsa Erin nuk ishte më e keqja gjatë finales, ajo nuk ishte as më e mira. Ajo fillimisht veproi jashtëzakonisht e papjekur kur Jessel hyri, gjë që ishte thjesht e panevojshme.