RHOC Sezoni 17 Fituesit dhe Humbësit

Klea

RHOC Sezoni 17 Fituesit dhe Humbësit

Amvise të vërteta të Orange County Sezoni 17 sapo u mbyll. Ky kast do të kthehet i gjithë për sezonin 18, kështu që është e qartë se shumë gjëra u bënë siç duhet. Megjithatë, me ato që ndiheshin si lojëra telefonike të pafundme, ku mesazhet nuk ishin kurrë mjaft të sakta, ishte ende e çrregullt. Ndërsa disa nga anëtarët e kastit të sezonit 17 të RHOC dolën në krye si fitues këtë sezon, të tjerë luftuan me përgjegjësinë dhe mund të kenë nevojë për një vend me humbësit në kohë.

Jennifer Pedranti – Fituese

Jesse Grant/Bravo nëpërmjet Getty Images

Në sezonin e saj të parë në Bravo, e sapoardhura Jennifer Pedranti më shumë se sa fitoi portokallinë e saj me kohë të plotë. Kur Jennifer iu bashkua kastit, ajo u takua nga shoqja e saj dhe e rregullta e serialit, Tamra Judge. Megjithatë, Tamra nuk arriti të sillej si shoqe. Ajo në fakt e kaloi pjesën më të madhe të këtij sezoni duke u përpjekur të rrëzonte të dashurin e Jennifer, Ryan Boyajian.

Ryan ka tradhtuar, kështu që ne mund të kuptojmë se çfarë është më e mira për shoqen e saj. Megjithatë, Tamra hyri shumë, duke ekspozuar romancën e Jennifer-it në transmetim për të gjithë botën për ta parë dhe më pas për ta gjykuar. Ashtu si fituesja që është, Jennifer qëndroi e qetë dhe e ftohtë. Më pas ajo mblodhi Tamrën menjëherë në ribashkim, ku vuri në dukje të kaluarën mashtruese të Tamrës.

Kur nuk po luftonim me “mikun” e saj, ne pamë pamje nga jeta e Jennifer-it. Një pronare e studios yoga, nënë e pesë fëmijëve dhe një avokate për kujdesin e fëmijëve dhe kafshëve, me një djalë të birësuar që llogaritet në fisin e saj, Jennifer ishte një frymë e freskët. Për zemrën e saj dhe aftësinë e saj për të mbyllur urrejtësit dhe për të mbajtur veten në dhoma të vështira, ne duartrokitim sezonin inaugurues të Jennifer-it dhe jemi të lumtur që kjo fituese po kthehet për sezonin 18 të RHOC.

Gjyqtari Tamra – Humbës

Tamra Judge, Jennifer Pedranti, Amvise reale të Orange County, RHOC
Jesse Grant/Bravo nëpërmjet Getty Images

Nga njëra anë, Tamra sjell dramën, e cila ndihmon për ta bërë këtë serial argëtues. Nga ana tjetër, lakmitë e saj ndonjëherë shkojnë shumë larg. Jo vetëm që Tamra ndërhyri në marrëdhënien e Jennifer-it, ajo gjithashtu thashetheme për romancën e rëndë të Shannon Beador me John Janssen dhe u tall me karrierën e aktrimit të Heather Dubrow. Në çdo rast, ajo gënjeu kur u kap, dhe në Heather’s, ajo madje qëndroi e heshtur ndërsa Taylor Armstrong mori rënien.

Tamra madje u përplas me Andy Cohen gjatë ribashkimit, teksa Andy u përpoq t’i thërriste tenxheres së saj emocionuese. Topat e saj ishin të mëdhenj këtë vit, me gjasë në një përpjekje për të siguruar një tjetër sezon në transmetim. Pjesa më e mirë e këtij sezoni për ne, megjithatë, ishin redaktorët, pasi në çdo rast, ata rikthenin pamjet, duke dëshmuar se Tammy Sue kishte gabuar.

