Receta vrasëse nga kuzhinierët poshtë kuvertës

Klea

Receta vrasëse nga kuzhinierët poshtë kuvertës

Poshtë kuvertës ekskluziviteti ka mirëpritur shumë kuzhinierë në bord. Fatmirësisht, shumica e këtyre yjeve kanë qenë të shkëlqyer, siç kanë deklaruar edhe të ftuarit e kënaqur të charter-it. Nëse jeni diçka si unë, gatimi nuk vjen natyrshëm. Por, recetat janë mjaft të lehta për t’u ndjekur, dhe kështu, do ta pranoj, kam kërkuar se si t’i rikrijoj shumë nga këto pjata të kuzhinierit “Blow Deck” në shtëpi.

Thënë kështu, unë kurrë nuk kam kërkuar për nachot e shefes së kuzhinës Mila Kolomeitseva. Thjesht hapni një qese me patate të skuqura dhe nënshkrimin shtesë të Mila-s të konservuar…gjithçka dhe quani atë një ditë. Mjerisht, dështimi i këtij shefi të kuzhinës Below Deck ishte vetëm një nga shumë.

Nga ana tjetër, nëse keni nevojë për diçka që është bërë në të vërtetë nga një profesionist, atëherë mos kërkoni më tej. Këtu janë disa receta vrasëse nga kuzhinierët më të aftë të Bravo’s Below Deck.

Kofshët e pulës të marinuara të shefit Ben Robinson

Shefi Ben Robinson është po aq argëtues jashtë transmetimit sa edhe ai. Për të filluar recetën e tij, Chef Ben mbajti një sesh të vogël kërcimi në kuzhinën e tij. Ai e përfundoi këtë duke bërtitur “Si jemi të dashurat e mia”, ndërsa gjithashtu u përqesh me Alexa-n e tij që të ndalonte së luajturi muzikë. Na mungon ky britanik.

Për sa i përket asaj që zgjodhi Chef Ben për të na mësuar të gjithëve, ai shprehet se kjo është “receta e tij e shumëpritur për kofshën e pulës Chef Ben’s Chicken. Është pa kocka, pa lëkurë, është një nga të preferuarat e mia”, thotë ai. Ai shpjegoi gjithashtu se është e lehtë dhe si ekspert jo i kuzhinës, duhet të pajtohem. Kjo duket “super e thjeshtë”.

Për të filluar, shefi Ben thotë të vendosni kofshët e pulës në një tas, me erëzat e dhëna. Pasi përzien gjithçka, ai me shaka thotë se kjo “ka nevojë për pak lubrifikim, apo jo të dashurat e mi?” Gah, unë e dua atë. Më pas ai hap një birrë për të pirë, duke derdhur derdhjen e birrës në përzierjen e tij të pulës.

Këto kofshë më pas mund të marinohen deri në 24 orë. Kur të vijë koha për t’i hedhur këta djem të këqij në një sobë, dijeni se shefi Ben përdor gjalpë në tiganin e tij. Për të rikrijuar lëvizjet e tij, vendosni copa gjalpë sipër kofshëve përpara se të mbuloni këto dy artikuj të kombinuar, gjë që do t’i lejojë kofshët të gatuhen siç duhet ndërsa gjalpi shkrihet sipër.

Keni nevojë për më shumë? Shikoni të gjitha recetat e tjera vrasëse të Chef Ben në faqen e tij zyrtare në YouTube.

Dolli francez i shef Rachel Hargrove

Çdo sezon charter që ka paraqitur shef Rachel Hargrove ka shfaqur gjithashtu famëkeqin e saj Tost françez. Sa herë që mysafirët e charterit kanë marrë një kafshatë nga kjo pjatë e njomë (e), ata kanë rënë dakord të gjithë, është fantastike.

Unë mund ta vërtetoj këtë. E bëra vitin e kaluar. Dhe më pas, vrapova përsëri në Publix për të blerë më shumë përbërës, sepse kam vetëkontrollin e një vogëlushi, me një kapacitet stomak që rivalizon atë të djalit tim adoleshent. Nuk ka keqardhje.

