Renditja e çdo kënge të konteshës Luann nga më e keqja tek më e mira

Klea

Renditja e çdo kënge të konteshës Luann nga më e keqja tek më e mira

Real Housewives of New York alum Kontesha Luann De Lesseps publikoi një këngë të re të titulluar “Marry F Kill” më 22 mars. Bop-i më i ri është kënga e 9-të e lëshuar e Konteshës dhe përmban tekste gjeniale, novatore si, “Ka burra me të cilët do të martohesha, ata më japin një emocion të tillë, ka burra që Unë do të F, dhe burra që do të vrisja.” Bob Dylan kush?

Publikimi i këngës së Lu më bën të kujtoj këngët e kaluara pop të yllit RHONY. Nuk mund të mos mendoja se si “Marry F Kill” përputhet me punën e saj, kështu që i rendita ato.

Këtu është çdo këngë e Konteshës Luann e renditur nga më e keqja tek më e mira:

F-bomba në G me OG (më e keqja)

Kënga e 2021 e Lu “F-bomba në G with the OG's” u bombardua. Melodia e popit u frymëzua nga Sezoni 1 i Real Housewives: Ultimate Girls Trip dhe u ndje pak në hundë. Së pari, kënga nuk kishte vargje dhe mezi kishte një refren. Kryesisht përbëhej nga Lu duke përsëritur titullin e këngës pa pushim me një ritëm të padallueshëm hip-hop pas saj. Jo vepra e saj më e mirë dhe ne nuk morëm as një video ikonë muzikore. Ishte vetëm një b-roll i shfaqjes. Shtyje!

Çfarë dua për Krishtlindje

“What Do I Want for Christmas” ishte mbresëlënëse, por videoklipi ishte argëtues. Vajzat RHONY të sezonit 13 u shfaqën dhe ne arritëm të shikonim Lu si flirtonte me pianistin e saj. Gjithashtu, na pëlqente të shihnim pamjet mahnitëse të qytetit të Nju Jorkut gjatë kohës së Krishtlindjes. Në përgjithësi, ishte mirë, por jo më e mira e saj.

Martohu me F Kill

Kënga e re është shumë argëtuese, por zbehet në krahasim me disa nga punët e saj të mëparshme. Ndërsa na pëlqen ta shohim atë të marrë këtë rol femme fatale, kënga në vetvete është në rregull.

Kodi i vajzës

Ah, po, diss-i i Luann-it për Heather Thomson dhe Carole Radziwill. “Girl Code” ishte përgjigja e saj ndaj Heather dhe Carole duke transmetuar kapedën e saj seksuale me një burrë misterioz lakuriq gjatë një udhëtimi grupor në Turks and Caicos. Ajo mendoi se ishte e çalë që vajzat ishin aq të mërzitur për të ftuarin e saj gjatë natës dhe i nxiti të ishin të qetë, jo të pakëndshme. Ndërsa më pëlqen që kënga i referohet një momenti ikonik RHONY, e kemi të vështirë të besojmë se Lu kujdeset për kodin e vajzës. Gjithçka që mbaj mend është drama e Tom D'Agostinos dhe Harry Dubin.

Feelin' Jovani

Lu iu referua një tjetër momenti ikonik RHONY me këngën e saj të vitit 2019 “Feelin' Jovani”. Në sezonin e 10-të, Dorinda Medley e turpëroi Lu gjatë shfaqjes së saj në kabare duke thirrur emrin e stilistit që bëri fustanin e shoqes së saj për shfaqjen. Ajo ishte e mërzitur që Lu nuk ia dha meritën për prezantimin e saj me stilistin, ndaj vendosi të merrte barazim. Dorinda duke bërtitur “JOVANI”, gjatë performancës do të jetë gjithmonë ikonë. Lu fillimisht ishte i mërzitur për të gjithë kalvarin, por më vonë vendosi të përfitonte nga momenti duke lëshuar “Feelin' Jovani”. Unë e dua këtë. Unë do të kërceja me të në klub. Është solid.

Viva la Diva

“Viva la Diva” është për Luann ashtu siç është “Lucky” për Britney Spears. Është si një përzierje e “Supermodelit” të RuPaul dhe “Man” të Shania Twain! Ndihem si një grua.” Është kaq e çmendur por funksionon disi. Nuk mund të mos qëndroj.

Paratë nuk mund t'ju blejnë klasë

“Money Can't Buy You Class” ishte singulli i parë i Lu. Ajo e publikoi atë në 2010 dhe bota nuk ishte kurrë e njëjtë. Ajo na mësoi për rregullat e mirësjelljes dhe dukej e mrekullueshme duke e bërë atë. Nuk do ta harrojmë kurrë herën e parë që dëgjuam: “Nuk duhet të jesh i pasur apo i famshëm për të qenë i paharrueshëm”. Asnjë shënim.

Chic C'est La Vie (Më e mira)

E kisha të vështirë të zgjidhja mes “Chic C'est La Vie” dhe “Money Can't Buy You Class”, por në fund të fundit, CCLV mbretëroi suprem. Tekstet janë thjesht shumë ikonike për të mos i dhënë asaj vendin e parë. Më pëlqen tundja e kokës për anëtarët e aktorëve të RHONY dhe spërkatja e frëngjishtes. Kaq elegant. Ajo sinqerisht meriton një Grammy për të na dhënë këtë kryevepër të përjetshme.

Real Housewives of New York mund të transmetohet në Bravo.