Shpresojmë që Tamra do të nxjerrë disa nga pilulat e saj CBD për ta ndihmuar atë të qetësohet, në mënyrë që të mund të kthehet me sjellje më pak të ngjashme me humbësit.

Gina Kirschenheiter – Fituese

Andrew Eccles/Bravo

Ne ishim në gardh me Gina Kirschenheiter derisa u transmetua ribashkimi i sezonit 17 të RHOC. Kjo shfaqje e hodhi Gina-n në një dritë fituese, pasi ajo u përball me aktorët e saj. Gina është vetëm një nga ata anëtarë të kastit që vazhdon të tregojë rritje çdo sezon. Në vitet e saj të mëparshme, Gina mori një BDI, por që atëherë ajo është bërë esëll…ndërsa më në fund i ka mbledhur flokët.

Përveç thirrjes së saj epike për sjelljet e çrregullta të Shannon-it gjatë ribashkimit, Gina gjithashtu i kërkoi falje Jennifer-it që bëri kaq shumë në mbrojtje kur u ngrit tema e mashtrimit. Së fundi, Gina ishte një nga anëtarët e paktë të kastit që mbështeti dhe mbështeti Heather kur Heather po qëndronte e vetme mes një deti urrejtjeje. Gina më në fund ka gjetur zërin e saj dhe është në një seri fitoresh.

Vetëm koha do të tregojë nëse Gina mund të tërheqë në krahë mikeshën e saj Emily Simpson, pasi Emily në thelb na la të ndihemi të qetë këtë sezon.

Shannon Beador – Humbëse

Shannon Beador shtëpiake të vërteta
Phillip Faraone/Getty Images

Shannon pati vështirësi këtë sezon, jo vetëm me yjet e saj, por gjithashtu, siç dukej, edhe nga brenda. Sa herë që ajo thirrej për sjelljet e saj, Shannon fajësonte mungesën e kujtesës, zakonisht për shkak të konsumit të tepërt të alkoolit. Ashtu si me Tamrën, redaktorët qëndruan të zënë, duke ripërsëritur komentet shqetësuese dhe të vërtetat “të harruara” të Shannon.

Në një rast kur fjalët e saj shkuan shumë larg, Shannon pretendoi se Gina do të humbiste fëmijët e saj në Shërbimet e Mbrojtjes së Fëmijëve mbi BDI-në e saj. Kjo ishte e rëndë dhe Gina e copëtoi atë në ribashkim. Siç theksoi ribashkimi, menjëherë pas regjistrimit të tij, vetë Shannon u arrestua për një BDI. Shpresojmë që thashethemet për hyrjen e Shannon në rehabilitim të jenë të vërteta, pasi ne do të donim ta shihnim kthimin e saj si fituese.

Heather Dubrow – Fituese

Andrew Eccles/Bravo

Heather është një shije e fituar, por ne e duam atë pasi na pëlqejnë gjërat e këndshme. Ajo është përzierja perfekte e humorit dhe e ekuilibrit, e cila shoqërohet mirë me stilin e saj të jetesës së pahijshme dhe të pasur. Për këtë seri, Heather është perfekte, dhe gjatë sezonit 17 të RHOC, Heather ishte në më të mirën e saj ende.

Ndërsa Sezoni 17 filloi, disa nga shokët e Heather-it dukej se ishin në një mision largimi. Duke e ditur këtë, Heather mbajti shumë nga tregimet e saj pranë prangave. Megjithatë, ndërsa xhelozia u fut dhe fjalët fluturuan, Heather mbeti e qetë, gjë që i bëri bashkë-yjet e saj të dukeshin edhe më të paprekur.

Në përgjithësi, Heather ishte fituesja jonë kryesore për sezonin 17 të RHOC, dhe ne shpresojmë të shohim pantallonat tona të dashura Fancy të trajtohen shumë më mirë gjatë garës së saj të ardhshme.