RHOC Sezoni 17 Ribashkimi duket i renditur

Klea

RHOC Sezoni 17 Ribashkimi duket i renditur

Amvise të vërteta të Orange County zonjat janë gati të ulen në divan me Andy Cohen ndërsa Newport Beach nxjerr në pah skenën. Natyrisht, të gjitha gratë RHOC erdhën për të vrarë me veshje të stilit të përsosur që kishin tejkaluar ribashkimin e tyre të fundit. Pjesa e parë ishte stresuese, pasi gratë u përplasën me njëra-tjetrën, duke mos lënë vend për interpretim. Ja se çfarë mendojmë për pamjet e ribashkimit të sezonit 17 të RHOC.

Shannon Storms Beador

Jocelyn Prescod/Bravo përmes Getty Images

Nëse tifozët nuk do të përqendroheshin mjaftueshëm, mund të kishin gabuar Flokët My Big Fat Gypsy Wedding nga Shannon Beador për Teresa Giudice bëhen bionde. Fatmirësisht, fustani i Shannon-it, i cili ishte një stil që nuk e kishte provuar kurrë më parë, u shpërblye pasi ajo bëri çmos për ta lidhur atë me tasin e saj me limon – ikonë.

Fustani i verdhë kanarinë me mëngë të gjata u bë nga Giuseppe di Morabito dhe i kushtoi asaj një total prej 1287 dollarësh. Fustani e përqafoi Shannon në të gjitha pikat e duhura, me pjesën e tejdukshme të viçit që i tregonte këmbët. Shannon e rrumbullakosi pamjen e saj me një shkëlqim Kalifornian, që përkthehet në një nxirje të këndshme me spray.

Jennifer Pedranti

Heather Dubrow, Gina Kirschenheiter, Jennifer Pedranti
Clifton Prescod/Bravo

I riu i grupit nuk e mori shënimin e Edna Mode për “pa pelerina!” Jennifer Pedranti mund të kishte qenë një superhero e serialit, pasi fansat mendonin se ajo ishte një frymë e freskët. Megjithatë, ajo u shfaq si e keqja e historisë së saj falë prishjes së familjes së saj për shkak të mashtrimit. Mini mëndafshi blu nxori në pah këmbët e yogës së Jen-it, por ndjeva se ajo mund të kishte bërë më mirë me pamjen e saj në përgjithësi.

Pamja ishte e hijshme, duke përfshirë flokët e saj bjonde të lëmuara, por fustani i Alex Perry nuk dukej se ia vlente çmimin prej 2000 dollarësh. Shpatullat e ekzagjeruara shtuan disa kënde jo të këndshme. Ashtu si shumica e aksesorëve, pelerina thjesht varej në kornizën e vogël të Jen-it dhe nuk lëshonte atmosferë ribashkimi. Nuk mund të mos pyes veten nëse Ryan Boyajian ndihmoi në zgjedhjen e këtij numri të vogël.

Heather Dubrow

Jocelyn Prescod/Bravo përmes Getty Images

Unë nuk kam domosdoshmërisht një problem me veshjen e Heather Dubrow, por do të doja që ajo të kishte bërë më shumë përpjekje për ribashkimin special. Atmosfera është shumë Barbie kundër Oppenheimer, me nënën e katër fëmijëve që guxon të trullosë me të zeza. Duket sikur Heather zgjodhi rehatinë mbi stilin, gjë që ka kuptim. Ajo e ka kaluar këtë sezon.

Është e qartë se Heather donte të ndihej më shumë si vetvetja sesa një version me kukulla dhe jam dakord që fustani i përshtatej si një dorezë. Fustani i zi i prerë i bërë nga Chiara Boni jepte padyshim klas në vend të atmosferës së kotë.

Gjyqtari Tamra

Clifton Prescod/Bravo nëpërmjet Getty Images

Little Miss Barbie-Tamra Judge erdhi për të fituar me fustanin e saj të nxehtë maxi rozë. Kjo ishte hera e parë që Tamra ka veshur një fustan të gjatë në divanin e ribashkimit, por rrëshqitja shumë e lartë e bënte atë të ndihej si në shtëpinë e saj pasi mundi të tregonte një këmbë të tonifikuar. Fustani Nookie kishte një çmim të arsyeshëm prej 279 dollarë, duke i dhënë Tamrës një atmosferë rinore. Midis mëngëve të gjata, ngjyrës dhe veshjes, fustani i përshtatej me të vërtetë spektaklit të OC.

Emily Simpson

Emily Simpson, Shannon Storms Beador, Tamra Judge Real Housewives of Orange County RHOC
Jocelyn Prescod/Bravo

Shikuesit e Real Housewives të Orange County kanë parë Emily Simpson duke u dobësuar gjatë muajve të fundit, kështu që nuk ishte befasi të shihje nënën e tre fëmijëve të veshur me një numër të hollë dhe me shkëlqim. Nuk e urreja ngjyrën dhe pjesën e sipërme që përqafonte kthesat, pasi më kujtonte një bluzë që kisha në epokën Y2K. Emily ka humbur 40 kilogramë dhe ka fituar shumë vetëbesim, ndaj ka kuptim që ka dashur të tregojë punën e saj të palodhur.

Ngjyra e koralit ishte një zgjedhje kaq e mrekullueshme për të komplimentuar flokët e errët të Emily-t me pjesën e sipërme të jakë jakë, duke shtuar një dhunti dramatike. Fustani i Shtëpisë së Zhivago, i quajtur me vend fustani Algeny, do t’ju kushtojë 550 dollarë, por është ende mjaft i përballueshëm. Emily e veshur për moshën e saj si xhaketë e shtrirë dhe qafa e kapëses prej sateni u duk si një dizajn i strukturuar mirë.

Gina Kirschenheiter

Jocelyn Prescod/Bravo përmes Getty Images

Çfarë mund të them për veshjen e Gina Kirschenheiter-I LOVE IT. Më pëlqen gjithçka në lidhje me këtë fustan, nga ngjyra tek shkëlqimi e deri tek përshtatja. Unë jam duke komplotuar këtu se sa shumë po jetoj për këtë fustan. Do të blija timen nëse nuk do të më kushtonte 1698 dollarë për dizajnin e David Koma. Zhytja e thellë është gjithçka, dhe gjatësia e vogël tregon gjymtyrët e gjata të Ginës.

Gina po jep një pamje të perëndeshës qiellore me disko, dhe unë jam këtu për të. Veshja gdhend konturet e kornizës së Gina në një mënyrë të tillë si muze, saqë pamja pothuajse duket radikale. Fustani përqafon shpirtin e Ginës pasi ajo është rinore, argëtuese dhe e bukur, e gjitha e shtrembëruar në veshjen jeshile neoni.