Rendit çdo Lisa në amvise reale

Klea

Rendit çdo Lisa në amvise reale

Ka diçka për Lizën(at) brenda Amvise të vërteta ekskluzivitet. Në këtë kohë, katër nga amvisat aktuale dhe ish-shtëpiake më të përfolura thjesht ndajnë këtë emër. Të paktën tre prej tyre ndoshta do të ishin në listën e ‘yjeve më ikonikë të Bravo të të gjitha kohërave’.

Por vetëm njëri mund të jetë më i miri nga më të mirët. Cila Lisa është amvisa e vërtetë më legjendare nga të gjitha? Ne kemi renditur çdo Lisa në historinë e ekskluzivitetit më poshtë.

Lisa Wu Hartwell – RHOA

Ju kujtohet Lisa Wu Hartwell? Lisa e parë në listën tonë ishte një Real Housewives of Atlanta OG, duke u shfaqur si një anëtar i kastit kryesor në dy sezonet e para. Megjithatë, ajo kurrë nuk u shfaq në të njëjtën mënyrë si NeNe Leakes, Shereé Whitfield, apo edhe Kim Zolciak. Pasi u largua nga shfaqja, Lisa u bë një nga shumë alumet e RHOA që pati mallkimin e divorcit. Tani e njohur si Lisa Wu, ajo u shfaq si e ftuar në sezonin 15.

Ndërsa ajo merr pikë për të qenë një OG, kjo Lisa thjesht nuk është aq e përfolur sa për amvisat e tjera që ndajnë emrin e saj.

Lisa Hochstein – RHOM

Falë dramës së saj të çrregullt të divorcit, Lisa Hochstein është aktualisht një nga amvisat më të diskutuara. Megjithatë, a ka Lisa shumë histori jashtë bashkëshortit të larguar Lenny Hochstein? Sinqerisht, Lenny duket se është tema kryesore e bisedës mes Lizës dhe të dashurit të saj aktual, Jody Glidden.

Për më tepër, ylli i Real Housewives of Miami ka qenë fajtor për disa gabime të mëdha me kolegët e saj gjatë sezonit të 6-të. Në një episod të fundit, Lisa bëri disa komente të pafalshme duke u përplasur me Julia Lemigovën. Dhe megjithëse nuk është aq e guximshme sa shoqja e saj Larsa Pippen, Lisa duhet të mësojë gjithashtu se si të ketë ndjeshmëri. Ajo gjithashtu ka shfaqur një mungesë të vërtetë dhembshurie kuptimplotë ndaj Guerdy Abraira. Bazuar në veprimet e saj këtë sezon, disa shikues të RHOM e shohin simpatinë e tyre për Lizën në rënie.

Lisa Rinna – RHOBH

Alum RHOBH Lisa Rinna mund të jetë një nga amviset më polarizuese ndonjëherë. Duaje ose urreje atë, çdo shikues i Real Housewives of Beverly Hills nuk mund të ndalonte së foluri për të. Kjo nuk ndaloi pasi ajo u largua nga spektakli para sezonit 13. Nëse diçka tjetër, Rinna është në qendër të vëmendjes tani më shumë se kurrë.

Nuk jemi të sigurt që ndonjë amvise tjetër ka dashur ta trazojë tenxheren aq shumë sa ish-ylli i sapunit. Kjo tendencë na dha disa nga momentet më të paharrueshme të ekskluzivitetit. Por gjithçka ishte argëtim dhe lojëra derisa në të vërtetë nuk ishte. Dikush që na dha kaq shumë ngritje dhe ulje ndihet në mes të renditjes sonë Real Housewives të quajtur Lisa.

Lisa Barlow – RHOSLC

Kur bëhet fjalë për amvise aktuale, Lisa Barlow është në nivelin më të lartë. Ylli i “Real Housewives of Salt Lake City” fitoi shikuesit sapo pranoi se e do Taco Bell-in po aq sa edhe ushqimin e mirë.

Kjo Lisa është sasia e përsosur e deluzioneve (duke këmbëngulur se është e lidhur me klasën e mesme) dhe egoiste (“E di që jam shumë e rëndësishme për Zotin”). Ajo nuk ka vetëdije, por gjithashtu arrin të tall me veten. Edhe momentet e saj më të këqija janë të citueshme pafundësisht. Lisa madje mbeti argëtuese gjatë sezonit 3 të RHOSLC shumë të keqtrajtuar. Ajo është tepër dramatike, përjetësisht e vëzhgueshme dhe jashtëzakonisht e pasur. Për shumë fansa të Real Housewives, Lisa Barlow shënon të gjitha kutitë.

Jemi të sigurt që shumë do të befasohen se ajo është vetëm nënkampionia. Megjithatë, emërtimi i Baby Gorgeous si Lisa më ikonike e Real Housewives do të ishte një paragjykim i fundit. Sepse numri një Lisa në listën tonë hapi rrugën.

Lisa Vanderpump – RHOBH

Është e lehtë të lejosh që dalja e Lisa Vanderpump nga Real Housewives of Beverly Hills të errësojë trashëgiminë e saj. Në fund të fundit, Puppygate është një nga tregimet më famëkeqe në ekskluzivitet. Por për tetë sezone para kësaj, Lisa ishte një nga amvisat reale më ikonike ndonjëherë.

Si shtëpiake, Lisa ishte me klas, karizmatike, elegante dhe tepër e shijshme. Veshjet e ashpra të vogëlushes britanike janë krijuar për GIF-të shumë të përdorura nga fansat e Bravo. Nuk jemi të sigurt që ndonjë shtëpi e Real Housewives është po aq ikonë sa Villa Rosa e LVP. Për shikuesit që shikojnë ekskluzivitetin për të parë jetën e lakmueshme të të pasurve, të suksesshëm dhe të famshëm, Lisa ishte ylli i përsosur.

Me kalimin e viteve, ajo ka grumbulluar fansa dhe miq të famshëm të listës A, duke përfshirë Jennifer Lawrence, Lady Gaga dhe Lindsey Lohan. Në çdo parodi të Real Housewives, mund të vini bast se ka një personazh padyshim të bazuar në këtë Lisa. Edhe qentë e saj u bënë ikona të kulturës pop.

Lisa Vanderpump është një amvise e vërtetë legjendare saqë spin-off-i i saj u shndërrua gjithashtu në një mashtrues të realitetit televiziv. Tani në sezonin 11 (!!), Vanderpump Rules është më popullor se kurrë. Dhe Lisa ka një tjetër spin-off të rreshtuar, të titulluar Vanderpump Villa.

Nëse ka një malin Rushmore të amvisave të vërteta, LVP është padyshim në të. Për të gjitha këto arsye dhe shumë të tjera, ne duhet ta kurorëzojmë atë Lizën më të mirë në historinë e Housewives.