Rhandi Orme dhe Ashley Paulson në "Scars"

Klea

Rhandi Orme dhe Ashley Paulson në “Scars”

Një grua e mençur tha një herë: “Një grup i mirë qerpikësh mund të rregullojë çdo gjë.” Është e vërtetë, por për fat të keq, qerpikët e aplikuar në mënyrë perfekte nuk mundën t’i shpëtonin Cool Moms nga eliminimi në episodin e fundit të Gara për të mbijetuar: Zelanda e Re. Rhandi Orme dhe Ashley Paulson ishin të fundit që arritën në vijën e finishit në Garën 3, kështu që ata u larguan me një helikopter në qytetërim pa çmimin e madh prej 500,000 dollarësh.

Gjatë gjithë Garës 3, ne pamë Ashley-n duke luftuar për të kapërcyer një dëmtim në kyçin e këmbës. Kjo i solli ata në një ritëm kërmilli, por në një farë mënyre, ata ia dolën të kalonin vijën e finishit. Si është madje e mundur kjo?

Dyshja dinamike bisedoi me Reality Tea për momentin e pabesueshëm kur kaluan vijën e finishit dhe bisedat e vështira që i çuan atje. Plus, ne morëm një përditësim befasues për “këmbën e dhjamosur dhe të dhjamosur” të Ashley.

Zvarritje në kampin e mbijetesës

Pasi Ashley e lëndoi kyçin e këmbës, dukej se do të ishte thjesht çështje kohe para se ata të dilnin nga gara. Tashmë kemi parë dy skuadra të tjera të largohen nga gara për shkak të lëndimeve. Dukej sikur nënat e lezetshme ishin në rrugën e shpejtë të të njëjtit fat. Megjithatë, Ashley ndihej e vendosur të qëndronte në garë, edhe nëse kjo do të thoshte të zvarritej në vijën e finishit të Garës 3.

“Sa herë që isha në gjendje të flija dhe zgjohesha, kyçi i këmbës ndihej pak më mirë për një kohë,” kujton Ashley. “Dhe ne nuk e dimë sfidën e radhës që do të na bëjnë. Po sikur e gjitha të jetë me kajak?”

Ndërkohë, Rhandi tha se fokusi i saj kryesor ishte të sigurohej që shoku i saj i skuadrës të arrinte në shtëpi një pjesë. Në fund të fundit, ky është vetëm TV realitet. Askush nuk dëshiron të pësojë një dëmtim afatgjatë – veçanërisht jo një atlet profesionist.

Rhandi shpjegoi, “Ishte vërtet shumë e rëndësishme për mua që Ashley e dinte që ne të ishim në shfaqje nuk ia vlente karriera e saj apo një dëmtim që të ndryshonte jetën.”

“Nuk doja që ajo të ndihej sikur duhej të vazhdonte për mua. Ne ishim padyshim vërtet të prekshëm dhe të vërtetë me njëri-tjetrin,” kujton Rhandi. “Jam super mirënjohës për miqësinë dhe dashurinë që kemi, sepse mundëm të bënim biseda të vështira.”

Në fund të fundit, kur zonjat arritën të kalonin vijën e finishit, ata patën mbështetjen e palëkundur të të gjithë garuesve të tjerë. Pjesa tjetër e të mbijetuarve u larguan nga ushqimi i krijesave të lumit për të festuar Ashley dhe Rhandi që kaluan vijën e finishit.

Rhandi kujtoi: “Nuk do ta harroj kurrë dashurinë, mbështetjen dhe shoqërinë që ndamë. Ata e dinin që Ash ishte shumë i lënduar dhe sapo përfunduan të njëjtin kurs si ne, duke e ditur që ishte kyçi i saj [swollen]kështu që ata e morën atë.”

Një përditësim për kyçin e këmbës së Ashley

Ashley Paulson në garën për të mbijetuar: Zelanda e Re

Natyrisht, ne pyetëm për statusin e kyçit të këmbës së Ashley-t, të cilin, në hipodrom, ajo tha se ata e quanin me dashuri “këmbë e dhjamosur dhe e trashë”. Ndërsa disa nga anëtarët e plagosur të kastit kërkuan trajtim të menjëhershëm në Zelandën e Re, Ashley vendosi të kthehej në Shtetet e Bashkuara.

“Kur u ktheva në shtëpi, shkova te një mjek. Ata bënë një MRI dhe panë që tendina ishte shqyer plotësisht”, zbuloi Ashley. “Unë bëra një operacion rreth një javë më vonë.”

Në fillim, procedura dukej sikur do të ishte një rregullim i thjeshtë. Megjithatë, doli të ishte pak më e ndërlikuar nga sa mendonte ajo. Atyre iu desh të bënin një prerje prej nëntë inç dhe të ribashkonin tendinin duke përdorur indet e kadave.

Për fat të mirë, Ashley u shërua shpejt nga operacioni pa asnjë ndërlikim dhe ajo konfirmoi se kjo sagë nuk ka ndikuar në karrierën e saj garuese. Ajo theu një rekord në një garë 100 miljesh gjashtë javë më vonë dhe do të hidhte me kënaqësi mundësinë për të bërë një sezon tjetër të Garës për të mbijetuar Rhandi. Në thelb, e vetmja gjë që mbetet nga lëndimi i Zelandës së Re është mbresë.

Ashley shtoi: “Mbreza është e rëndë. Më pëlqen mbresa që më kujton Zelandën e Re sa herë që shikoj këmbën time.”

Bërja e Garës për të Mbijetuar një çështje familjare

Ashley dhe Rhandi hipur në një kanoe në Gara për të Mbijetuar: Zelanda e Re

Rhandi dhe Ashley kanë shumë superfuqi, dhe gjatë gjithë shfaqjes, ata e bënë të qartë se mëmësia ishte një nga më të mëdhatë e tyre. Shkathtësitë e tyre të komunikimit, ndjeshmërisë dhe zgjidhjes së problemeve në hipodrom mund t’i atribuohen të gjitha detyrave të tyre të nënës.

Tani që janë kthyer në shtëpi me familjet e tyre, ata treguan se si shfaqja i ka bashkuar të gjithë. Ata shikojnë së bashku me fëmijët e tyre dhe sigurisht, të qenit në TV i ka bërë edhe më të lezetshme nënat e lezetshme. Për shembull, Ashley tha se edhe fëmijët e saj të moshës kolegji po i bëjnë miqtë e tyre të shikojnë Garën për të Mbijetuar.

Rhandi shtoi, “Ka qenë vërtet e pabesueshme të shikosh si një njësi familjare.”

“Unë kam pesë fëmijë, dhe ata variojnë nga mosha 4 deri në 17 vjeç,” vazhdoi Rhandi. “Mendoj se një nga gjërat vërtet interesante rreth Race to Survive është se ai bashkon të gjitha moshat dhe të gjitha sferat e jetës, sepse ka një kast vërtet të jashtëzakonshëm, dhe megjithëse jemi kaq të ndryshëm, ndoshta ka dikë me të cilin mund të lidhemi.”

Gara për të mbijetuar: Zelanda e Re vazhdon në Rrjetin USA, të hënën në mbrëmje në 11/10c.