Renditur në çdo sezon të Bachelor

Klea

Renditur në çdo sezon të Bachelor

Sezoni 28 i Bachelor përfundoi me një notë të lartë të hënën, më 25 mars, me Joey Graziadei që u ul në një gju për t'i propozuar finalistes Kelsey Anderson. Zogjtë e dashurisë dukeshin të tronditur në specialen After the Final Rose, teksa zbuluan planet për t'u transferuar në New York City këtë pranverë dhe për të filluar jetën e tyre së bashku.

Sezoni i Joey që po mbyllet, na bën të reflektojmë mbi historinë e ekskluzivitetit. Joey ishte Bachelor-i i parë në vite që fansat mund të bien dakord. Disa shikues, duke përfshirë podkasterin Nick Viall, kanë sugjeruar që trajneri i tenisit të ringjallë ekskluzivitetin. Sezoni 28 mund të ketë qenë një hit i madh, por jo çdo sezon u prit aq mirë. Për nder të përfundimit të sezonit Bachelor, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga sezonet më të këqija dhe më të mira të shfaqjes.

Të gjitha sezonet e The Bachelor renditen, nga më e keqja në më e mira

Stinët më të këqij të Bachelor

Sezoni 6 – Byron Velvick

Në sezonin 6, Byron Velvick mundi Jay Overbye për rolin e Bachelor, por ai nuk bëri shumë me të. Ishte një sezon mediokër me dramë të trashë, të harrueshme dhe mungesë momentesh të paharrueshme. Bajroni i propozoi Mary Delgado-s në finale, por të dy nuk ia dolën të lumtur. Sipas Us Weekly, ata u ndanë në vitin 2009.

Sezoni 9 – Lorenzo Borghese

Në sezonin 9, The Bachelor u përpoq të klasifikonte aktin e tyre duke kërkuar ndihmën e një princi italian, Lorenzo Borghese. Prodhuesit fluturuan Bachelorettes të kualifikuar në Itali për të provuar të fitojnë zemrën e Lorenzos. Ishte një ide argëtuese, por për fat të keq, sezoni nuk tërhoqi vëmendjen e shikuesve. Për të qenë i sinqertë, ishte një përgjumje totale.

Sezoni 27 – Zach Shallcross

Sezoni i Zach Shallcross përfundoi me një histori të bukur dashurie, por përveç kësaj, ishte një ecuri mjaft mediokër. Drama ishte e rrallë, fundi ishte i parashikueshëm dhe Zach e mori shfaqjen shumë seriozisht. Ne kishim nevojë për më shumë rrëmujë.

Stinët më të mirë të The Bachelor

Sezoni 20 – Ben Higgins

Ben Higgins ishte Bachelor themelor. Ai ishte i ëmbël, autentik dhe aty për arsyet e duhura. Ai ishte gjithashtu pak i çrregullt, gjë që ne e duam. Nuk do ta harrojmë kurrë dramën që shkaktoi kur u tha dy grave se i donte. Gjeniu!

Sezoni 17 – Sean Lowe

Sean Lowe është një nga historitë e pakta të suksesit që doli nga shfaqja. Ai i propozoi Catherine Giudicit në finale dhe të dy janë bashkë edhe sot. Ata u martuan në vitin 2014 dhe që atëherë kanë mirëpritur tre fëmijë të bukur.

Sezoni 24 – Peter Weber

Siç do të thoshte Hannah Brown, “BEKONI KËTË MESË”. Ky sezon ishte i çmendur për shumë arsye. Së pari, Peter Weber nuk ishte tamam një zotëri i rafinuar që kërkonte gruan e tij. Ai ishte më shumë një djalosh njëzet e ca vjeç, i cili mashtrohej lehtësisht nga tundimi. Ikonike! Rrëmuja e Peter e bëri sezonin të mahnitshëm. Ai kishte gjithashtu një grup grash vërtet të pavarura për të ndihmuar që sezoni të ishte edhe më i një slitë me rul. Uh, sikur çdo sezon të ishte si i tij!

Sezoni 13 – Jason Mesnick

Jason Mesnick ishte i preferuari i fansave në The Bachelorette, kështu që fansat u kënaqën kur ai u zgjodh të drejtonte sezonin 13 të The Bachelor. Sezoni i tij ishte argëtues që në fillim, por ajo që e forcoi vendin e tij në Sallën e Famave të Bachelor ishte se si përfundoi. Në finale, ai i propozoi Melissa Rycroft, por më vonë e ndërpreu fejesën për të ndjekur një marrëdhënie me Molly Malaney. Vendimi ishte i diskutueshëm në atë kohë, por duke pasur parasysh se ata janë ende së bashku 14 vjet më vonë, është e sigurt të thuhet se çifti ka provuar se kritikët e tyre e kanë gabim.