Për fat të mirë, kuzhinieri Rachel e shtypi me bujari recetën e saj, por videoja e saj se si të bëhet është mjaft informuese. Unë kam nevojë për pamje vizuale, kështu që nëse jeni si unë, ndoshta shikoni dhe lexoni këtë. Përveç kësaj, shikoni faqen e saj në Facebook, nëse dëshironi. Këtu, shef Rachel ndan edhe më shumë receta vrasëse, sepse kjo shap “eat my cooter” Below Deck do që ne të gjithë të qëndrojmë të ushqyer mirë.

Ceviche e shefit Adam Glick

Herën e fundit që pamë shefin e kuzhinës Adam Glick, ai ishte në një shëtitje me varkë shumë toksike në jahtin e lundrimit Below Deck. Këto ditë, ai ka vendosur ekskluzivitetin Below Deck në pasqyrën e pasme të furgonit të tij. Tani, ai është duke e kaluar kohën e tij jashtë, ku ai është duke miratuar thikat, duke gatuar në natyrë dhe duke jetuar jetën e tij më të mirë. Në një nga recetat e tij të përbashkëta, ai na mëson të gjithëve se si të bëjmë Ceviche, dhe sinqerisht, është shumë e drejtpërdrejtë.

Për të filluar, shefi Adam grumbullon “çdo peshk të bardhë” në një tigan, me lëng gëlqereje dhe lëng portokalli. Ndërsa peshku thith dhe gatuhet për një orë, shefi Adam tregon se si të krijoni një salsa “të lehtë, të freskët”, duke përdorur kastravec të prerë, Jicama, qepë të kuqe, jalapeño, cilantro dhe mango. Pasi të keni bërë salsa, kullojeni lëngun e limonit në tiganin e peshkut dhe shtoni gjithçka në një tas për servirje. Kombinoje krijimin tuaj me patate të skuqura dhe avokado, ose jo, ju bëni ju.

Nëse ju pëlqen të kaloni kohë jashtë në natyrë, atëherë shkoni dhe shikoni faqen në YouTube të shef Adamit. Këtu, ky kuzhinier nën kuvertë, i kthyer nga furgona të përjetshëm, derdh disa receta shtesë vrasëse për ju që t’i provoni, duke përdorur çdo zjarr kampi, kuzhinë ose skarë.

Salmoni i kuruar me panxhar të shefit Dave White

Shefi i kuzhinës Dave White nuk i trajtoi shumë mirë ndjenjat e tij për Natasha Webb, as ajo. Megjithatë, ai zotëronte pothuajse gjithçka që dilte nga galeria e tij. Tani, edhe ju mund të gatuani si shefi i kuzhinës Dave, pasi ai na ka dhënë të gjithëve një video udhëzuese se si të bëjmë salmonin e tij të kuruar me panxhar. Unë jam i shqyer për këtë, sepse… panxhar, por nëse kjo është në rrugicën tuaj, atëherë ju lutem, provojeni këtë dhe më pas raportoni, pasi kam nevojë për përgjigje.

Së pari, “Kapni fileton tuaj të salmonit, priteni në gjysëm”, fillon shefi Dave. Dhe jo, nuk e di se çfarë do të thotë. As Google, apo një shikues në videon e recetës në internet të Chef Dave. Megjithatë, nga veprimet e tij, duket se kjo fjalë mund të nënkuptojë një mënyrë fantastike për të prerë… apo jo?

Shefi Dave më pas vendos “barkun” e peshkut në një skarë të nxehtë, “për të karamelizuar” yndyrën. Pas kësaj, ai tregon se si të bëni një marinadë për ta fërkuar mbi salmonin tuaj, të cilin pasi ta lyeni peshkun me të, do ta ruani në frigorifer për 24 orë. Pasi të ketë kaluar kjo kohë, thjesht lani peshkun dhe gatuajeni sipas preferencave tuaja. Ne e duam një kuzhinier të Poshtë Deck që tejkalon veten në galerë, dhe për këtë, shefi Dave nuk bën përjashtim.