RHONY Newbie Racquel Chevremont është moda më e mirë ndër vite

Klea

RHONY Newbie Racquel Chevremont është moda më e mirë ndër vite

Një nga misionet e qarta të rindezjes së RHONY është të fokusohet në modën e lartë. Përveç Jenna Lyons, dhe të re të sezonit 15, Rebecca Minkoff, ka një fashioniste të re në bllok. Së fundmi u konfirmua se Racquel Chevremontnjë mike e Xhenës, po i bashkohet zyrtarisht Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut.

Ashtu si Jenna dhe Rebecca, Racquel ka qenë një pjesë e botës së modës për dekada. Ajo filloi të merrej me modeling në vitet ’90 dhe vazhdon edhe sot. E lindur në Brooklyn dhe e rritur në The Bronx, ajo ka një ndjenjë të veçantë stili në Nju Jork. Edhe kur nuk është në pistë, Racquel është e rregullt në Javën e Modës në Nju Jork.

Ajo është gjithashtu një forcë në botën e artit, si kuratore e njohur. Ajo madje kuroi koleksionin artistik të personazheve në spin-off “Sex and the City” dhe “Ashtu si kjo”. Pra, Racquel ka një sy të shkëlqyeshëm për atë që duket mirë. Dhe kjo duket qartë nga moda e saj ndër vite. Ndërsa ne mezi presim të shohim se çfarë vesh Racquel në RHONY, këtu janë veshjet përrallore dhe elegante të saj deri më tani.

Racquel Chevremont është elegant i Chanel

Ndryshe nga një ish-yll i RHONY, Racquel e do Chanel. Ajo është e rregullt në eventet e markës klasike në qytet. Kuratorja e veshi këtë ansambël në Darkën e Artistit Chanel Tribeca, një ngjarje që ajo e ndoqi shumë herë, më 10 qershor 2024. Ende nuk ka asnjë fjalë nëse ajo mori pjesë në debatin e sezonit të kaluar për RHONY Tribeca.

Pjesa e sipërme e hijshme dhe seksi me një shpatull është një kthesë unike në xhaketën me firmë të markës. Gjithashtu i përshtatet shumë stilit të saj personal, pasi Racquel-it i pëlqen ngrohja e krahëve ose një detaj i gjatë doreze. Ajo aksesoi me një nga çantat ikonike prej lëkure me tegela të Chanel. Në të njëjtin event vitin e kaluar, ajo veshi një kostum klasik me funde të bardhë tweed, të kombinuar me hijen e syve të purpurt.

Kjo veshje mori shumë dashuri nga bashkëpunëtorët e saj të rinj RHONY kur e ndau atë në Instagram. Sai De Silva, i cili komenton rregullisht në Instagramin e Racquel, postoi emoji me flakë. Jessel Tank shkroi “Stun” ndërsa Erin Lichy la sytë e zemrës. Postimi u pëlqye edhe nga aktori dhe ikona e stilit të tapetit të kuq, Colman Domingo.

E mrekullueshme në Gucci

Racquel Chevremont është e mrekullueshme në portokalli Gucci.

Duke parë modën e saj të tapetit të kuq ndër vite, Racquel pëlqen të kalojë mes ansambleve klasike elegante dhe të guximshme, që tërheqin vëmendjen. Asaj i pëlqen gjithashtu të luajë me estetikën e vendosur të markave të saj të preferuara luksoze, ndërsa shton prekjen e saj personale. Për galën LACMA Art + Film të Gucci-t, ajo përdori stilet më lozonjare të stilistit. Ndoshta ambienti i Kalifornisë e frymëzoi atë të vishte një ngjyrë kaq të ndritshme dhe me diell. Në fund të fundit, ajo ishte afër kontesë së famshme Orange.

Një fustan portokalli me temin mund të trembë disa njerëz, por amvisa më e re RHONY e bën atë të duket elegant. Me nuancën neoni dhe detajet e mëdha të harkut, është unike, por elegante, në vend të të miturit apo të kostumit. Një tufë ngjyrë vjollce mbretërore dhe këpucët e argjendta janë detaje shtesë argëtuese që shtojnë me sukses ngjyrat shtesë pa u përplasur. Për të cituar një bon mont të provuar dhe të vërtetë të modës, Racquel i vesh gjithmonë rrobat dhe rrobat nuk e veshin kurrë atë.

Racquel Chevremont është një festë e bukur në kopsht

Ylli i ri i RHONY Racquel Chevremont dhe partneri i saj në një event.

Për festën e kopshtit të Muzeut të Artit Modern 2018, të organizuar nga Carolina Herrera, Racquel veshi një fustan të përkryer si zonja. Racquel, e cila është hapur e çuditshme, mori pjesë në këtë ngjarje me partnerin e atëhershëm Mickalene Thomas.

Printimi i këtij fustani me gjatësi deri në çaj është sa klasik, ashtu edhe abstrakt. Ka ndjesinë e ilustrimeve që do të donit në një libër të vjetër për fëmijë. Është një printim që ia vlen ta shikoni më nga afër për të parë të gjitha detajet. Detajet e prera dhe skajet e dëmtuara shtojnë një prekje ekstra moderne. Ajo mund ta veshë lehtësisht sërish këtë fustan për të ngrënë drekën me vajzat RHONY.

Racquel di gjithashtu se si të aksesojë çdo pamje në mënyrë perfekte. Bizhuteritë dhe çanta prej ari që ajo ka veshur me këtë fustan janë mahnitëse dhe elegante. Bërtitini edhe këpucët e arta të Mickalene!

J’adore Dior

Racquel Chevremont në Dior.

Racquel veshi Dior nga koka te këmbët në shfaqjen e Javës së Modës në Paris në 2019. Dhe ajo dukej jashtëzakonisht e lezetshme. Do të faleshe të supozosh se ajo po ecte në shfaqje në vend që të merrte pjesë. Kjo është një veshje që bërtet “forcë në botën e modës së lartë”.

Pjesa më e mirë e kësaj veshjeje është se ju mund të tregoni se sa e fuqishme dhe e sigurt ndihet Racquel duke e veshur atë. Me një jumpsuit të ngushtë me printime, një xhaketë rrjetë në stilin anorak dhe çizme luftarake, ajo duket komanduese dhe e keqe. Më vjen keq që jam një rekord i thyer, por edhe një herë, aksesori i saj është i nivelit të lartë. Më pëlqen sesi dizajni i byzylykut të saj me zinxhir prej ari pasqyron materialin e xhaketës.

Nisur nga fotot nga ngjarja, ishte edhe një ditë me shi. Kështu Racquel arriti të vishej në modë të lartë, por edhe të përshtatshme për motin në të njëjtën kohë. Gjë që nuk është e lehtë për t’u bërë!

Më mirë të punosh, Racquel!

Racquel Chevremont mahnit me tema.

Racquel ka qenë gjithmonë ajo vajzë! Kjo pamje e sipërme me tema dhe pantallona cigaresh është nga një xhirim modelimi që ajo bëri në vitin 1992. Ajo mund të vishte pikërisht këtë veshje sot për një natë në qytet dhe ende të duket po aq e mrekullueshme. Në fund të fundit, vitet ’90 janë kthyer në modë! Meqenëse ajo ka qenë kaq elegante për dekada, mezi pres të shoh se çfarë vesh Racquel në pamjet e saj rrëfimtare RHONY.