Renditja e stinëve të Real Housewives 2023

Klea

Renditja e stinëve të Real Housewives 2023

2023 ishte një vit i mrekullueshëm për Amvise të vërteta ekskluzivitet. Nga kthimi i Mary Cosby tek Andy Cohen duke i bërtitur Teresa Giudice në ribashkimin RHONJ, nuk munguan momentet e paharrueshme. Me mbylljen e vitit, le të rishikojmë shfaqjet Bravo që u rikthyen në 2023.

Këtu janë sezonet e Real Housewives 2023 të renditura nga më e keqja tek më e mira.

9. Udhëtimi i fundit i vajzave të Real Housewives (Sezoni 3)

Sezoni 3 i Real Housewives Ultimate Girls Trip nuk ishte i keq, thjesht u zbeh në krahasim me shfaqjet e tjera. Kasti ishte pak i dobët dhe drama na la të ndiheshim paksa i mërzitur. Në fund të fundit, ishte e vështirë të konkurroje me shkrirjen e Berkshires të Dorinda Medley në sezonin 2.

Sezoni 4 i RHUGT do të shfaqet premierë në Peacock më 14 dhjetor, kështu që ka ende kohë që spinoff të shpërblehet në 2023.

8. Real Housewives of New York (Sezoni 14)

Sezoni 14 i Real Housewives të Nju Jorkut solli një epokë të re për reality show-n e dashur. Ndërsa sezoni i ri prezantoi disa të preferuara të reja të fansave (unë jam një stan Jessel Taank përgjithmonë), atij i mungonte një pjesë e humorit dhe kaosit që ofronte “Rhony i vjetër”. Kishte më shumë takime biznesi dhe xhaketë sportive dhe më pak zhytje të dobëta dhe gra që ranë në shkatërrim financiar. Boringggg.

Ne jemi plotësisht të gatshëm t’i japim “RHONY të ri” një shans të dytë, por Sezoni 14 na la pak të nënshtruar.

7. Shtëpiake të vërteta të Beverly Hill (Sezoni 13)

Sezoni 13 i Real Housewives of Beverly Hills filloi në tetor me një premierë të paharrueshme. Në përgjithësi, sezoni ka qenë paksa i mërzitshëm. Megjithatë, ka ende kohë për ta kthyer atë. Tani që Camille Grammer dhe Denise Richards kanë hyrë në skenë, gjithçka mund të ndodhë. Shpresojmë që darka THC e Kyle Richards të ndihmojë në ringjalljen e sezonit 13 të RHOBH.

6. Shtëpiake të vërteta të Potomac (Sezoni 8)

Sezoni 8 i Real Housewives of Potomac u shfaq premierë në nëntor, kështu që mund të ketë kohë për ta kthyer atë. Sezoni 8 nuk është i keq. Në fakt, është mjaft mirë. Por ne kemi parë se sa i mahnitshëm mund të jetë RHOP, kështu që ne do të jemi kritikë.

RHOP po bie në një kurth që shumë Shtëpiake Reale tregojnë se bien viktimë; po behet shume serioze. KU ËSHTË ARGËTIMI! Çfarë ndodhi me Karen Huger që i shkolloi vajzat mbi rregullat e mirësjelljes? Çfarë ndodhi me dramën e linjës së kapelave të Robyn Dixon? KËTO janë temat për të cilat duam të dimë më shumë.

Sezoni 8 është paksa shumë i errët. Gjithashtu, ne nuk mund të shikojmë më grupin e grave ndaj Dr. Wendy Osefo. Tjetra!

5. Real Housewives of New Jersey (Sezoni 13)

Në shumë mënyra, sezoni 13 i Real Housewives of New Jersey ishte i artë televiziv. Megjithatë, drama Giudice vs Gorga po bëhet rraskapitëse. Është e trishtueshme të shikosh një familje të shpërbëhet dhe ky sezon na la të ndihemi të pafuqishëm për të ardhmen e RHONJ.

4. Shtëpiake të vërteta të Orange County (Sezoni 17)

Sezoni 17 i Real Housewives të Orange County ishte i mrekullueshëm kryesisht sepse ata rikthyen Tamra Judge. RHOC është gjithmonë më mirë me Tamra. Përveç kësaj, kishte disa dramë të mirë, disa momente të lehta dhe disa citate ikonike. Në përgjithësi, ne ishim të kënaqur me të.

3. Real Housewives of Atlanta (Sezoni 15)

Si gjithmonë, Real Housewives of Atlanta dorëzoi këtë vit. Nga moda te zënkat, çdo episod i RHOA-s na intrigonte dhe i kushtonim vëmendje. Bravo!

2. Shtëpiake të vërteta të Miamit (Sezoni 6)

Sezoni 6 i Real Housewives of Miami u shfaq premierë në Peacock më 1 nëntor. Edhe pse ka pasur vetëm disa episode deri më tani, sezoni tashmë është forcuar si një sezon ikonik. Sezoni i 6-të i RHOM ka qenë një përsosmëri e pastër, nga reagimi i pandjeshëm i Larsa Pippen deri te diagnoza e kancerit të gjirit të Guerdy Abraira deri tek Julia Lemigova që zbuloi se ajo është fejuar nëntë herë.

1. Amvise reale të Solt Lake City (Sezoni 4)

Nuk kemi asnjë shënim për sezonin 4 të Real Housewives të Salt Lake City. Çdo episod ka qenë një gëzim i plotë për t’u parë. Nga zhurma e “thashethemeve dhe e neveritshme” e Meredith Mark në Palm Springs tek drama familjare e Monica Garcia, Sezoni 4 i përket rënies së famës Bravo.

Sezoni 3 i RHOSLC ishte i tmerrshëm dhe na bëri të pyesim veten nëse shfaqja kishte humbur magjinë e saj. Por Sezoni 4 na ka kujtuar se çfarë është e veçantë për zonjat e Salt Lake City Utah.