RHONJ Sezoni 14 ka nevojë për një përballje Tereza dhe Melissa

Klea

RHONJ Sezoni 14 ka nevojë për një përballje Tereza dhe Melissa

Bota e Amvise të vërteta të Nju Xhersit është e veçantë, e prerë nga një leckë tjetër. Që nga sezoni 3, shfaqja ka qenë kryesisht e bazuar Teresa Giudice dhe te Melissa Gorga grindje familjare. Fansave u është dhënë argëtim me vite, i cili ka përfshirë një përleshje Catskills, një pagëzim kaotik dhe një situatë rrushi zemërimi në një vresht në Kaliforni.

Megjithatë, sezoni 13 tregoi se dy gratë më në fund lodheshin nga prerjet e tyre të çuditshme dhe varnin dorezat. Megjithatë, sado që fansat e Bravo duan një histori të re, është bërë një realizim i tmerrshëm që ne kemi nevojë dëshpërimisht për lojën e tyre të çuditshme të fjalëve dhe hedhjen e tavolinave për të vazhduar. Një përballje e Terezës dhe Melisës është pikërisht ajo që i duhet sezonit të ardhshëm.

Kushtojini vëmendje, Puh-Qira!

(Foto nga Gary Gershoff/WireImage)

Është zbuluar se Teresa po refuzon të bisedojë me Melissa në ribashkimin e sezonit 14. Kjo, miqtë e mi, është e papranueshme. Ka qenë raund pas raundi i Tre vs. Melissa pay-per-view, pa asnjë fitues aktual në fund të çdo sezoni. Shikuesit menduan në fund të sezonit të kaluar se rrjeti mund të kishte vendosur të linte një nga gratë të ikte, por jo. Jemi ende në purgator, duke u përgatitur për sezonin e mundshëm të dobët përpara.

RHONJ është mbështetur te Tereza dhe Melissa që kur fansat mësuan se mund të sillni biskotat e gabuara të Krishtlindjeve në një mbledhje italiane. FYI nuk zgjodhi kurrë biskotat me spërkatje. Për vite të tëra, të dyja gratë kanë mbajtur peshën e Garden State. Ata shpesh vënë në rrezik dinamikën e tyre familjare për hir të kohës shtesë televizive. Në një farë mënyre, plani funksionoi dhe Bravo ishte më se i lumtur që ndante mospëlqimin e tyre të ndërsjellë për njëri-tjetrin. Megjithatë, tani, duke qenë fjala për mamin, taktika duket se nuk funksionon më.

A është Bushtër më mirë?

(Foto nga Gilbert Flores/Variety nëpërmjet Getty Images)

Duket se Teresa po bën gjithçka në fuqinë e saj për të shmangur një grindje në ekran me armikun e saj kryesor. Por ky është një problem. Të gjithë e dinë se një grindje është thelbësore për suksesin e sezonit të ardhshëm. Edhe pse ka ende disa sulmues të rëndë, fjalë për fjalë, si Jennifer Aydin dhe Danielle Cabral, askush nuk krahasohet me përleshjet Gorga/Giudice.

Është vënë re se Melissa mund të ulet në një shoqe ose të lirohet fare. Në fund të fundit, pa Terezën, asaj i mungon çdo formë e historisë. Nëna e tre fëmijëve e ka pasur gjithmonë dramën e saj rreth kunatës, duke mos u shqetësuar kurrë për të bërë një emër për veten. Po, ajo ka pasur momente të vogla si karriera e saj e këngës dhe butiku i saj i modës, por asgjë nuk ka krahasuar udhëtimin e Terezës në burg, divorc dhe Louis Ruelas.

(Foto nga Dave Kotinsky/Getty Images)

Mendimet delirante të Terezës i janë atribuar shumicës së shpërthimeve të saj në ekran. Asnjë amvise tjetër nuk është përpjekur kaq shumë të bindë audiencën se kunata e saj është striptiste, ka hedhur më shumë pije ose e ka shtyrë Andy Cohen përsëri në karrige sesa Tereza. Mund të argumentohet se grindjet e saj në fakt ndihmuan që ekskluziviteti i Nju Xhersit të bëhet ai që është sot. Nëse fansat nuk duan një rindezje, ata duhet të luten që Tereza të humbasë qëndrimin e saj namast dhe të shkojë gjithë Paterson në këngëtaren On Display.

Edhe pse pothuajse të gjithë shikuesit janë lodhur nga mashtrimet e Tre, me shumë që theksojnë se kanë qenë VITE të të njëjtit skenar, rezulton se mund të na duhen të njëjtat veprime për të shpëtuar ekskluzivitetin nga pragu i kolapsit. Teresa veçanërisht i ka dhënë kaq shumë serialit, duke ndarë zjarrin e saj të martesës dhe mentalitetin e turmës. Të mendosh për një përballje të Terezës dhe Melisës që nuk do të ndodhë gjatë sezonit 14 është vërtet e paimagjinueshme.

Nuk e di nëse ajo dëshiron të jetë unë apo të më lëkurojë

(Foto nga: Greg Endries/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Edhe pse Teresa dhe Melissa nuk ishin menduar kurrë të ishin të dashura, është e vështirë të besohet se ata nuk ishin menduar të ishin armiqtë më të mirë televiziv të të gjitha kohërave. Të dy kanë qenë gjithmonë të qëndrueshëm kur bëhet fjalë për grindjet e tyre, gjë në të cilën shikuesit kanë llogaritur gjithmonë. Nëse, për ndonjë arsye, Teresa me të vërtetë zgjedh të mos zgjasë më luftën e vazhdueshme, mund të parashikojë perde për serialin.

Nëse zotat e Real Housewives mund të na dëgjojnë, ju lutemi sillni një betejë tjetër epike për Terezën dhe Melisën. Dreq, edhe një grusht i vogël i hedhur do të ishte i pranueshëm. Unë vërtet vlerësoj çdo ndihmë që mund të ofroni.