Real Housewives Ultimate Girls Trip Sezoni 4, Episodi 5 Përmbledhje

Klea

Real Housewives Ultimate Girls Trip Sezoni 4, Episodi 5 Përmbledhje

Real Housewives Ultimate Girls Trip Sezoni 4 është vërtet një dhuratë për fansat e Real Housewives të Nju Jorkut. Ne u mbërthyen pas yjeve tanë problematikë përmes të mirëve, të këqijve dhe Harry Dubin. Tani, ne jemi të bekuar me udhëtimin e një jete të vajzave. Episodi i fundit i RHUGT ishte vetëm një shembull tjetër kryesor se pse ky spinoff, veçanërisht me ekuipazhin RHONY, funksionon kaq mirë. Kishte kaos, argëtim dhe dramë, të gjitha përshtateshin në një ditë përrallore. Dorinda Medley e tha më së miri në episod: “Ne jemi trashëgimi. E dini çfarë thonë ata? Këtu është Empire State Building, Statuja e Lirisë dhe ne.” Këtu janë pesë nga të mirat kryesore nga sezoni 4 i RHUGT, Episodi 5: “RHONY Relics”.

Keli më në fund qetësohet

Episodi i pestë mund të ketë qenë më i lehtë për zënkat me fokus argëtimin, që ishte një pushim i këndshëm nga kaosi Kelly Bensimon me të cilin kemi trajtuar deri më tani. Dorinda, në veçanti, ka vendosur të hipë në trenin e Crazy Kelly derisa të përfundojë udhëtimi. “Ajo ka emocione kaq të përziera për mua,” tha Dorinda në një rrëfim. “Të zgjidhet nga Kelly. Si e fitova këtë punë? Mos më zgjidhni mua.”

Kelly u zgjua në ditën e pestë me një qëndrim jashtëzakonisht më të mirë. Ajo e detyroi Martinin, kujdestaren e shtëpisë, të bënte një zhytje në akull me të për të nisur ditën. Kur zonjat shkuan për të bërë sërf, Kelly i pëlqente të kujtonte një film horror me buxhet të ulët në të cilin ajo “luante” si një vajzë e nxehtë sërfiste.

Ajo e mori mënjanë Dorindën për të lexuar letrat e përditshme të dashurisë që “pothuajse burri” i saj Scott paketonte në valixhen e saj. Kelly ende nuk kishte kuptim, por të paktën ajo nuk po përpiqej ta sillte të gjithë udhëtimin me vete. “Nuk e kisha idenë se ajo po martohej. … Unë mendoj se ajo mendon se ne jemi psikikë,” tha Dorinda. “Dhe unë mendoj, unë do të jem shërbëtore e nderit.” Dorinda mund të marrë MVP-në e episodit për t’u angazhuar në të vërtetë me marrëzitë e Kelly.

Urgjenca mjekësore e Kristen

Përmbledhje e Sezonit 4 të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls, Episodi 5

Kristen Taekman hyri në aktivitetin e sërfit me besim. Ajo ka eksperiencë në surfing dhe nxitoi t’i njoftojë të gjithë, veçanërisht Dorindën. Në fund, Dorinda përfundoi si surfistja më e mirë dhe Kristen përfundoi duke humbur të gjithë thoin e saj të madh në plazh. “Kanë kaluar disa vite, më jep një pushim,” tha Kristen pas dështimit të saj epik.

Ndërsa Kristen qante, bërtiste dhe fyhej, gratë e tjera nuk e mbështetën fare dhe, në vend të kësaj, po kontrollonin mjekun që po përdorte një bisturi për të hequr të gjithë thoin e këmbës së Kristenit. “Ju keni mjeken e nxehtë. Ne jemi këtu duke lëpirë plagët tona,” tha Sonja gjatë procedurës.

Në fund të fundit, Kristen mori një goditje nga mungesa e simpatisë nga grupi i saj i miqve. Gjëja më e madhe që mori ishte Ramona duke bërtitur, “Jepini një qetësues” nga anash.

