RHONY Sezoni 14 Amvise që kanë bërë 180

Klea

RHONY Sezoni 14 Amvise që kanë bërë 180

Kur rindizet sezoni 14 i Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut më në fund u shfaq premierë, pati një optimizëm të kujdesshëm. Ky grup ishte më i ri dhe më i larmishëm se kasti i mëparshëm. Shikuesit ishin kuriozë të shihnin se çfarë sollën në tryezën Bravo. Fansat e RHONY krijuan shpejt përshtypjet për anëtarët e rinj të kastit. Disa nga amvisat e sezonit RHONY 14 nuk u pëlqyen nga kërcimi, ndërsa të tjerat u përqafuan shpejt.

Por me kalimin e sezonit, disa nga zonjat pësuan një ndryshim tronditës të fatit. Ja cilat janë amvisat e sezonit 14 që kanë bërë plot 180 që nga premiera.

Jenna Lyons

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Jenna Lyons është ish-presidentja e J. Crew. Ajo është një ikonë e modës dhe ka dollapin për ta vërtetuar. Shumica e fansave të RHONY prisnin që Jenna të ishte e përmbajtur dhe e ashpër. Në vend të kësaj, Jenna tregoi se ishte e çuditshme, e zgjuar dhe e kujdesshme. Ajo gjithashtu tregoi se nuk e pëlqente koprën dhe trajnerin e fluturimit.

Ndërsa sezoni vazhdonte, Jenna u bë më e rehatshme me grupin dhe filloi të ishte e prekshme. Ajo ndau pasiguritë e saj që rezultojnë nga diagnoza e saj mjekësore e pigmentit inkontinenti, i cili njihet gjithashtu si sindroma Bloch-Sulzberger.

Instituti Kombëtar i Çrregullimeve Neurologjike dhe Stroke raportoi se kjo gjendje shkakton plagë në lëkurë, si dhe humbje të flokëve dhe probleme me dhëmbët. Si rezultat, Jenna shkoi në Anguilla përpara grupit për t’u nxirë në mënyrë që të ndihej më rehat me zonjat.

Ndërkohë që Jenna e mbante të fshehtë jetën e saj të dashurisë, ajo ngadalë filloi të hapej me kolegët e saj. Ajo është lehtësisht MVP e sezonit 14 të RHONY.

Jessel Taank

John Nacion/Getty Images

Gjatë disa episodeve të para të sezonit 14 të RHONY, publicisti i modës Jessel Taank dukej mospërfillës dhe kryetar. Ajo iu ankua nënës dhe bashkëshortit të saj, Pavit Randhawa për pastërtinë e shtëpisë së saj.

Ajo madje i tha bashkë-yllit Erin Lichy se Tribeca “po vinte dhe po vinte”. Si një banore krenare e Tribekës, Erin nuk ishte i kënaqur.

Jessel tregoi se ajo dhe burri i saj, Pavit, nuk kishin qenë intime për 18 muaj. Pasi u zbulua ky intelekt, ishte gjithçka për të cilën zonjat mund të flisnin. Jessel u ndoq pa mëshirë për këtë, edhe pasi Pavit caktoi një qëndrim qëndrimi në mënyrë që ata të mund të kalonin pak kohë romantike larg djemve të tyre binjakë.

Erin dhe Sai De Silva gjithashtu pyetën Pavit dhe Jessel rreth udhëtimit të tij të ardhshëm 24-orësh në Vietnam për të marrë pikë kilometrazhi dhe për t’u çlodhur. Sai dhe Erin (dhe burrat e tyre) kishin mendje të dyshimta. Por Jessel nuk ishte i shqetësuar.

Çfarëdo që tha Jessel u analizua dhe u shqyrtua, veçanërisht nga Erin dhe Sai. Sai ishte i tërbuar sa herë që Jessel i krahasonte fillimet e saj modeste me historinë e varfërisë dhe vështirësisë së Sait. Sait e humbi që Jessel thjesht po përpiqej të lidhej. Dhe Erin e quajti atë “një princeshë”.

