Tamra Judge and Ryan Boyajian

Klea

'RHOC' rifillon xhirimet pasi gjyqtari i Tamra-s i veshur si FBI përballet me Ryan Boyajian mashtrimin e lojërave të fatit mbi 17 milionë dollarë!

'RHOC' rifillon xhirimet pasi gjyqtari i Tamra-s i veshur si FBI përballet me Ryan Boyajian mashtrimin e lojërave të fatit mbi 17 milionë dollarë!

Kasti i Amvisat e vërteta të Orange County u mblodh së fundmi për të filmuar skena shtesë për sezonin 18 në mes te Jennifer Pedranti i fejuari, e Ryan Boyajian lidhje me një mashtrim kumar prej 17 milionë dollarësh.

Jennifer Pedranti

Siç është raportuar, Ippei Mizuharaish-përkthyesi i yllit të Los Angeles Dodgers, Shohei Ohtani, u deklarua i pafajshëm për akuzat për mashtrim bankar dhe tatimor të martën. Ky hap procedural në gjykatën federale në Los Angeles hap rrugën për një marrëveshje që Mizuhara ka negociuar tashmë me prokurorët federalë, lidhur me një skandal të gjerë bastesh sportive.

Ippei Mizuhara

Sipas prokurorëve, Mizuhara përvetësoi afro 17 milionë dollarë nga Ohtani për të mbuluar borxhet e tij të lojërave sportive gjatë disa viteve. Gjatë kësaj kohe, ai thuhet se ka imituar Ohtani bankierëve dhe shfrytëzoi lidhjet e ngushta personale dhe profesionale me sportistin. Marrëveshja për pranimin e fajësisë, e cila detajon këto akuza, u nënshkrua nga Mizuhara më 5 maj dhe u njoftua nga prokurorët pak më vonë.

Ryan Bojajian

Gjyqtari i magjistraturës amerikan Jean P. Rosenbluth kryesoi gjykimin, gjatë të cilit Mizuhara iu kërkua t'i përgjigjej secilit nga një akuzë të mashtrimit bankar dhe nënshkrimit të një deklarate tatimore të rreme. Pavarësisht pranimit të pafajësisë, marrëveshja shkon përpara me marrëveshjen për pranimin e fajësisë tashmë në fuqi.

Ippei Mizuhara

Ryan akuzohej se kishte marrë tela të vjedhura nga Ippei dhe duke punuar me llogaritarin e tij. Gjatë kësaj kohe të trazuar, anëtarët e kastit duke përfshirë Gjyqtari Tamra, Heather Dubrow, Emily Simpsondhe Alexis Bellino thuhet se janë mbledhur për të diskutuar e Ryan çështje Ligjore. Tamra postoi një video me shokët e saj të aktorit, duke i mbishkrimin: “Kur mendon se ke mbaruar…”. Kapela e saj e shënuar me 'FBI' në foto ishte një referencë me majë, ndërsa Jennifer duartrokiti përsëri në Story-n e saj në Instagram me një foto të kapelës së saj të etiketuar “Trash”, së bashku me një mbishkrim gazmor, “Oops.. A nuk e mjeguva mjaft mirë mesazhin në kapelën time…”

Grindja e vazhdueshme mes Jennifer dhe Tamra vazhdon të zbardhet publikisht. Pas lajmit për skandalin e MLB, Tamra nuk u përmbajt në rrjetet sociale, duke postuar: “A të pëlqen kur ke të drejtë” dhe “Të paralajmërova!!” Kjo është tregues i marrëdhënies së tensionuar që nuk është përmirësuar që nga mosmarrëveshjet e tyre gjatë sezonit 17. “Nuk po evoluon, por unë dua që të ndodhë,” tha Jennifer. Us WeeklyBravoCon më 4 nëntor, duke shprehur dëshirën për t'i zgjidhur çështjet e tyre ballë për ballë dhe jo përmes komunikimit indirekt.

Tamra Judge dhe Ryan Boyajian

Konflikti i tyre u intensifikua për akuzat lidhur me e Xheniferit marrëdhënie me Ryan. Gjatë një episodi të “Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt me Andy Cohen,” Tamra etiketuar Ryan “kurvës së qytetit” dhe sugjeroi që Jennifer qëndroi me të pavarësisht nga pabesia e tij për të siguruar vendin e saj në emision. Ajo pohoi, “Xhen ishte duke kaluar në procesin e casting-ut kur ajo në fakt e zbuloi këtë Ryan po e tradhtonte – dhe ajo zgjodhi të qëndronte me të sepse kishte frikë se nuk do të merrte pjesë në shfaqje.” Në ribashkim, Tamra vazhdoi akuzat e saj, duke vënë në dukje, “Ka tre muaj tekste që shkojnë përpara dhe me radhë” dhe duke rrëfyer një incident specifik ku Jennifer gjeti një foto të rrezikshme dërguar tek Ryan ndërsa ata ishin në Bahamas.

Jennifer Pedranti

Jennifer pranoi se e pa foton, por e përsëriti këtë Ryan mohoi të dinte pse e mori atë, madje i ofroi gruas që t'i shpjegonte përmes telefonit. I frustruar me dramën në vazhdim, Jennifer deklaroi se ajo ishte “mbaruar” dhe e etur për të ecur përpara, duke sinjalizuar një dorëheqje të lodhur ndaj konflikteve të vazhdueshme.

Jennifer Pedranti

Gjatë pushimeve të tyre në Bahamas, Ryan propozuar për të Jennifernënë e pesë fëmijëve.

“Ne të dy jemi super të entuziazmuar dhe nuk mund të jemi më të lumtur,” Jennifer ndarë me NJERËZIT, duke reflektuar mbi propozimin që u bë më 11 prill në një vend që ka një rëndësi të veçantë për ta. “Ne gjithmonë themi se dashuria jonë është një dhuratë dhe kjo duket si qershia mbi tortë.”

“Kjo është një kohë magjike për ne” Jennifer shtuar. “Unë jam me të vërtetë vajza më me fat në botë.”