RHONY Sezoni 14 Amvise që japin ndjesi të këqija

Klea

RHONY Sezoni 14 Amvise që japin ndjesi të këqija

Disa fansa të Bravo kishin heshtur pritshmëritë për sezonin 14 të Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut. Rindezja kishte një kast krejtësisht të ri. Sezoni i kaluar tregoi qartë se pse shfaqja duhej të ripërpunohej. Unë u befasova këndshëm nga RHONY i ri. U ndje përsëri e freskët dhe argëtuese. Megjithëse kemi një kast të ri, disa mbajtës të mollëve po zhyten thellë në dramë. Pra, cilat amvise të sezonit të 14-të të RHONY po japin tashmë vibe zuzare këtë sezon?

Sai de Silva

(Foto nga: Noam Galai/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Sai de Silva e quajti veten “molla më e keqe” në kastë. Kjo ndikuese dhe mama gjithmonë flet mendjen e saj. Edhe nëse ajo është e hapur ose prerëse.

Ajo dhe Brynn Whitfield nuk donin të shiheshin në restorantin ku Erin Lichy bëri një rezervim për grupin. Ata thanë se do të shkonin në shtëpi, por në vend të kësaj shkonin në një restorant tjetër për darkë. Nëse nuk do ta kishin postuar në rrjetet sociale, Erin nuk do ta dinte.

Më pas Sai e ofendoi Erinin duke hedhur djathin në tabelën e saj të karkalecave. Por ndikuesja mohoi fuqishëm se e urren djathin. Gjatë sezonit të RHONY 14, amvisat qëndrojnë në shtëpinë e Erin në Hamptons, Sai u ankua se ishte e uritur. Në mënyrë të përsëritur.

Dhe ajo u largua nga rinovimi i zotimit të Erin dhe Abe Lichy për të marrë një darkë. Morali i historisë është se ju nuk dëshironi të shihni një Sai të uritur. Përndryshe, mund të mos e shihni për një kohë të gjatë. Ajo do të shkojë në një restorant për të kafshuar.

Jessel Taank

Jessel Taank
(Foto nga Michael Loccisano/Getty Images)

Jessel Taank është një publicist i modës me dy djem binjakë të adhurueshëm. Ajo është gjithashtu amvisa e parë indiane në ekskluzivitet.

Ajo është e njohur për të shprehur mendimin e saj, gjë që shpesh e futi në një grumbull telashe. Në Hamptons, ajo u ankua tek Erin se ishte shumë e ftohtë dhe nuk kishte Wi-Fi.

Kur Jenna Lyons i dhuroi Jessel-it disa të brendshme, ajo nuk ishte një fanse. “Më duket sikur po e dua pemën e Krishtlindjes,” tha Jessel për këmishën e natës jeshile dhe të zezë. “E urrej absolutisht… Kjo nuk është aspak atmosfera ime”, i tha ajo Jenna-s. Sigurisht, ndjenjat e Xhenës ishin të lënduara.

Jessel i sugjeroi Erinit që të takoheshin për kafe sapo të ishin në shtëpi nga udhëtimi në Hamptons. Ajo u takua me Erin në lagjen e saj Tribeca dhe tha se zona ishte “me të vërtetë në zhvillim e sipër”. Një Erin e habitur u përgjigj: “Është si kodi postar më i shtrenjtë. Jo se po e them këtë për mua… Është tashmë atje.”

Kur Erin vuri në dukje se ndoshta Xheseli ishte mësuar të përkëdhelej, Xheseli u mërzit. Ajo e goditi Erinin që nuk e pranoi se ishte kthyer në punë. Por Erin pohoi se ajo nuk e dinte. Kur Jessel la të kuptohej se Erin nuk i mbështeste gratë që punonin, Erin u acarua.

“Po, definitivisht jo në të njëjtën faqe. Nuk kam kohë për miq të rremë”, tha Jessel. “Pra, përshëndetje për këtë.” Ajo as nuk i tha lamtumirë Erinit para se të nisej.