Gjuetia e pastruesit merr një mysafir surprizë

Real Housewives Ultimate Girls Trip Sezoni 4, Episodi 5

Pas sërfit, Dorinda e detyroi Martinin të ndërtonte një gjueti pastrues me temë RHONY për gratë që të luanin në grupe prej tre vetash. Kishte kaq shumë simbole ikonike nga stinët e së kaluarës RHONY, nga këmba famëkeqe e Aviva Drescher te gota plastike e verës që Ramona hodhi në fytyrë Kristen vite më parë. Ramona, Luann de Lesseps dhe Dorinda ndiheshin të sigurt në ekipin e tyre.

“Ne jemi produkt i darvinizmit,” tha Dorinda në një rrëfim të ekuipazhit të saj. “Dua të them, ne e rrëzuam Nju Jorkun në vitet ’80 dhe ’90. Më besoni, kjo nuk është asgjë.”

E dhëna përfundimtare ishte më e përshtatshme – zonjat nuk duhej të thërrisnin askënd tjetër përveç Harry Dubin për të fituar ndeshjen. “Kudo që shkoj, armiku im: Harry Dubin,” tha Sonja. Në fund të fundit, ekipi Kristen, Kelly dhe Sonja fituan çmimin e madh të një karte dhuratë prej 100 dollarësh për Regency, terrenin e goditjes së Harry Dubin. Dorinda pranoi se ishte një çmim “sh*t”, por sigurisht që ishte një lojë argëtuese për t’u parë.

E kujt në fillim – jo Ramona Singer

Përmbledhje e Sezonit 4 të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls, Episodi 5

Çështja kryesore në episod vjen nga pakënaqësia e zjarrtë e Luann-it ndaj narcizmit të Ramonës. Luann u mërzit gjatë episodit të Ramona duke u futur gjithmonë me bërryla në qendër të fotove ose duke u futur në mes të çdo tavoline darke.

Lu dhe Dorinda hipën në një makinë për të ngrënë darkë dhe shpejtuan sa më shpejt që të mundeshin drejt tavolinës për të siguruar sediljet në qendër. “Jam lodhur duke e ngritur pirunin nga mesi. Është koha e buldozerit,” tha Luann.

Natyrisht, Ramona u përpoq të sillej sikur do ta “lente” Luann të ulej në mes të tavolinës gjithsesi, por edhe Sonja e dinte që ishte një polic. “Prandaj po e thua, sepse ajo tashmë është në mes”, tha Sonja. A e kam përmendur që i dua këto gra?

Historitë e gjumit të Sonja Morgan

Real Housewives Ultimate Girls Trip Sezoni 4, Episodi 5

Për disa arsye, tavolina e grave kryesisht të divorcuara dhe beqare vendosi të shkonte rreth tryezës dhe të tregonte historitë se si të gjitha ranë në dashuri me burrat e tyre. Kelly dhe Dorinda e mbajtën të shpejtë dhe interesante me përrallat e tyre. Kur Sonja mori “mifonin”, ajo në thelb nuk pushoi së foluri. “Po dëgjoj përrallën e Sonjës. Nuk e di nëse duhet t’i fus vetëm pecetat në vesh”, tha Dorinda. “Unë do të them këtë, ky është një version i ri.”

Të gjitha gratë, përveç Kellit, ishin aq të ngopur me tregimet e gjata të Sonjës, saqë u shfajësuan në tualet për një pushim të shpejtë. Ndërsa Dorinda u frustrua me gënjeshtrat e Sonjës, Ramona në fakt foli pak me të. Ajo shpjegoi se nuk ka kuptim të thërrasë Sonjën për zbukurimet e saj, sepse kjo vetëm e dëmton atë.

“Nuk bëhet fjalë për të pasur të drejtë. Ka të bëjë me të qenit mbrojtës”, përfunduan duke thënë njëzëri Dorinda dhe Ramona. Jam dakord – do ta mbroj Lady Morgan me çdo kusht. Unë thjesht do të doja të dëgjoja një palë të tretë objektive të tregonte historinë reale të jetës së Sonja Morgan në një moment në të ardhmen.

Udhëtimi Real Housewives Ultimate Girls vazhdon transmetimin të enjten në Peacock.