Por kur Jessel e ftoi Sain për drekë në mënyrë që ata të varrosnin kapelën, ajo shkoi majtas. Sai, i cili ishte 20 minuta me vonesë, e qortoi Jesselin për 40 minuta vonesë pa asnjë telefonatë. Zonja, besoj se të dy keni telefona. Kur Jessel kërkoi falje dhe u përpoq të lidhej duke treguar një histori se si xhaxhai i saj vdiq nga alkoolizmi, si nëna e Sait, dreka mbaroi. Sai u krye.

Fansat filluan ta mbështesin Jesselin sapo martesa dhe historia e saj e jetës u bënë ushqim për bashkë-yjet e saj. Dhe pikërisht kështu, një horr RHONY u shndërrua në një princeshë.

Sai De Silva

Sean Zanni/Patrick McMullan nëpërmjet Getty Images

Në fillim, Sai i lindur në Brooklyn dukej hipur, i sigurt dhe interesant. Por ndërsa seriali filloi, ajo dukej e hapur dhe e vrazhdë.

Ajo la rinovimin e zotimit të Erin dhe bashkëshortit të saj Abe Lichy për të marrë pak ushqim. Dhe as që tha lamtumirë! Ju nuk doni një Sai të uritur.

Ajo gjithashtu kishte probleme me historinë e Jessel për prejardhjen e saj. Sai e akuzoi Jesselin se gënjeu shumë herë. Mendoj se ishte më shumë një keqkomunikim. Por fiksimi i Sait me martesën e Jessel dhe Pavit ishte paksa i madh.

Pasi Jessel e quajti Sain një “vajzë të keqe”, influencuesi e hodhi poshtë atë etiketë. “Unë definitivisht nuk jam një vajzë e keqe. Mendoj se nuk duhet të ketë asnjë konfuzion për të qenë i sinqertë,” tha Sai për Entertainment Tonight.

Epo, edhe Ubah Hasani ka një kockë për të zgjedhur me Sain. Ajo i tha Sait se kishte një të dashur sekret. Pasi u betua për të mbajtur sekretin, Sai i tha rastësisht Erinit. Dhe më pas, Erin dhe Sai i thanë Brynn Whitfield. Në festën e ditëlindjes së Brynn-it, vajza e ditëlindjes në mënyrë të dehur e pyeti Ubahun për burrin e saj të ri. Ubah e dinte se Sai e derdhi çajin. Për të mbrojtur veten, Sai pohoi se ajo i tha Brynn jashtë kameras.

Por Brynn pohoi se Sai e kishte thënë tashmë në kamera. Miqësia e Sait dhe Brynn u prish pas kësaj. Dhe Sai me siguri fitoi etiketën e saj si një treguese e së vërtetës. Por kjo ishte plot 180 nga prezantimi i saj.

Erin Lichy

Gavin Bond/Bravo përmes Getty Images

Gjatë premierës së sezonit 14 të RHONY, Erin u shfaq me familjen e saj të gjerë, duke shijuar një vakt dhe duke kaluar kohë së bashku. Ajo dukej me këmbë në tokë dhe e afërt.

Megjithatë, më vonë ajo shfaqi një paaftësi për të lënë asgjë të shkojë. Erin kishte probleme me të gjithë yjet e saj. Dhe ajo ishte emëruesi i përbashkët në të gjitha grindjet. Peti është reçeli i Erinës.

Erin u zemërua që disa nga zonjat po flisnin gjatë rinovimit të betimit. Dhe ajo u tha të gjithë yjeve të saj se Jenna nuk fluturoi në Anguilla me ta sepse nuk donte të fluturonte me autobus. Kështu, Jenna e gjorë hyri në folenë e një grerëzash kur mbërriti.

Si Sai ashtu edhe Erin u pëlqenin të teorizonin për martesën e Jessel dhe Pavit. Ndoshta Erin duhet ta mbajë në sy burrin e saj. Sipas mendimit tim, Abe the Babe ka disa flamuj të kuq që valëviten.

Nëse do të kishte një zuzar që trazon këtë sezon, çmimi duhet t’i shkojë Erinit. Ajo krijoi dramë nga çdo thërrime të zakonshme djathi që mund të gjente. Dhe nuk ishte një pamje e mirë.