Jessel ishte thjesht qesharak

Jessel Taank
(Foto nga John Nacion/Getty Images)

Ndërkohë, Jessel ia ktheu perceptimet e të tjerëve për të me humorin e saj britanik. “Kishte një shkëputje të madhe kulturore. Ndjehem sikur kam jetuar mjaft gjatë në Shtetet e Bashkuara, por jam ende shumë sarkastike dhe e thatë,” shpjegoi ajo.

Epo, kjo nuk shpjegon tërbimin për dhuratën e Xhenës dhe madje edhe ankesën që mamaja e saj fle shumë vonë në mëngjes. Në fund të fundit, nëna e saj po ndihmon në kujdesin për binjakët. Ndoshta titulli zuzar i Jessel është më shumë në shenjë sesa ajo do të dëshironte ta pranonte.

Erin Lichy

(Foto nga Bryan Bedder/Getty Images për Vox Media)

Erin është një nënë punëtore e tre fëmijëve dhe punon në prona të paluajtshme dhe dizajn të brendshëm. Ajo tashmë erdhi me aftësitë e saj për të nxitur në tenxhere. Në festën e Jenna-s, në vend që të përballej menjëherë me Brynn-in për “portën e djathit”, ajo e la bashkë-yllin e saj të përpëlitej dhe të vuante derisa ta diskutonin atë. Një lloj i keq i thjeshtë, apo jo?

Pastaj Erin planifikoi një ceremoni ekstravagante të rinovimit të betimit. Ndërsa ajo ishte e shqetësuar se Brynn do të flirtonte me babanë e saj, ajo duhet të kishte mbajtur një sy tek burri i saj, Abe.

Është e drejtë, Brynn flirtoi me “Abe the Babe” në ceremoninë e tij të rinovimit të betimit. Ajo e ngacmoi se ishte beqare nëse ai dhe Erin divorcoheshin ndonjëherë. Më pas, për shkak se çifti nuk i tha kurrë zotimet e tyre gjatë dasmës, ajo bëri shaka se ata nuk ishin të martuar.

Jessel ishte dëshmitar i incidentit dhe mendoi se ishte i padëmshëm. Por kur Abe e mbushi Erinin, ajo u neverit. Së pari, Abe kaloi duke i thënë gruas së tij se ishte marrëzi, në pranimin se ishte e papranueshme.

Edhe Erin u tërbua kur Sai doli nga festa pa thënë lamtumirë. Po, Sai ishte në gjendje uria dhe kërkonte një vakt të denjë. Si një peskatarian, derrat në një batanije nuk po e prisnin atë.

Dhe kur Erin zbuloi se bashkë-yjet e saj RHONY po flisnin gjatë betimit, ajo u zemërua. Në fakt ishte gjatë të gjitha fjalimeve. Kështu që shumë fjalime.

Një Erin jo shumë e gëzuar

(Foto nga: Sean Zanni/Braavo nëpërmjet Getty Images)

Kur Brynn organizoi një mbledhje festive për grupin për të bërë kurora me lule, Erin kishte një objektiv. “Vendosa të shkoj në këtë kurorë [activity] sepse jam i inatosur. Unë dua t’i prish festën, ashtu siç prishi ajo timen”, ka thënë Erin.

Sapo mbërriti, ajo e thirri Sai-n se ishte i pasjellshëm dhe kishte marrë një “lamtumirë irlandeze” në festë. Por ajo me të vërtetë shkoi pas Brynn.

“Ajo që bëre ishte e tmerrshme,” tha Erin. Jessel dhe Sai shpjeguan se Brynn po bënte shaka. Por kur Brynn e quajti mbrëmjen “të mërzitshme”, Erin ia ndau mjaft. Ajo u ngrit dhe u tha amvisave të tjera të sezonit RHONY 14 se kishte mbaruar. Ndërsa ata iu lutën që të kthehej në tavolinë, ajo i hodhi mbi supe një gazetë, “Ju djema të gjithë thithni”.

Erin po i servirte vibe të drejtpërdrejta zuzaresh. Dhe unë jam këtu për të.